Syn má zápal plic, jak mu můžu pomoct?

luciealb
7. lis 2016

Ahojky holky, tak jsem před chvílí přišla se synem ( 6, 5 let) od dětské dr a má zápal plic dostal atb, ale nevím jak mu ještě pomoct ?prokaslal noc a od rána ještě taky nepřestal kaslat je mi ho líto ☹ Dala jsem mu Robitussin na suchý kašel zatím nezabírá ☹ Předem děkuji za všechny rady🙂

pav_la
7. lis 2016

Syn na zápal také trpí. Dobře je zvlhcovat vzduch, máme zvlhcovac, ale stačí i mokrý ručník na topení. Ještě kazu hrudník eukaliptovym balzamem. V noci, když je nejhůř dám fenistilove kapky.

luciealb
autor
7. lis 2016

@pav_la dekuju moc my ho máme poprvé tak jsem z toho trošku vyplasena, trpí spíše na streptokoky a teď na mě dr vybalila zápal plic... Našla jsem doma psi sádlo to by mělo také zabrat ne?

pav_la
7. lis 2016

@luciealb ja myslím, ze určitě. S tím teda zkušenost nemám, ale mělo by být k tomu určené. Ja teď ještě při kašli mazala deti tymianovou mastí a dělala jsem jim tymianivy čaj. Tak ať je synovi brzy lépe.

luciealb
autor
7. lis 2016

@pav_la dobře děkuji moc😉

xpila
7. lis 2016

@luciealb Na jaře jsem měla oboustranný zápal plic. Pomáhaly namočené ručníky pokapané eukalyptovým olejem dané na topení, jinak prostě jen přečkat...

billi
7. lis 2016

Vydržet. Ono se to po atb zlepší. Jinak zvlhčovat vzduch, na noc chladnou místnost, pokud je možnost, tak inhalovat. My dále dáváme na noc zábaly na hrudník a přes den mažu tymiánovou mastí.
Synovi je 2,5 roku a má od září už 2. zápal plic...
Ať je brzy lépe.

lajla
7. lis 2016

Ma bakteriální zápal plic? Dělala dr crp? Pokud ne atb jsou zbytečné...stačila by dychatka a podobné

billi
7. lis 2016

@lajla taky nemusí. Syn měl zápal plic v září - crp nízké. Po 10 dnech dýchátek a symptomatické léčby to bylo o dost horší, tak dostal Klacid a za 4 dny dobrý. V nemocnici (při jiné hospitalizaci) jsem se setkala se starým lékařem a ten mi říkal, že má roky ověřené, že na zápal plic prostě Klacid a to i na virový, protože zabraňuje druhotné infekci.
Teď dala doktorka synovi jiná atb, má je 5. den a kašle stále hůř a to měl CRP 70... Takže asi na řečích starého lékaře něco bude (je to synův několikátý zápal plic a po Klacidu byl opravdu pokoj velice rychle).

lajla
7. lis 2016

@billi já se jen ptala na crp...pokud nasadila atb bez, tak je to špatně...
Každopádně mám bohužel se Zapaly plic u dětí své ZK bohužel
Každé dítě reaguje jinak, první se zkouší vše...atb jako poslední možnost, záleží však na crp, pokud nezaberou dychatka atb jsou na místě

billi
7. lis 2016

@lajla no jasně, ale nedá se říct, že atb jsou zbytečné, když je nízké crp, na to jsem reagovala já. Chce to postupovat dítě od dítěte. Každé dítě reaguje jinak a to by měl zvážit i doktor.
Ale souhlasím, že první je potřeba udělat crp a podle toho by měl lékař postupovat.

lajla
7. lis 2016

....spíš se mi nelíbí že dítě je doma, pokud je to zápal plic opravdu, dítě by mělo být aspoň první dva dny na jipce, může mít dýchací potíže a potíže se saturaci...

billi
7. lis 2016

@lajla to bude asi na zvyklostech dané oblasti. Syn měl zápal plic 3x a nikdy nás nikdo do nemocnice nehnal a to mu poprvé bylo půl roku. To nás dokonce poslali domů z pohotovosti. Ja sama měla v dětství 10x zápal plic a taky pokaždé bez hospitalizace. Ale přiznávám, že když to bylo poprvé u takového miminka, tak mě naštvalo, že nás poslali domu.

lajla
7. lis 2016

@billi zvláštní... nás vždy brali hned na jipku, a ostatní co znám taky...je fakt že pak už jsem to odmítala, ale to proto že jsem věděla jak to probíhá a co čekat, s malým mě taky brali...zjistilo se že dýchání.atd ok, a druhý den jsem šla na revers

luciealb
autor
7. lis 2016

Synovi crp dělali měl ho 13. Pak nás poslala na rentgen a má to na pravé straně... Jinak dekuju za všechny rady a názory, jen doufám že atb zaberou co nejdříve, protože takovouhle další noc už asi nedáme 😔 chudák... jak furt kašle tak to pro něj musí být strašný zahul 😔

radka8888
7. lis 2016

@lajla ne pri kazdem zapalu plic musi byt vysoke crp, u atypickych zapalu plic zpusobenych nekterymi jinymi bakteriemi napr. mykoplazmaty jsou atb nutna.

lajla
7. lis 2016

@radka8888 samozřejmě, ale to asi taky nezjistí z poslechu či rtg hm
Však si každý může lecit jak chce, jen jsem se ptala a napsala svůj názor, 8 zápalu plic po sobě dělá sve

radka8888
7. lis 2016

@lajla to se prave zjisti z rentgenu. Psala jste, ze je to spatne cituji: já se jen ptala na crp...pokud nasadila atb bez, tak je to špatně... konec citace.Tak reaguji a pisu, ze to spatne neni. At si kazdy leci jak chce, souhlasim.

lajla
7. lis 2016

@radka8888 opravdu?já si doteď myslela že skrz krevní testy... zajímavé,asi mi doktoři neřekli vše...to si zjistím, to mě zajímá