Staphylococcus aureus MRSA. Máte skúsenosť?

30mamina3
28. říj 2010

Všetkych vas tu pozdravujem,ma prosim niekto skusenost zo zlatym stafylokokom MRSA malej ho zistili v hrdle a dost ma to vylakolo lebo som citala ze je to zakerny bacil dokonca neake dieta po nepreliečeni ostalo na voziku,tak mam strach,lebo mam ešte aj dvojčata a ty maju oslabenu imunitu tak bojiiiim.

katerina69
31. říj 2010

MRSA je zkratka pro methicilin rezistentní Staph.aureus(to znamená že na něj nezabírají běžně dostupná ATB ).Jinak má vlastnosti stejné jako běžná stafylokokus. Způsobuje kožní infekce ,močové infekce ,zápaly plic,atd... Hodně lidí má trvale přítomné stafylokoky v krku celý život a nijak je neohrožují. MRSA bývá spíš u lidí ležícíh v nemocnicích ,ale může se vyskytnout i u lidí mimo nemocnice. Vě většině případů taky nezůsobuje žádné potíže a přijde se něj při náhodně udělaném výtěru. Co já vím, tak přítomnost stafylokoka v krku vadí jen pro práci v potravinářství (pekárny,kuchyně restaurací,hoteů,..).Jinak se s tím nic nedělá a nepřeléčuje se.
Pokud mají tvoje děti jen "běžně" oslabenou imunitu a nejsou nějak dlouhodobě nemocné(jako třeba cukrovka,špatná funkce ledvin,jater,srdce,..).pak si myslím, že se nemusíš ničeho bát. Je možné ,že stafylokokus sám časem vymizí.
Pokud nezpůsobuje infekci, léčit se dokonce antibiotiky nesmí, protože by potom mohl být proti antibiotikům ještě víc odolný.