Syn má hrb na hlavě, co to může být?

alenaholcakova
20. led 2015

Dobrý den,
prosím vás nevíte co to může být? Malému se asi před půl rokem objevil hrb na hlavičce-nad čelem, později jsem si všimla že mu jde vidět malý hrbek i na čele. Naprosto nevím z čeho se mu to tam objevilo. Byli jsme na kontrole u Dr. ale ta jen prohmatala, změřila hlavičku, poznamenala že ještě nic takového neviděla a poslala nás na neurologii, kde se opakovalo stejné vyšetření jako u Dr. s poznamenáním že také neví co to může být. Nikam nás potom neposlali, na žádné vyšetření, ultrazvuk nebo rengen. Jsem z toho celkem nervozní a bojím se že mu to na hlavičce zůstane. Jinak vývin všech schopností a dovedností je naprosto v pořádku, s ničím nemá problém. Jen se bojím aby neměl nějaké třeba poškození těch lebečních kostí nebo něco a pak už bude pozdě něco řešit. Prosím neměla jste některá s něčím podobným zkušenost nebo co by jste mi poradili, mám si vydupat nějaké další vyšetření nebo to nechat tak jak se to vyvine? Co by jste dělali? Omlouvám se za slohovku a děkuji za odpovědi.

andrrriiik
20. led 2015

Ahoj,já tě úplně chápu,taky bych z toho byla nervozní.Na druhou stranu si myslím,že pokud to malého nebolí,tak to nebude nic vážného.Nejsou to jen boule?Ale pro tvůj klid bych požadovala podrobnější vyšetření,např.rentgen.Přece jen si myslím,že normální to není,pokud to boule nejsou.Držím palce 😉

wenduliks
20. led 2015

Rtg nic moc neodhali a rentgenový paprsek neni pro dite uplne dobry. Ja bych se tam zbytečně nehnala. Pokud na,neurologii nic nenasli,nechala bych to byt. Treba to samo zase zmizi...

pampeliska1
20. led 2015

@alenaholcakova taky by mi to vrtalo hlavou a nedalo by mi to nic nedělat... To, že neurolog nic nenašel by mě asi moc neuklidnilo.. Možná bych si zkusila ještě "vydupat" neurochirurgické vyšetření..Vím, že se tam chodí s dětma, kterým např. předčasně zaroste fontanela apod.. Až potom bych možná byla klidnější...

romantika
20. led 2015

taky bych asi nebyla spokojena s odpovedi co jste dostala. kdyby měli nejaky názor tak bych to asi neresila. ale takhle, prohledala bych net a pripadne zkusila nejakou jinou kliniku. do motola, nebo porste zkusit ruzne diskuze co jsou na netu, třeba vas to nekam navede. Normalne tam je nejaky ten sev, tak třeba se nejak roztahl a tak. v rodine nikdo nic podobne nemá?
Jinak se tvarem lebky zabyva plagiocefalie, ve frydku mistku je spec. klinika, poslete jim foto a prokonzultujte.
http://plagiocefalie.cz/

ivular
20. led 2015

@alenaholcakova A skafocefalie či něco obdobného by to být nemohla? Zkus projet tuto diskusi https://www.modrykonik.cz/forum/detske-zdravotni-problemy/skafocefalie-a-ji-podobne/ Ale je teda divné, že by to neurolog nepoznal 😕

alenaholcakova
autor
23. led 2015

Děkuji moc odpovědi, na radu romantika jsem poslala fotodokumentaci do Frýdku a dostala jsem odpověď na to co tá má. Předčasně uzavřený metopický lebeční šev. Naštěstí to má velmi lehkého stupně takže se nemusí provádět chirurgický zákrok který se při tomhle dělá.

belaavah
5. dub 2015

@alenaholcakova
ahoj, prosím ťa mohla by si mi napísať niečo bližšie o vyšetrení aké ste absolvovali, môj malý má to isté, všimla som si to cca v 18 mesiaci, dovtedy nič, teraz má 2,5 roka, Dr. dala urobiť len rtg a dalej to nerišila, malý je šikovný, len ja sa bojím. má to len na čielku? nám to ide od koreňa nosa cez celé čielko. ďakujem Iva.

alenaholcakova
autor
6. dub 2015

Ahoj. Syn má nakonec předčastný srůst lebečních kostí-velni lehkého stupně. Pan doktor nám řekl že při tomto stupni se žádná operace nedělá, jen se sleduje růst lebky a zda se abnormalita nijak nemění či nezvětšuje. S přibívajícím věkem by měla vymizet.