Ublinkávání ještě v jednom roce

bauskka
8. říj 2018

Maminky dcera temer rok asi týden ublinkava. Zvedá se jí často žaludek a navali se ji to až do pusy. Nejdřív jsem si myslela, že to je z prejezeni, ale stává se to i když napapaná moc není. Nezávisle na jídle. Má to po vsem 🤔 nemohla by to být záklopka? Díky

lavita
8. říj 2018

no záklopka by se projevila dřív.neleze na ní něco?

bauskka
autor
8. říj 2018

@lavita to si nemyslím. Jinak je úplně v pohode.

terka2018
8. říj 2018

Mudr mi.rikala ze nekdy to ublivani muze trvat az do roku 1,5 v extremnich případech 🤔

lavita
8. říj 2018

To urcite muze,ale nezacne to az na roce

bauskka
autor
8. říj 2018

@terka2018 ona ublinkava dost když byla menší, ale od 5m to ustalo a ublinkavala sem tam. Teď ten poslední týden je to třeba 15x za den, jen malinko ale je. Při jídle se jí zvedá žaludek už po pár soustech. Večer akorát že usíná. Aplace dost dlouho. Jindy ji člověk se nechal v pokoji a do 5 min bylo ticho. Teplotu, rýmu, průjem nic nemá. Občas je protivka, tak mě napadá že zuby, ale tomu neodpovídá ublinkávání. No uvidím jak to půjde dál a co na to Mudr 🤔

terka2018
8. říj 2018

@bauskka určitě za doktorkou běž 🙂 nebude to určitě nic vážného, ale ona ti poradí co a jak 🙂

ester_davidova
10. říj 2018

Náš syn také ublinkával od narození, při jídle se dost dávil - a při konzumaci něčeho kyselého, třeba rajčatové omáčky, jídlo vyzvrátil. Ustalo to asi ve třičtvrtě roce a objevilo se to hlavně v době nachlazení a rýmy, to si pak lehl, usnul, po dvaceti minutách začal plakat, vyzvrátil se včetně hlenů. Proč o tom mluvím takto dopodrobna. Nakonec se ukázalo (já si na to přišla, lékařce mne prudce odbyla), že trpí na reflux, resp. pálení žáhy (štávy naleptávaly i dutiny a dýchací cesty, lékařka nám nutila dýchátko, že bude asi asmatik, nakonec to vyvrcholilo zánětem středního ucha, kdy se do naleptaných dutim dostal úplně obyčejný hemofilus)...pomohl krátkodobě lék Helacid tuším, dlouhodobě homeopatiku, od té doby nic, ťuk ťuk.