Tříměsíční miminko přes den pořádně nespí, blinká po UM

jaanulaa
17. říj 2016

Přeji pěkný den! Prosím o zkušenosti, rady, tipy... Moje dcerka už asi měsíc přes den pořádně nespí-vydrží max hodinu, dve v kuse-za celý den nejvíc 3 hodiny. Taky blinká, má křeče hodinu po krmení. Dáváme jí protialergenní mlíčko, stejně mi od pátku místo 150mlv jedný dávce vypije nejvíc 90 a přes noc se mi na krmení budí buďto jednou, nebo vůbec. I když je hrozně unavená, stejně během dne nemůže usnout. Budu ráda za každý názor, už jsme zoufalí. Zkoušeli jsme i měnit mlíčko za Nutrilon, i Nutrilon bez laktózy, ten jí vůbec nesedí. Máte někdo podobný zkušenosti? Chudokrevná není, stejně bych ji radši vzala do nemocnice na podrobný vyšetření... Díky moc.

verca38
17. říj 2016

@jaanulaa ..jestli to trochu uklidni,moje dcerka od narozeni spinka treba 3x denne po 20min. 😉..ted ma 6m a nekdy po obede spi 2h,ale musi byt venku v kocarku 🙂 mlicka taky nikdy nevypila kolik bylo podle tabulky,ale prospiva velice dobre,tak si z toho nedelam tezkou hlavu 🙂 na brisko bych zkusila BioGaiu,nam pomohla..

miesbaue
17. říj 2016

A co na to povídá pediatr? S tím spaním bych až takový problém neviděla. Kamarádky malá přes den téměř nespala od narození. Každé miminko to má jinak. Určitě bych malou, ale budila na jídlo i v noci. Když tomu přes den moc nedá, tak bych jí tak dlouho spát nenechala a budila po těch 3 - 4 hodinách

leki
17. říj 2016

S tim spanim bych byla v pohode. Nas mrnous se prez den naucil spat az tak kolem 6.mesice, do te doby naspal 10-12 hodin (vcetne noci) max. S tim mlickem neporadim 😞

dasala
17. říj 2016

Mám též 3 mesicni mimi a spi max 20 minut... je to des nestihnu nic

msimankova
17. říj 2016

Moje miminko taky přes den nespí, dvakrát - třikrát 20 minut, nejraději v kočárku. Párkrát usnula na hodinu, to jsem si myslela, že jí něco je 🙂 Do půl roku jsem jí v noci budila na mléko, pila tedy spíš víc. Jinak prospívá?

efs
17. říj 2016

Spaní je myslím o.k., naše malá 4 a půl měsíce tomu také přes den moc nedá, přesně 2x, 3x 15-20 minut. Když už vidím, že je moc unavená šoupnu jí do kočárku a jdu ven, za chvíli usne a jakmile se vracíme těsně před vchodem se probudí 😀, doma docela zabírá pustit digestoř a uspat ji pod ní, nesmí se pak ale vypnout, to se taky hned probudí. 😀 Vydrží pod ní spát i dvě hodiny. 😉
Kojím, ale jsem taky blinkací, tak už od 4 měsíce papáme příkrmy k obědu, když jsem z důvodu nedostatku mléka musela dokrmovat, tak nám zabrala beba HA, po Nutrilonu hrozně zvracela.

jaanulaa
autor
17. říj 2016

@msimankova Prospívá, týdně přibere tak o 200g...

jaanulaa
autor
17. říj 2016

@efs Tak to jsme na tom stejně. Vyndáme z kočárku a je po spaní... Trochu doma zabírá pouštění bílýho šumu z you-tube. Beba HA jsme ještě nezkoušeli. Už se těším, až začneme taky přikrmovat...

msimankova
18. říj 2016

@jaanulaa Tak ji to asi staci, mozna bych zkusila jine mlicko, aby nemela ty krece, ale jinak vitej v klubu dennich nespavcu 🙂

Jak jsme doma, usina s revem kvuli tem 20 minutam klidne pul hodiny, cerveny leskly oci, 60 otocek, rozcuchana, pak odpadne a dobry 🙂

efs
18. říj 2016

jaanulaa uz jsem se taky nemohla dockat, malá je ted mnohem spokojenejsi, kdyz ma plne brisko, navic prikrmi miluje, ted uz sni celou sklenicku😉

alexmartin
18. říj 2016

Dobrý večer,
my začali po několika pokusech dávat Hipp Bio Combiotika paráda. Naše dcera taky nebyla přes den žádný spací typ. Pamatuji jak kolem půl roku spala třeba 5- 10 minut 2-3x denně! To bylo vloni v létě. V noci nám spí defacto od miminka. Ale když ještě dnes naši vrstevníci spí denně 5 až hodin pred den a ještě celou nic, tak opravdu nechápu. Takoví rodiče nemohou nikdy pochopit to určité až zoufalství. Jelikož my nemáme babičky ani nikoho a jsme na vše sami, je to nášup navíc. Dceru milujeme, obrovsky nám lásku s všechnu tu námahu vrací 💓

jaanulaa
autor
19. říj 2016

@alexmartin My jsme dávali Hipp Combiotic už od narození- měla ho z porodnice. Teď jí vyšly v krvi vyšší hodnoty eozinofilů, že tam nějaká alergie bude, tak jsme přěšli na to HippHA. Bříško ji sice nebolí tak často, ale když ji to chytne, propláče třeba i hodinu. Včera usnula na 3 hodiny přes den, což jsem si až říkala, jestli je všechno v pořádku 🙂 Dneska je zas ,,v akci". Je to někdy složitý ji zabavit a už nemluvím ani o tom, co mám možnost zvládnout v domácnosti...

jaanulaa
autor
19. říj 2016

@msimankova no, myšut má oči jak králík celej den a večer škvírky, stejně usne až u zpráv, nebo dopo na chvíli v kočáře... Prý máme víc cvičit Vojtovku, aby se unavila...(?)

msimankova
19. říj 2016

@jaanulaa to bych spis mela obavy ze zbytecneho pretizeni. U nas je poznat kazdy tyden - ty prvni mesice mala taky porad rvala, normalne se nudila. Takze kdyz si kolem 14 tydnu zacala trochu hrat s hrackama na hrazde, byla jsem nadsena. Tak chvili pockej, uvidis, ze to bude lepsi. Taky nemam hlidani, takze kdyz je ted v 7 mesicich v ohradce a stihnu uvarit, nalezite si odpocinu 😀

zuzineckah
19. říj 2016

@jaanulaa s tím spaním je to normální, ne každé mimino chrní půl dne 🙂 Buď ráda, že ti spí v noci... Syn byl spavec přes den, za to v noci bylo tóčo co dvě hodiny do jeho dvou let (!), a to je mnohem horší. Dcera, taky momentálně 3 měsíční, plně kojená, spí celou noc (max 1-2x dotankuje), ale přes den už tak měsíc max 4x po 20-30 min. 2-3 hodiny vkuse, jak to bylo po příjezdu z porodnice, si střihne jen zcela výjimečně 😉 Prostě to tak je 🙂 Teď jsem pořídila hojdavak, aspoň ji půl hodiny nenosím kvůli 20 minutám spánku 😀 Jo a v caboo ještě dokáže vytuhnout na dýl, jenže po hodině už mě bolí záda, takže si sednu a ona má hned oči jak baterky 😀 Pak obráží kolebku, lehátko, hrací deku, náruč a tak dokola, musím stíhat další dvě děti, domácnost a práci, takže není čas se tím nějak moc zabývat 😉
Spaní určitě není důvod řešit, spíš to mlíčko. Aby byla spokojená a bez bolení.

karlajasmine
19. říj 2016

@jaanulaa zbytečně to řešíš, mě syn od narození spal 4x denně 30minut a víc ani ránu. Jo, byl kolikrát přetazenej, ale co neděláš. Cvicit vojtovku kvůli spaní?? No chudák dítě. S miminkem doma neuděláš nic, je to normální. Prostě m mas normální dítě.