Teplota/horečka u pětiměsíční holčičky

sudylichozrout
29. zář 2018

Ahoj, dámy, mám prosbu. Pětiměsíční dcerka ode mě i přes krytí kojením chytla virózu, má rýmu, kýchá a teď jsem jí naměřila v zadečku 38,1 stupňů. Odečítá se u takhle "starého" miminka ten půlstupeň? Teď jsem četla, že odečítat se má jen u novorozenců do 4 týdnů věku. Pokud bych neodečítala, má přes 38 stupňů. Mám už podat čípek?
Díky.

j.a.n.i
29. zář 2018

Odečítá se vždycky, není to věkem, ale tím kde měříš... i kdybys v tom zadku měřila teplotu sobě, tak taky budeš odečítat. A jinak já bych čípek zatím nedávala, pokud jinak vypadá "normálně".

neomenia
29. zář 2018

@sudylichozrout ano, odečíst půl stupně, tj. Má kolem 37,5, čípek ještě ne, podat při tt nad 38-38.5, sleduj stav, pokud pije s chuti- nevrací-není apaticka,pak jen odsavat rymu, ať má volný nos a může dobře šat z prsu+nasivin kapky k oplasknuti sliznic nosu. K lékaři v pondělí, pokud tt nad 39+ kašel. Jinak lze vyčkat..

sudylichozrout
autor
29. zář 2018

Děkuju!

alcar
29. zář 2018

Presne jak pise neomenia, cipek dej opravdu az nad 38,5 po odectu a nebo pokud TT 38 trva nekolik hodin a dite ma jit spat, tak na noc pri te deletrvajici TT 38 muzes dat, at se dobre vyspi. Ja treba davam klukum pri nejake silnejsi ryme krome Nasivinu i Fenistil kapky.

2010lucie
29. zář 2018

Ahoj všem 🙂
mě také před týdnem dostala malá horečky od starší dcery. No a nakonec dnes z toho má šestou nemoc teda už druhý den :( nevíte jak dlouho byt doma, na netu píší 5-12 dni

alcar
29. zář 2018

@2010lucie pri seste nemoci do osypani, pak uz muzete ven mezi lidi.

2010lucie
29. zář 2018

@alcar osypana je už od čtvrtka, dnes bych řekla, ze se to pomalu ztrácí , ale když je ji teplo opět se to objeví i tam kde to zmizelo..

alcar
29. zář 2018

@2010lucie tak to uz je docela dlouho od ctvrtka. To osypani trva vetsinou dva dny. Tak pockej jeste do zitrka a pokud by to do pondelka nezmizlo, tak to bude mozna z neceho jneho.nebere treba atb?

2010lucie
29. zář 2018

@alcar atb nebere..., ve čtvrtek se osypala navečer

2010lucie
29. zář 2018

@alcar a objevuje se to tedy už jen slabeji.. tak uvidím do pondělka kdyžtak pak k dr

sudylichozrout
autor
29. zář 2018

Ještě se vás, holky zeptám, jak s jídlem? Kojím a střídám s neslazeným dětským čajem, aby měla tekutiny. Ale mám dávat na večer kaši? Co když ji nebude chtít? Tak jen zase kojit? Nemám moc mlíka, už se mi dělá jen na režimovou poptávku, kojím k ránu a odpoledne... mám když tak zkusit UM, kdyby mlíčko došlo? Mám tu nějaký Sunar pro strýčka příhodu...
Jinak teplota stoupá, před chvilkou 38,4, čili 37,9 stupně. Fňuká, ale jinak vypadá celkem OK.
Díky.

neomenia
29. zář 2018

@sudylichozrout jestli dochází mm, zkus kojit častěji, tím by se produkce mm měla zvýšit. To platí i pro obdobi mimo nemoc, kojitklidne i co hodinu. Um až jako poslední možnost. Kaši nabídne, když si nedá, nakojit. Hlavní jsou prihorecce tekutiny. Tedy klidně i ten čaj. A přikládat opravdu často.

sudylichozrout
autor
29. zář 2018

@neomenia OK, děkuju moc za info 🙂

alcar
29. zář 2018

@2010lucie jo, tak to muze byt jeste ono. Zitra uz by to melo byt ok

@sudylichozrout davej podle chuti, nenut. A klidne koj casteji. UM nedavej. Hlavne klid, ta teplota ani ryma nejsou zadna tragedie, dehydratovana by z toho byt nemela. U nas je vetsinou zvysena teplota pri viroze jen prvni den ci dva a pak jen ryma. To bude dobre. 😉 Ale verim, ze prvni nemoc dokaze hodne rozhodit. 😃

klea81
29. zář 2018

@2010lucie syn měl vyrážku do 3 dnů pryč

priefi
29. zář 2018

@sudylichozrout odecita se to vzdy. Nase mudr.mi rikala, ze pokud bude mit syn po odectu 38, at dam nurofen pro deti, nebo panadol (my meli nurofen), ale.at driv nedavam,.ze telicko se s tim musi poprat, ze drivejsi podani akorat zastavi proces leceni telem. Kojili jsme, po kojeni se taky snizila teplota o neco malo. Diky kojeni kratsi a lepsi prubeh nemoci, protoze se do syna dostaly i protilatky. Horsi to bylo, kdyz to mel prvni, to jsem cekala na nakazeni, jak na Bozi smilovani, abych vytvorila potrebne protilatky. Jinak pokud ma rymu, tak po ryme prijde casto odkaslavani, za me doporucuji sirup Prospan 😉 a pokud chces, muzes zkusit podat i lichorerisnici, v pripade kojeni mozna staci pres Tebe, cili pres mm.

priefi
29. zář 2018

@sudylichozrout co se tyce kojeni, tak prikladej dle vyzadani, ja to mela vzdy tak, ze kdyz byl syn nemocny, tak krom mm (v dobe prikrmu) mi nic nevzal a jel jen na mm. Prsa se mi na lila dle poptavky a jak bylo po nemoci, vypadalo to jako po spurtu, prsa nalita jako blazen, ale hlavni bylo, ze syn byl ok. Kdyz to tak vezmes kolem a kolem, ani dospelak pri nemoci nema chut k jidlu. Do UM bych nesla, mm obsahuje protilatky, diky tomu, ze jsi byla taky nemocna, cim vic do ditete dostanes mm, dostanes do nej vic protilatek (btw.UM protilatky nema)

2010lucie
29. zář 2018

@alcar děkuju 🙂

2010lucie
29. zář 2018

@klea81 koukala jsem teď na bříško a už je čisté, jen trošku nožičky a obličej se objeví malinko při zapoceni

2010lucie
29. zář 2018

@alcar a koukala jsem teď na bříško a už je čisté, jen trošku nožičky a obličej se objeví malinko při zapoceni

2010lucie
30. zář 2018

@alcar dobré ráno 🙂 tak už jsme čisté 🙂 hurá 🙂
jen co máme už 14dni a trápí mě, je plný nos i když odsavam :/