Syn je chudokrevný

sarinkam
20. črc 2009

Nasem klukovi zjistili chudokrevnost. Dostali jsme Aktiferina a nejake tablety na zlepseni krevniho obrazu. A pritom kluk prospiva vyborne, naposled stonal par dni kdyz mu byl rok a zjara mel dva dny prujem.

Vypada pekne, bledy neni, je takovy snedy typ.Fyzicky zdatny je dost. Ujde tak 7 km. Na podzim prodelal boreliozu. Ted ho cekalo nejake ockovani, proto jsem chtela ten krevni obraz. Jinak by se to vubec neprislo.

Co by se jinak stalo?

milik75
20. črc 2009

Ahoj, ja byla od malicka chudokrevni dite, kolem 5-6 let mi pichali B12 a ted v dospelosti mi dr. obcas predepise aktiferin. Zadne jine prasky neberu a podotykam, ze mam dobrou imunitu, nikdy ani jako dite jsem nebyla moc nemocna, netrpim ani ted na rymy, chripky....nejsem unavena, malatni nic takove. Bohuzel mam pocit, ze muj 2lety syn bude v tomto pripade asi po me. Zatim je s chudokrevnosti na hrane a take neni vubec nemocny, dobre prospiva atd, jen jsme oba trochu bledsi pokozky. Takze si s tim hlavu nelamej....jsou na svete horsi nemoce a obcasne basteni zeleza mi neprijde zadna tragedie.

terezt
22. črc 2009

Ahoj Sarinka, muj kluk je taky chudokrevny a bereme od 2 mesicu kyselinu listovou, pyridoxin a zelezo (Maltofer), ted v roce mu ho postupne vysazuju. Potom mi doktorka doporucila davat mu nejake detske vitaminy, co maji zelezo. Na krevni testy jdeme az v 1,5 roce - to se uvidi, jestli uz bude mit dost techto latek z normalni stravy. Nemocny jsme byli minimalne - 2x ryma s kaslem, jinak nic. Ja myslim, ze se to casem upravi.

maximka33
26. dub 2013

holky, jak se pozná, že je dítě chudokrevné? jaké to má přiznaky, než mu vezmou krev?