• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Suchá kůže u novorozence

12. května 2010 
Ahoj maminky, nemáte některá zkušenosti s tímto problémem? Miminku jsou tak tři týdny a jsme hrozně vysušení, zkoušeli jsme dle různých rad co se dalo ( HIPP olej, bramborový škrob– dle MUDr., …) ale ta kůže je pořád suchá.

Vím, že u novorozeňat je to normální, ale v třetím týdnu by měl už být sloupnutý a my jsme pořád jak kapřík :angry:

Moc děkujeme :slight_smile:
31. led 2008 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
mysulko, jeste vydrz...urcite se to zlepsi. Jinak my treba na koupani mame predepsany Balneum Hermal a je to super :wink:
31. led 2008 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám pomohlo exipicial u lipolotio
31. led 2008 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj nam pomohol excipial...predpisala nam ho pani doktorka :slight_smile:
31. led 2008 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
mala se loupala mesic :wink:
31. led 2008 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám též pomohl excipial u lipolotio,ale nemělo by se používat dlouhodobě,prý jsou v něm nějaké chemické látky,které můžou časem prostoupit do pokožky :frowning2: My ho tedy používáme jen tak 2-3dny pokud máme potničky či nějaké suché místečka.Jinak používám kosmetiku Welledu,jsou tam super mlíčka a olejíčky a bez chemie. :confounded:
31. led 2008 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mam excipial na svou suchou kuzi ale kombinuju ho s excipilal hydrolotio ja mam zase informace ze je ten krem dobrej hlavne obsahuje Ureu(mocovinu)a proto dobre reaguje na kuzi
31. led 2008 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo,je dobrej!O to pochyb vůbec není. :wink: Ale jak kožní,tak mudr.mě upozornili,ať ho nepoužívám delší dobu. :confused:
31. led 2008 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A zkoušeli jste čistý mandlový olej? Je vlastně přísadou skoro všech přípravků pro mrňata, myslím dát ho do vody, ne neředěný na kůži.

Děkuju za nápad. Excipi.... znám. Taky z vlastní zkušenosti je super.
31. led 2008 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,řešila jsem stejný problém a nám pohl olivový olej ,není parfémovaný.Můžu doporučit poradil mi to i doktor.Nic tím neskazíš :slight_smile:
31. led 2008 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mě naše dětská dr říkala, že úplně nejlepší co může být je olej kokosový :wink:
31. led 2008 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, nám doktorka poradila Lenniens mast-je míchaná v lékárně, volně prodejná, cca za 45,- Kč. A opravdu pomohla.
31. led 2008 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
a z ceho ta mast lenniens je to me zajima zni to dobre ja rada pouzivam primo veci z lekarny
31. led 2008 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Infadolan, je to hodně mastná mastička a nám moc pomohla. Volně prodejné v lékárně.
31. led 2008 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, nam pomohla vitaminova masticka namichana v lekarne nebo olivovy olej, ten se pry vstrebava vic do hloubky
31. led 2008 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
nám pomohlo, když jsem přestala koupat denně!
31. led 2008 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
skus Infadolan, mal by pomoct.
31. led 2008 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
nám pomohol infadolan :slight_smile:
31. led 2008 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
nam tiez pomohlo, ked sme kupkali len 2x do tyzdna. a natierala som kozicku olivovym olejom po kupani alebo ked sme umyvali ritku po stolici.
31. led 2008 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
my koupem ob den a taky jsme vysušený zatím mažem infadolanem tak uvidíme, jinak doporučí do vody dávat oilatum
31. led 2008 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj my sme supali...je to normalne...ale natierali sme postihnute miesta infadolanom.
31. led 2008 ve 22:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj, my měli slunečnicový olej, co prodávají v lékárně...a pomohl.
1. únor 2008 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
mkr: Já bych koupala dvakrát týdně, když máte tak malé mimčo a do vody dát kapku oleje, třeba od hipp nebo sebamedu
1. únor 2008 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
nám doktorka taky psala Balneum Hermal do koupele a jinak máme Excipial U Lipolotio.
A už není tak vysušenej,mažem jen po koupání.
Po sebamedu se mi malej osypal
1. únor 2008 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, my mažeme olejíčkem NIVEA - tím hypoalergením, a už máme suchý malinko jen nožky. Jinak já jím mažu i čelíčko a taky už OK :wink:
1. únor 2008 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nám excipial moc nepomohl, ale modrá indulona je super a na hodně suchá ložiska krém lipobase.
1. únor 2008 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mysulko nám pomohlo koupit v lékárně olivový olej, kapnout ho do vody a bylo po suchý kůžičce :wink:
1. únor 2008 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
excipial u lipolotio u nás nic moc, ale modrá indulona vypadá, že zabírá nejlíp. Mám olejíček od sebamedu a podle mě se po něm taky jen víc osypal
1. únor 2008 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
my mame suchu pokozku len ked dlho pouzivame nejaky olejcek, takze raz za cas vystriedame a je to OK
1. únor 2008 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak vám moc děkuju za radu :slight_smile: postupně vyzkoušíme a snad to bude lepší, zatím to je snad horší čím dál víc.
1. únor 2008 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
mysulka - a obyčajný olivový olej (samozrejme z lekárne) si neskúšala?my sme deti ním mazali aj v porodnici a pokožka bola krásna. a tiež odporúčali modrou indulonou, aj na zadoček a tváričku.ja som používala ten olivový olej, tiež som mala vzorku HIPPu, potom Aviril olej a teraz skúšam indulonu. ne telo červenú -( lepšie sa rozotiera) a na zadoček a tváričku modrú.malá mala na chrbátiku nejaký výsyp, tak na odporúčanie dokiny natieram tiež modrou a pomohlo. :wink: Na tváričku inak mám aj Bubchen-tú kozmetiku si neviem vynachváliť. Aj pani v lekárni hovorila, že čím obyčajnejšie, tým lepšie.načo trápiť už aj tak dosť citlivú detskú pokožku :slight_smile:
1. únor 2008 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek