Teplota u miminka. Co vše to může značit?

lidija1234
2. srp 2022

Ahoj maminky,chtěla bych se zeptat co vše může znamenat když má dítě teplotu. Malému je 10mesicu a včera měl 37,7 a dneska ráno 38,5 ale do toho hrozně plakal. Teď po prášku má 37 teplotu. Je možný že je to od zubů ? Ale ten co mu teď roste je už 6 zub a před tím žádná taková reakce nebyla🤷

ferda90
2. srp 2022

@lidija1234 ahoj, podle mě to možné je. Malému když rostly zuby, tak měl i průjem a výjimečně se stalo, že i zvracel. U některých zoubků to snášel líp a i některých hůř.

janina228
2. srp 2022

@lidija1234 co si tak pamatuji, tak některé zoubky byly úplně v klidu a některé byly i s teplotou (+ ještě častokrát červená tvář k tomu). Teplota kolísala, neměla žádnou dlouhodobou tendenci držet se nahoře,ale spíš vždycky vyletěla a za chvíli byla třeba jen mírně zvýšená.

lidija1234
autor
2. srp 2022

@ferda90 takže je možný že 5 zubů vyrostlo v pohodě a u 6 takové horečky ? Plus mě teda od rána vše vyzvracel. Ale my zas trpime na reflux takže ublinkava dost často takže nevím zda s horečkou tohle spojovat. Jinak malý byl před 14 dnama v kontaktu s dítětem co má 7 nemoc což jsem nevěděla ale zase si říkám že utekla už dlouhá doba na to aby to bylo tohle.

ferda90
2. srp 2022

@lidija1234 s tou 7 nemoci těžko říct 🤷‍♀️ u nás některé zoubky byli docela v pohodě a u některých byla horečka, občas i docela vysoká. Pokud by teplota byla dal a do toho by i zvracel, tak jdi raději k dětské, nebo aspoň zavolej. Kamarádka co má o měsíc mladšího syna říkala, že u růstu zubů má malý též teploty a průjem

lidija1234
autor
2. srp 2022

@ferda90 byl hodinu vzhůru a už zase spinká nevím no.... pediatr má dovolenou a zástupu se nemohu dovolat tak to budu zkoušet ještě v průběhu dne

pe_tu_ss_ka
2. srp 2022

Od neděle má malá také teploty 38,5 po odečtu.. dnes jsme byli u dětské a dělali crp, a to má nízké. Teploty pořád stejné do 38,5 po odečtení, po nurofenu vždy klesnou na chvíli a pak zas topí. Jen malá nezvrací, a vše ostatní (jídlo, pití, stolice i aktivita) je stejná jako, když neměla teploty. Nám dětská říkala, že teď.rsdi virozy, a kdyby do konce týdne teploty nepřestaly, tak máme dojít i s močí. Tak jsem zvědavá, co se z toho vyklube, zuby totiž ještě nemá žádné, ale dole i nahoře jedničky vypadají, že už se říznou ven. Tak snad to bude jen k zubum..

ferda90
2. srp 2022

@lidija1234 raději zkus aspoň zavolat, já si minule taky nebyla jistá protože syn měl teplotu 3 dny a občas zvracel, tak jsem šla k dětské kde byla jen sestra a ta mi řekla ať hlavně pije, že něco litá ve vzduchu a šli jsme domů, nikdo se na nás ani nepodíval. Naštěstí byl malý na druhý den v pohodě. Každé dítko asi ty zoubky snáší jinak. Možná to je od zubů a možná třeba ta viroza

janina228
2. srp 2022

U 7. nemoci jsem si dřív všimla vyrážky než teploty.. a je pravda, že 14 dní už je dlouho..

lidija1234
autor
2. srp 2022

@ferda90 mě právě nesedí že 5 zubů v pohodě a že teď únava, horečky....dala jsem mu napiš čaje ale hned ho vyblinkal, teď spí tak uvidím až se zas probudí a budu zkoušet volat a doufat že se někomu dovolam

kmarie81
2. srp 2022

@lidija1234 hele sedma nemoc je infekcni pri kontaktu se stolici nemocneho snad dokonce mesic po nemoci - staci aby se nemocnej trebas neumyl poradne po zachode a muze to klido prenyst dal. Stavi ab- na neco sahl a vase ditko to oblizlo... jestli se do par dnu objevi pupinky nality vodou, tak to asi bude sedmička - ale stejne to vetsinou chce videt dr. aby vyloučil nestovice

shirilka
2. srp 2022

@lidija1234 U nás byly zuby úplně v pohodě, ale jakmile začly růst 3ky a 5ky, tak masakr, řve, teplota, ze spaní brečí ... Takže za mně by to klidně mohlo být od zubů.

lilian2111
2. srp 2022

Za mě ani jedno ze tří dětí nikdy nemělo takovou teplotu k zubům. Maximálně zvýšená.

zmrzlinka
2. srp 2022

@lidija1234 koukni mu do krku jestli nemá čepy na mandlích ...může to byt cokoliv.

lidija1234
autor
2. srp 2022

@zmrzlinka zkoušela jsem ale moc nespolupracuje ale nic jsem neviděla ale už zase spí. Je vždy vzhůru max tak hodinku a pak zas usne a má zas teplotu 38 tak já nevím zástupu jsem se nedovolala tak nevím jestli nezavolat na pohotovost nebo počkat do zítra ? Zas nechci být histerická matka ale zas bych nerada něco podcenila. Jinak roste mu druhá dvojka u první byl trošku protivný ale jinak v pohodě takže se mi to úplně na zuby nezdá 🤷

lidija1234
autor
2. srp 2022

Jinak má trošku pupínky na tvářích ale to už měl minulý týden

lidija1234
autor
2. srp 2022
mata2hari
5. srp 2022

U nás teď byla 6.nemoc…neděle,pondělí horečky,úterý vyšší zvýšená teplota,radši jsme jeli k doktorce..udělala crp,zanět vyloučila a řekla,že je to buď od zubů a nebo že se další den osype a je to 6. nemoc..ve středu už měla jen 37,1 a byla lehce osypaná..dneska už je v poho…

lidija1234
autor
6. srp 2022

@mata2hari malej je úplně nepatrně osypany. Taky 3 dny teplota pak to přešlo a teď už má 3 den průjem takže dietka...dneska kakal už 7x a je chudák hrozně opruzeny.... konzistence už je lepší ale ta četnost je zatím dost tak uvidíme no v pondělí jdeme k doktorce tak jsem zvědavá