Teplota u 4měs. kojence po očkování, mám mu dát čípky?

Ahoj vsecjny maminky, chtela bych vas poprosit o radu a vas nazor. vcera jsme s malym byli na ockovani (4. mesice) prevenar13 a hexa. dneska vecer jsem merila malymu teplotu, celej den totiz skoro prospal coz u nej neni bezny a namerili jsme v prdelce 38,1; tzn. ze ma cca 37,6. Mam mu dat cipky nebo sirup proti teplote nebo ho nechat a zmerit az rano? prisuzuju to jako reakci na ockovani? co myslite?
petrau1980
29. led 2014
@ajaajinka dala bych čípek, přes noc se mu to srovná a je to určitě k očkování, my to máme taky, někdy i druhý den 😉
stavba
29. led 2014
@ajaajinka všeobecně se doporučuje srážet teplotu až když je 38 po odečtu, tudíž bych počkala, zda si s tím tělíčko poradí samo.
ange_de_la_morte
29. led 2014
Já bych dala čípek až při 38,5 po odečtu ( jsi li z toho hodně nerwózní tak od 38,0 po odečtu), takže zatím bych počkala ale w noci bych přeměřila, může se to hýbat. Jinak není úplně ideální srážet teplotu brzo, bráníš tak organismu přirozeně bojowat a učit se řešit si drobné teploty samo. ( omlouwám se za ,w,)
lucieandrlova
30. led 2014
Souhlasím s @ange_de_la_morte Teplotu bych řešila úplně stejně. Určitě je to po očkování (mohou být i změny nálad... Dcera se jako miminko po očkování chvilku smála a hned na to brečela a zase se smála... Holt organismus bojuje.)
A nahlaste to doktorce při příští návštěvě. Musí vědět o každé reakci na očkování kvůli dalšímu očkování. V noci přeměřte. Ptala jsem se doktorky při očkování a prý takto malým dětem stoupá rychle teplota (tak do půlhodiny klidně). Takže bych měřila...
Ať se z toho brzy dostanete!
lucieandrlova
30. led 2014
ještě mi to nedalo a šla jsem se podívat do očkovacího průkazu... To bylo úplně první očkování nebo už druhé?
U prvního by se totiž neměly dávat 2 vakcíny, jen 1, aby se zjistily reakce. (Až u druhého jsme měly 2 a taky teploty...)
ajaajinkaautor
30. led 2014
dekuju za odpovedi, tak jsme to nechali bez cipku. v noci se mi zdal uz normalni. mel chladnou hlavicku. hned jak se mi vzbudi, jdeme merit. prvni ockovani samotna hexa, druhy ockovani hexa a prevenar a treti ockovani hexa a prevenar.
ajaajinkaautor
30. led 2014
minuly mesic po hexa a prevenaru bez teploty
ange_de_la_morte
30. led 2014
@lucieandrlova : no dneska se už dáwá i s prwní Hexou i nepowinné očkowání, takže není to nic proti ničemu, některé průzkumy ( předpokládám že farmaceutických firem wyrábějícíh tyhle nepowinné očkowání) uwádějí že reakce po samotné hexe a reakce po hexe + nepowinném očkowání je u wětšiny dětí schodná, tedy mělo by to být jedno .... ale my nepowinné očkowání nedáwáme a podepíšu si rewerz i na powinné MMR tak tohle nemám z wlastní zkušenosti
ajaajinkaautor
30. led 2014
tak už jsme bez teploty, dneska ráno jsem měřila a máme 37,0 bez odečtu, tzn. 36,5. Tak super. Jinak všem děkuji za příspěvky, byla jsem trochu vyplašená a nevěděla jsem jestli dát lék nebo ne. Ještě jednou díky všem 😃
lucieandrlova
30. led 2014
Aha. Já jsem to brala podle nás. Nám to řekla doktorka před 2 lety, že první dá 1 očkování a pak se uvidí dle reakcí. My máme i nepovinné, ale jen něco a spíš kvůli tomu, že hodně cestujeme, tak je rizikovější, že něco chytneme...

Začni psát odpověď...

Odešli