Těhotenství brzy po operaci štítné žlázy - bude dítě zdravé?

katust
15. únor 2019

Dobrý den, prosím o uklidnění. 15.6.2018 jsem začala brát Letrox na ŠŽ 50 1/2-0-0 obden. 21.8.2018 jsem podstoupila operaci a pak mi prášky navyšovali. V září jsem zjistila že jsem těhotná.
Máte některá zkušenost takhle brzy otěhotnět po operaci ŠŽ a miminko je zdravé.
Děkuji za odpověď.

orobs
15. únor 2019

@katust Já byla na odstranění celé ŠŽ na konci července. Přibližně v období první ovulace po operaci jsem dostala prášky a při další ovulaci jsem otěhotněla, takže cca měsíc a půl po operaci. Těhotenství probíhalo naprosto bezproblémově a nyní osmiměsíční dcera je zdravá, žádný problém nemá a doufám, že to tak zůstane 🙂

katust
autor
15. únor 2019

@orobs děkuji. Přečetla jsem toho hodně a někde jsem četla, že je dobré když se bere aspoň nějáká část tablet než nic.

orobs
15. únor 2019

@katust Jak to myslíš "část tablet"?

katust
autor
15. únor 2019

@orobs než odoperuji někoho se ŠŽ a pak to upravují

lavita
15. únor 2019

hele jsem přesvědčená, že pokud by tělo nebylo v cajku, tak neotěhotníš. Předpokládám, že ti dr navýšil dávku a že chodíš pravidelně na krev. já mám dva kluky , ale teda měla jsem je až několik let po operaci, a vše ok.nedělej si starosti. beru 150/7 euthyrox

katust
autor
15. únor 2019

@lavita děkuji, upravuje to pokaždé

marketa1218
15. únor 2019

@katust Já tedy nejsem po operaci SŽ, ale také se léčím a beru letrox, otěhotnět nám nešlo dlouho, ale jenom SŽ jsem to nikdy nepřisuzovala, každopádně když mi doktor trošku dávky navýšil, tak bum a povedlo se, takže kdo ví, jak to bylo.. ale přesně taky si myslím, že pokud tělo není v pořádku, neotěhotněla bys 🙂 Takže v klidu

klea81
16. únor 2019

Tak já čekala až lékař těhotenství povolí.