Tussin pro 2týdenního novorozence, máte zkušenost?

irena1111
16. led 2015

Holky, moc prosím o rady a zkušenosti. Mám doma 16-ti denní miminko. Bohužel jsem hned po návratu z porodnice chytla nějakej bacil a druhej přinesla dcera že školky. A jak jinak, chytil to i malej. Kejchá a kašle. Kapu mu Libenar a odsávám ale ten kašel mě straší. Dneska jsme byli u dr. a ta nám napsala Pamycon (máme občas i zelený soplík) a na ten kašel Tussin ale já koukala do letáku a tam píšou, že se nemá dávat dětem do 2 měsíců. Máte někdo zkušenosti s těmito léky u tak malých miminek? Případně nějaké tipy jak prckovi ještě ulevit?

mandala
16. led 2015

Tak snad dr. ví, co dělá, já bych jí ho asi dala, nějak léčit se musí.

marecekavendulka
16. led 2015

na ten kašel mu dej prospan a nebo drosetux.ten tussin jsem moc nepochopila,proc ti dr napsala.na rýmu sterimar a odsávat,ale ne často,jen před kojením (před papáním) a před spaním .pokud kojíš,tak dej do nosánku mateřské mléko.🙂

marecekavendulka
16. led 2015

@mandala no nevim,i doktor je jen člověk.. mohla se splést..já bych až tak slepě nevěřila..

mandala
16. led 2015

Pamycon na zelenou rýmu je dobrý, jsou to antib. kapičky a vždy rychle zaberou, no tak s tím Tussinem teda nevím, já vždy dělám, co mě doktor řekne. 😉
@marecekavendulka

marecekavendulka
16. led 2015

@mandala Já myslela právě ten tussin.🙂 ten bych fakt nedala.Já ne,já jsem rebel a jdu proti proudu 😀 😀 ne,to si delam samozrejme legraci..ale když se mi něco nezdá,tak ten lék nedám. Ale nevím,no třeba se vyjímečně muže.

kvakuska
16. led 2015

@irena1111 zavolej doktorce, řekni jí co sis přečetla v letáku a zeptej se jí, jestli se nespletla ... jinak ti tady každá poradí něco jiného a co si z toho vybereš? mimčo je moc malé na to, abys na něm dělala pokusy podle toho, co ti kdo poradí na internetu! ... jen lékař může správně zvážit přínos a riziko každého léku ( a třeba právě v tomhle případě ten přínos převyšuje rizika) ... MM můžeš kapat do nosánku kolikrát denně chceš, tím opravdu nic nezkazíš 😉

sara84
16. led 2015

Tussin muzou i tehotne,proto ho napsala si myslim i novorozenci!

majens
16. led 2015

My sme do nosu dávali Vincentku v spreji...už v 1mesiaci ☺ a odsávať a odsávať

beereska
13. únor 2015

@irena1111
ahoj, zrovna nekde hledam kdo ma zkusenost s tak malym mimcem a takovym kaslikem ☹.
my mame mesic , a samoz taky vsichni doma nachlazeni a ted zacal i nas Nikca ☹.
teploty nema ,ani rymu ale chrci to v nem a tak dostal tussin a davame 3kapky .taky jsem z nich trosku nesva ..
bere je od vcerejska a doufam ze zaberou . nerada bych neco podcenila ☹. snazim se nemit pretopeno a at lezi ve vyvysene poloze .

irena1111
autor
13. únor 2015

@beereska nám ten Tussin pěkně zabral, k tomu jsem kapala Libenar a odsávala. Tak přeju ať jste taky brzo fit

beereska
15. únor 2015

tak na to ze je bere od ctvrtka a je dnes nedele ,tak od vcerejska zacal tak desne chrcet chudacek, ale teploty nastesti zatim nema, bojim se aby se mi nezacal dusit nebo tak. zapal plic to byt nemuze ,to bybyly ty teploty co jsem cetla . a po jake dobe zabraly , zitra jdeme opet k dr. tak jeste dneska vydrzet . mam ho zkusit odsat kdyz rymu nema, nebo jako mu z nosu netece ...
na to ze mam druhe dite tak jsem v tomhle v pasti ☹ , vubec nemam zkusenost ☹ .

butterfly
15. únor 2015

@beereska Tak bohužel zápal plic může být i bez teplot, teď ho má moje ani ne 3měsíční dcerka. Napřed měla trochu rýmu, pak začala kašlat. Doktorka na plicích něco slyšela, rentgen potvrdil rozsáhlý zánět na levé plíci, byly jsme 5 dní v nemocnici. Nechci strašit, ale atypických zápalů plic bez teplot a třeba i bez poslechového nálezu je letos docela dost ☹
https://www.modrykonik.cz/forum/detske-zdravotni-problemy/zapal-plic-bez-priznaku-setkali-jste-se-s-tim/

smardik
15. únor 2015

určitě zítra směr dr. na poslech, můžu to mít na průduškách nebo bohužel i zápal plic může být bez teplot, od kamarádky dcera ted měla zápal plic a kromě kašle jí nebylo nic-žádná teplota, chut k jídlu měla, lítala jak střela vše v pohodě

beereska
19. únor 2015

holky, tak od neděle jsme v detske ☹ stim zapalem plic. ja myslela ,ze se skacim ☹ , uplne jsem kolabovala a nedavala to..tak malej a uz na jip hned. tak jsme tu od nedele a hrozne bych chtela domu zitra,ale spis s nicim nepocitam..
proste zapal plic je u mimin hned, tim ze nevykaslou a v nosanku nic nemel tak jsem neodsavala ....no chyba ! sedlo mu to a hned zapal plic.

kaczanka
23. pro 2016

Holky, co dávate miminkám Tussin, jakým způsobem podáváte? V letáku píšou po jídle a zapít alespoň 100 ml vody, či čaje, ale jak u dvouměsíčního prďoly? Můžu dát do UM? Nebo nakapat do pusinky a pak dát mlíčko?