Trocha krve při utírání zadečku po stolici, čím to je?

monalis
18. bře 2013

Mám na Vás milé maminky dotaz. Když naší dceři (2leté) po stolici utíráme zadeček, nalezneme na papíru trošku růžové krve. Ani snad ne jakoby krvavou kapku ale spíše světle růžovou. Malá chodí na záchod většinou každý den, ale je pravda, že se mi zdá že má průměr stolice dosti veliký a vždy hodně tlačí. Je možné, že je to tím jak hodně tlačí? Už se chystáme k lékařce, protože začínám mít strach. Neobjevuje se to vždy jen třeba dvakrát, třikrát do týdne. Někdy celý týden nic. Nemáte někdo podobné zkušenosti? Předem děkuji za informace 😉

monalis
autor
20. bře 2013

@2hanah Určitě dám vědět. Zatím máme dodržovat pitný režim a jíst hodně ovoce a hlavně zeleniny. Příští týden se máme stavit 😉

monalis
autor
20. bře 2013

@2hanah Jo a zkouším jí konečník mazat měsíčkovou mastí a zatím to vypadá velmi nadějně. Napadlo mě ho zkusit, protože já ho používala na šití po porodu a byla to paráda. Tak doufám, že to bude stále lepší a lepší 😉

monalis
autor
29. bře 2013

@2hanah Tak jsme včera byly u paní doktorky. Malá má prý trhlinku na konečníku, protože má příliš velká hovínka. Dostala mírné projímadlo, probiotika a mastičku na mazání konečníku. Nejvíce nám však pomáhají rozpuštěná povidla v trošce másla. Malá od včera chodí na velkou bez problémů a nemusí ani tlačit. Od včerejší žádná krev ani trošilinku. Tak uvidíme jak to bude pokračovat. Léčbu máme na čtrnáct dní a pak se uvidí. Prý zřejmě malá zadržuje kakání, protože cítí, že ji tam něco pobolívá a od toho to je. Léčba by jsi snad měla naučit, že se dá kakat naprosto v klidu a že se nemusí bát. Pak by prý i po ukončení léčby mohlo být vše v pořádku, když bude vědět, že to jde i bez tlačení a vyčkávání. Tak uvidíme a doufám, že vše bude dobré. Držte nám pěstičky. Hlavně mému zlatíčku 😉

2hanah
29. bře 2013

@monalis To jste mi udělaly radost, holky, myslela jsem na Vás, je super, že je to jen taková ,,drobnost". Tak ať je malá brzy v pořádku a beze strachu 🙂

pinkpet
29. bře 2013

Ahojky,můj chlapeček to měl často...naposledy dokonce před rokem, občas má velký boban. 😉

naomi6
16. únor 2015

@monalis Ahoj, je to už starší diskuze, ale chci se zeptat, jak jste dopadli u doktorky\? Synovi je rok a ted se mu 2x objevila krev ve stolici. Chodí kadit málo - tak 2x týdně a má tvrdý velký bobek. Nechci ho brát zatím na žádná drastická vyšetření konečníku, ale mám strach. Děkuji za odpověď.....

naomi6
16. únor 2015

@monalis Aha, tak už se mi tu teprve ted objevila odpověd..... takže už nemusíte 😉

monalis
autor
16. únor 2015

@naomi6 Jj, v pohodě. Jen připíši, že vše dopadlo dobře a po čtrnácti dnech malou už nic při kakání nebolelo a tak se odnaučila bát jít na záchod. Do dnes vše bez problémů 😉

daisy14
18. únor 2015

@monalis Dobrý večer, nevzpomněla byste si na název krému, který jste používala na mazání? Moje malá má taky prasklinky a nic nepomáhá, už se to táhne delší dobu. Děkuji

monalis
autor
18. únor 2015

@daisy14 Mazali jsme Imazolem (ráno, večer) a měsíčkouvou mastí přes den. Držím pěstičky ať je malá brzo bez trápení 😉