Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Syn má horečky, jinak nic. Co to může být?

kachnik
20. srp 2008

Holky, vím, že nejste lékařky, ale určo máte i vy vlastní zkušenosti. Malej má od neděle teploty, maximálně tedy do 38,7. Vždy po požití Panadolu vše normál, po cca 9 hod. je to opět zpět. Nemá nic jiného, ani rýmu, ani kašel, ani vyrážku. Byli jsme včera u dr. a ta nám řekla, ať počkáme ještě dneska a zítra že by nám udělala rozbor moči a pak odběr z prstu. Jsou to ale nervy, tak dlouho čekat. Malej má dva zuby venku, které proběhly bez teplot, tak nevim k čemu to přisuzovat. Od půlnoci má třetí kakání, které má odpředu dozadu a je pěkně nevrlej. Co myslíte? Asi to s tím tedy souviset nebude, ale od víkendu jsem přestala brát antikoncepci, kterou jsem užívala při kojení, kojíme tedy dál.

kachnik
autor
20. srp 2008

Joo a nevíte, jak se přesně používá ten pytlík na moč? Díky.

eva1k2
21. srp 2008

Není to náhodou ta "slavná" šestá nemoc? Tři dny teploty nad 38 stupňů, čtvrtý den se může a nemůsí osypat a pátý den máte doma opět zpokojené a vysváté miminko. My jsme si to prožili před měsícem a půl. Dost u nás na ostravsku v tom období řádilo.

Velké pozitivum je, že šestá nemoc patří do skupiny nemocí, které může dítě dostat pouze jednou, ale bohužel proti ní neexistuje očkování a postikuje kojence a batolata. Ještě existuje pátá nemoc, proti které také neexistuje očkování a ta postihuje děti od předškolního věku a může se objevit u dospělých. U páté nemoci nejsou tak vysoké teploty, ale hodně bolí svaly. Také příjde, potrábí člověka a zase odejde.

vojtisek2007
21. srp 2008

eva1k2 - tak my šestou nemoc měli už dvakrát...a bylo nám vysvětleno - že se musí ten 3-4den osypat - jak se neosype - je to něco jiného - když nás to postihlo teď potřetí - tak se právě neosypal a dělali mu teda testy z močí a statim z prstíku - a den byl na pozorování v nemocnici - kdyby byli výsledky špatně aby tam rovnou byl kvůli nasezení antibiotik - může to být zánět ledvin, močového měchýře, slepé střevo a pododobný chu´tovky - naštěstí nic v rozborech neměl, teplota ustoupila sama - a asi za týden mu vylezli stoličky.... 😀 takže to bylo asi k tomu,naštěstí máme starostlivou a pečlivou dr. která prostě nechtěla nic zanedbat, kéž by bylo víc takových.... 😲