Syn se neustále drbe, co s tím?

dennj
18. pro 2015

Ahoj holky, prosím vás nemáte někdo zkušenosti s neustavičným drbáním ? Máme syna 6. let, chodí do školky a cca 3 měsíce sledujeme, že se neustále drbe úplně všude a kdykoliv, dle učitelek trpí neklidem rukou. Tělíčko už má rozškrábané do krve, drbe se hodně ve vlasech, na přirození, ruce a už mi to přijde dost nesnesitelné. Včera jsme měli besídku, byl to na něj strašný pohled, pořád někde měl ruce, když se nedrbal, vytahoval si tričko nebo tahal za kalhoty. Začala jsem mu dávat léky na alergii, stále mažeme promašťujícím krémem a je to snad horší a horší a já vůbec nevím co s tím ? V květnu se nám narodila dcera, myslíte, že by to mohlo být psychosomatického rázu ? Chová se k ní pěkně, má jí rád 🙂 Budu moc ráda za každou radu, koncem prosince jdeme opět na alergologii na kontrolu.

lucikakajik
18. pro 2015

Ahoj to je to same skoro jako s moji dcerou....Ta zase misto drbani, se neustale rype v nose a rozepina nausnice, nekolikrat za den a kdyz je nejak rozhozena , tak to je fakt husty...taky je to nervovy na sto pro....

eva118
18. pro 2015

Může to být psychosomatické, pokud nemá pupínky, nebo nějaký jiný kožní projev toho, že by ho kůže opravdu svědila. Zkus mu dávat hořčík, hodně zklidňuje a třeba pomůže.

qz
18. pro 2015

Je zde skupina Poradna pro atopicky ekzem, zkus. Kvasinka svedi jako cert.

kalo
18. pro 2015

Já bych to přičítala těm lékům na alegii. Jsou to pěkná sviňstva. Není něco takového psané v příbal.letáku? Pak bych vysadila nebo změnila

dennj
autor
18. pro 2015

Léky jsme dávali na doporučení alergoložky, máme klasické jarní alergie + slabší atopický ekzém v klidovém stádiu. Takže buď se mu to teď rozjelo, ale že by ho od toho svědila i hlavička a přirození ? Chjo, já už jsem z toho zoufalá, pořád ho musíme napomínat a je to k ničemu, pokud je hodně zabraný, tak je v klidu, ale jak se začne nudit nebo je nervozní, tak je k nezastavení ☹

pulecp
19. pro 2015

S největší pravděpodobností atopický ekzém. A souvisí to pravděpodobně psychosomaticky s dcerkou - problémy pokožky se dávají do souvislosti s problémy kontaktu - třeba má pocit, že přišel o část kontaktu s Tebou nebo i tátou.

kulatakosticka
19. pro 2015

Já bych jen dodala, že to, že má se sestrou hezký vztah, neznamená, že nežárlí neb, že cítí míň pozornosti. Může být trošku zmatený. Pokud se škrábe jen při nudě... Zkusila bych s ním třeba promluvit na téma, jestli ho sestra někdy štve, co by si přál. Někdy my dospělí zapomínáme, že naše milované miminko je pro staršího sourozence jen vetřelec, i když ho miluje a někdy si ze strachu, že nebudou mít hezký vztah, nepřipouštíme, že může mít vůči sourozenci i negativní emoce, které jsou v pořádku. Koneckonců nějak si ten vztah spolu vytvořit musí a to se vším všudy.