Tresavka a klepání se u 8 měsičního. Máte zkušenost?

anke
30. pro 2008

Ahoj,
mam dotaz, jestli jste se nekdo nesetkal s necim takovym .. nas mrnousek se dneska nekolikrat zacal klepat - cely (krome hlavicky) - proste se mu trasly rucicky a cely se chvel, jako by mel strach.
Poprve jsem ho tak nasla v postylce, kdyz se probudil po rannim dospavani. Pak kdyz jsme ho chteli dat na prebalovak, spustil povyk a pak se klepal. Pak jeste jednou v jidelni zidlicce a pak znova na prebalovaku.
Je dnes celkove neklidny a hodne plactivy, ma zanet v ocicku a antibiotika Kanamycin, asi mu i roste zoubek, protoze spustil slintani a je uplakanek. Nevim, zda by ten tres mohl byt od tech zubu, nebo proste, ze je to ho na neho moc - nikdy predtim se takhle neklepal. Jinak pusobi celkem normalne (az na to plakankovani, ale to pricitame bolavemu ocicku a zoubkum). Stalo se to nekomu? Mame strach, aby to nebylo neco neurologickeho ... ale doufame, ze je to treba pouze stres .... jeste ma kaslik uz odeznivajici, ale horecku nema.

magimary
6. bře 2009

elenita, nočné desy začínajú práve v čase , keď sa diaťatko prudko (menátálne a psychicky) vyvíja a teda často to býva okolo prvého roku! Príčinou bývajú nespracované zážitky i z bežného dňa (nemusí byť extra stresový)...
skrátka rozvýjajúca psychika načerpáva milión púodnetov počas dňa,a le nevie ešte všetky optimálne spracovať, preto sa "ventilujú" v noci v tzv. nočných desoch (naozaj UŽ v tomto veku veľmi bežných!).
Môj najstarší mal prvé nočné desy v 9.mesiacoch a bolo to práve v čase, keď začal rozprávať, chodiť...skrátka stával sa z neho "chlap"....bolo toho v tom čase naňho veľa... no, častokrát sa stávalo, že dávkovanie podnetov si riadil sám (tým, že bol veľmi zvedavý, veľa sa chcel "učiť"), i keď ich bolo nad jeho unosnú mieru...

elenita
6. bře 2009

magimary, to si ma ukludnila.....je fakt, ze on teraz zacal byt strasne aktivny! Stvornozkuje po celom dome, stavia sa na nohy, rozprava odusu, vsade chce byt, tak je toho mozno len vela na neho naraz.......Lucinka za nim dost zaostava, co sa toho tyka, mozno aj preto sa u nej zatial nic take nevyskytlo......

magimary
6. bře 2009

presne, eleni...to bude tým...
je toho veľa, čo zvedavé dieťatko zaujíma, ale aj veľa energie, ktorú akčné mimi zo seba vydáva, to všetko organizmus vyčerpáva (vyčerpanie=stres) a zrazu je toho toľko, až sa to do "malého telíčka (hlávky, duše) nezmestí"... 😉

zuzana76
6. bře 2009

elenita, my sme mavali podobne zachvaty, ale nie az take silne, bolo to v spanku, niekedy aj kazde 3 minuty jacal, vzlykal, mikal celym telom, ja kedze este dojcim, som mu hned dala prsnik a postupne sa na tom ukludnil,a kurat ja somsa nevyspala, lebo to bolo niekolkokrat za noc, niekedy aj kazdych 10-15 minut, potom hodina klud a potom zase priblizne 3 taketo zachvaty v priebehu 10-15 minut atd....mne to tiez pripadalo ako nocny des, mal to tak okolo roka, od roka do takych 15 mesiacov, ja som si to spajala aj so zubkami

kkristinka
22. zář 2010

ahojte, neviete mi niektora mamicka poradit? moj drobec ma 6,5 mesiaca a uz vyse tyzdna dost casto tak pohojdava s hlavkou z lava doprava, akoby "krutil hlavou" 😵 stretli ste sa stym? je to normalne? dakujem

martinaho1
22. zář 2010

@kkristinka Ahoj, muj malicky asi v 6 mesicich zase zaklanel hlavu a pohupoval s ni, ale dopredu a dozadu, delal to jen nekdy, kdyz treba brecel nebo kricel. Pak se zacal stavet na 4 a zacal se pohupovat cely na ctyrech a s tou hlavickou to prestalo, tak si myslim, ze se utvrzuji a vyviji ruzne pohybove schopnosti a reflexy a to patri k tomu, jinak bych se zeptala pediatra 🙂

kkristinka
25. zář 2010

@martinaho1 dakujem! 🙂

eloana
27. led 2011

Ahoj holky, rada bych se poradila -dneska se mi stalo kdyz jsem sla s malym po obede lezet, tak usinal u prsa a najednou se zacal cely klepa -rucicky zatate v pest -vse odeznelo kdyz jsem mu pesticku otevrela....
u dcery jsme to nikdy nezazila, tak nevim -zda se mu neco zdalo, ale to sebou clovek vetsinou trha nebo cuka
toto bylo vyslovene klepani
diky za rady

babulina
27. led 2011

@eloana - pri zaspani u deti do jedneho roka je tras normalny jav, ja som narobila dost paniku ked sa nam to stalo prvykrat, kedze mame v rodine epilepsiu tak pediatricka nas radsej hned hnala na neurologiu, urobila nam sice sono mozgu ale inac vsetko v pohode, ako odporucanie sme dostali sledovat ten tras ci je na jednej strane alebo len cast tela, a najidealnejsie je zistit ci je cerstvo pocikany, ak ano treba kontaktovat radsej neurologa - podozrenie na epi zachvat
pokial je to ojedinely jav resp nevyskytuje sa casto tak staci spomenut pediatrovi ak je to casto opakujuce radsej by som isla k neurologovi, ta jedna navsteva za ten klud stoji

lilili2
27. led 2011

Já bych asi raději zavolala pediatrovi. Pro klid duše 😉

eloana
28. led 2011

@babulina
@lilili2 ahoj holky diky za rady- dr. jsem pro jistotu zavolala- pry to tak normalni neni, ale podle popisu spis slo o emocni stav- sen atd...... ale mam maleho hlidat a kdyby se ot opakovalo -napsala by nam doporuceni na neurologii
jinak malemu sly dobre otevrit pesticky, takze to na krec nevypada- pri kreci jdou pesticky spatne otevrit. plne doufam, ze to nic nebude🙂

katkavfr
Odpověď byla odstraněná
Zobraz