Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Syn je v nemocnici ve velkém stresu

billi
11. únor 2018

Řeším problém se synkem. Jsme v nemocnici a je ve velkém stresu, celou dobu zatim pláče, že chce domu. Plakat začal už včera, kdy jsem mu řekla, že dnes jedeme, ale doma se dal ještě uklidnit. Zítra ho čeká zákrok v úterý domů. Máte nějaké nápady jak to tu zvládnout? Je mu 3,5 roku a asi má dysfazii, asi více méně rozumí, ale přiznávám, že nevím, jestli ve 100% případů, takže je domluva trošku složitější. Navíc je často nemocný a nemá rád doktory. Plus je háklivý na uši, kvůli kterým tu jsme.
Beru jakékoliv nápady.

guinea
11. únor 2018

Chudinka malý. Já bych asi volila nějakou silnou motivaci - třeba nějaké extra pěkné Lego, nebo něco jiného, po čem touží. Dala bych mu obrázek té hračky, aby se na ní mohl pořád dívat a připomínat si, že až přijde z nemocnice, bude na něj čekat ta vysněná hračka doma.

billi
autor
11. únor 2018

@guinea má slíbenou návštěvu hračkářství a Kindervejce. Plus motivuju z hodiny na hodinu. Teď má slíbené kakao z automatu hned, jak mu to dovolí.

zuzlalina
12. únor 2018

Chudáček, u nás doma zabírá to, že dceři říkám, že je velká slečna a že kamarádi ze školky chodí taky do "nemocnice" a zvládají to. Tak ať je ještě lepší než oni.

leneee
12. únor 2018

Vypravet nejakou pohadku kde hrdina proziva to co on - zrcadlit emoce, zduraznit stastny konec (doma s maminkou,nic ho nebolelo,dostal darecek...)...? Nebo ho nechat cast pohadky i vymyslet,treba co v nemocnici hrdina delal, ten konec kdyz sel hrdina z nemocnice domu,jak mu bylo,na co se tesil-detem pomaha imaginace...

baris
12. únor 2018

@billi vyprávět pohádky - zrcadlit emoce nemá u dysfatiků cenu - polovině věcí stejně nerozumí a ve výsledku je to pro ně ještě horší. Mám doma dceru se středně těžkou VD a vůbec nerozumí abstraktním pojmům.

Jak motivovat? Jediné co pomohlo nám je "mazlení se", ujišťování, jak je šikovná, že jí máme všichni moc rádi, že jí to pomůže, pouštět pohádky - nejlépe s min. textu (staré pohádky s Mickey Mousem, kačerem Donaldem ..... nebo takové které má rád), dovolit hrát hry na tabletu / mobilu ....

billi
autor
12. únor 2018

@leneee on nedá dohromady větu a nějaké vyprávění a doplňování pohádek je u nás sci-fi. On poslouchá, ale moc z toho nemá.
Přežíváme na Patovi a Shaun. Stejně ale pláče a pláče.

prirodnilecba
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Sem začni psát odpověď...

Odešli