Stomie, ráda podám pomocnou ruku

ivetm
7. pro 2012

Když jsme tenhle problém řešili a hledali jakékoliv info, tak bohužel nikde nic...takže bych byla ráda, kdyby tahle diskuze pomohla maminkám, které se ocitly ve stejné situaci jako my.
Malý byl operovaný 5.den - nikdo nám nic moc neřekl, na netu jsem našla jen cosi o stomických pomůckách 😒
Stomie jsme se ve 3 měsících zbavili, ale ráda podám pomocnou ruku...

hankamaty
24. čer 2013

Ahoj Ivet,
máme stejný, nebo teda hodně podobný problém. Malý má stomii asi měsíc, dnes ho čeká operace při které mu ji už odstraní. Ale chci se zeptat, jak dlouho musel malý po tomto zákroku zůstat v nemocnici? A má nějaké následky, nebo je vše v naprostém pořádku? Děkuji za odpověď, Hanka

vojti
24. čer 2013

Ahoj holky, také mám zkušenosti se stomií - malé dělali hned po narození kolostomii. S pytlíčkem jsme byli necelý rok.
Co se týká zanření stomie, po této operaci jsme byli na JIPce 7 dní a na standartním pokoji také 7 dní v Motole. Týden po operaci nesměla nic jíst. Po 4 dnech mohla pít. Samozrejmně, že výživu dostavala nitrožilně. Následky.... to je individuální, záleží na diagnoze.
Držte se 🙂

subina
2. zář 2014

Ahoj, taky mám doma synka se stomii. už ji máme dva měsíce, máme jít na magnet, prosím vás můžete mi někdo trochu podrobněji napsat co nás ještě všechno čeká? Mám velký strach z budoucnosti. díky