Teploty u 8leté bez jiných příznaku. Mám se obávat?

florida2001
23. pro 2023

Moje 8 leta dcera ma od vcerejska zase teplotu 38.6 ale zadne jine priznaky. ( nekasle, nema rymu, bolesti) mozna jen trochu unavena. je to normalni? neco podobneho mela pred mesicem pak to odeznelo po par dnech. nema nekdo zkusenost? zvazuji jestli bych nemela radeji vyzadat rozbor krve.

diky

lentilkah
23. pro 2023

Syn uz to mel takhle nekolikrat- takova rychloviroza a za dva dny klid. Jednu dobu se mu dele drzela zvysena- to jsem vysetrit nechala a stejne se na nic neprislo.

j.a.n.i
23. pro 2023

Je to celkem normální, ta teplota neni nijak extra vysoká a pokud to odezní za par dní, tak bych to neřešila.

kupi
23. pro 2023

Pokud by měla teplotu bez dalších příznaků i další měsíc, tak by to mohly být periodické horečky

drep
24. pro 2023

@kupi v osmi letech jsou periodické horečky extrémně nepravděpodobné.

patypresdevaty
24. pro 2023

To je normální, další příznaky přicházejí kolikrát až později... Není třeba panikařit.

lennus
24. pro 2023

@florida2001 Vím od kamarádky, že existují 3denní teploty, její máma je pediatra. Syn taky jednou měl. Tělo si teplotou pomáhá, je to dobře, kor když přejde, imunita pracuje.

nikishkaaaa
24. pro 2023

@florida2001 hlavně pozor na zanět moč.cest! Pokud byste šla k lékaři, tak určo vzít moč

kupi
24. pro 2023

@drep mám zkusenost se začátkem horecek v 9 letech

hannyss
25. pro 2023

Možná ty periodické horečky, dcera to mívá v poslední době také po měsíci, vysoké horečky, vysoké crp, nic jiného, 4. den je bez teplot, 6. den crp dole. Je jí 10let, má to až ted, je to sice málo pravděpodobné, ale můžou být. My teda pokaždé ten 3.den jdeme k mudr na crp, naposledy ji brala krev na rozbor, vše ok... moč, krk ok... crp kolem 120, ale samo klesne... Když to jde, ani teplotu nesrážím, dcera je jinak ok, jen unavená, ale nic jí nebolí... nechce teda moc jíst, ale stačí hodně pít