• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Syn je chudokrevný

Nasem klukovi zjistili chudokrevnost. Dostali jsme Aktiferina a nejake tablety na zlepseni krevniho obrazu. A pritom kluk prospiva vyborne, naposled stonal par dni kdyz mu byl rok a zjara mel dva dny prujem.

Vypada pekne, bledy neni, je takovy snedy typ.Fyzicky zdatny je dost. Ujde tak 7 km. Na podzim prodelal boreliozu. Ted ho cekalo nejake ockovani, proto jsem chtela ten krevni obraz. Jinak by se to vubec neprislo.

Co by se jinak stalo?
20. črc 2009 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja byla od malicka chudokrevni dite, kolem 5-6 let mi pichali B12 a ted v dospelosti mi dr. obcas predepise aktiferin. Zadne jine prasky neberu a podotykam, ze mam dobrou imunitu, nikdy ani jako dite jsem nebyla moc nemocna, netrpim ani ted na rymy, chripky....nejsem unavena, malatni nic takove. Bohuzel mam pocit, ze muj 2lety syn bude v tomto pripade asi po me. Zatim je s chudokrevnosti na hrane a take neni vubec nemocny, dobre prospiva atd, jen jsme oba trochu bledsi pokozky. Takze si s tim hlavu nelamej....jsou na svete horsi nemoce a obcasne basteni zeleza mi neprijde zadna tragedie.
20. črc 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Sarinka, muj kluk je taky chudokrevny a bereme od 2 mesicu kyselinu listovou, pyridoxin a zelezo (Maltofer), ted v roce mu ho postupne vysazuju. Potom mi doktorka doporucila davat mu nejake detske vitaminy, co maji zelezo. Na krevni testy jdeme az v 1,5 roce - to se uvidi, jestli uz bude mit dost techto latek z normalni stravy. Nemocny jsme byli minimalne - 2x ryma s kaslem, jinak nic. Ja myslim, ze se to casem upravi.
22. črc 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, jak se pozná, že je dítě chudokrevné? jaké to má přiznaky, než mu vezmou krev?
26. dub 2013 v 11:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek