Uzlina na krku u dítěte. Máte zkušenost?

dides45
23. kvě 2023

Před měsícem měla dcera na krku bouli ( z ničeho nic), šli jsem k doktorce, poslala nás na ultrazvuk a ze tam ji zánět
. Dala nám antibiotika na 10dní - pak následoval další kontrolní ultrazvuk a situace byla taková, že extra změna není, že odebere krev
Po týdnu mi volá, ze má v krvi pozitivní cmv virus spojeny s ebv a ze je to mononukleóza. Dcera nevykazovala žádné jiné příznaky jen zvětšení uzlin na krku a v tříslech
Pak za dva dny se rozjely horečky trvající skoro týden, zimnice a velká únava. Po 14dnech jsem šli na kontrolu a dokorka, že se ji nelíbí furt uzlina a ze ji má 2cm a ze nás pošle na hematologii aby vyloučili nádorové onemocnění, což mě hodně vzalo
Dcera je školková jsou ji 3roky od listopadu je pořad nemocná, má už čtvery antibiotik na streptokoka, teď mononukleozu. Momentálně mi přijde ze se trošičku zmenšila ale možná ze to dělá moje psychika má i vzadu na krčků takové kuličky ale pohyblivé
Hematolog doktorce říkal po telefonu když nás objednávala, že kdyby to byl lymfom tak by se zvětšoval což dokorka vyvrátila ze měsíc to máme ve stejné velikosti , tak tím se uklidnuji
Tady je foto když jsme na to přišli

odula
23. kvě 2023

@dides45 ja vubec nedokazu poradit samozřejmě. každopádně to opravdu může byt proste moc bacilu najednou. Kdy začala chodit do skolky? Jak moc byla v kolektivu ty tri roky? Vsechny ty lockdowny omezily pohyb osob a cirkulaci virů a hodně malych děti ma ted problémy vyporadat se s jinak celkem zvladnutelnyma nakazama, potoze nemely standardne trenovanou imunitu. Chápu tvůj strach, fakt jo. Je to hnus, hrozný. Ale může to opravdu být nejakej persistentni humus virus. A jestli měla covid, ten taky zamota imunitu řádně. Drzte se holky, posílám moc sil a at je kočička malá brzo zdravá!!! 😘🌸

dides45
autor
23. kvě 2023

@odula do skolky chodí od září, v březnu 2021 měla covid, pak nějaké rýmy no ale se školkou atd je to šílený no a teď tohle, dcera teda má i zvětšenou nosní mandle a od angin i zvětšené mandle takže to jsou taky uzliny no hrůza 🙏🏻

sorboni30
23. kvě 2023

@dides45 synové dvojčata prošli mononukleózou před 2 měsíci. Jeden měl velkou bouli..druhý den jsem šla k Dr kde mu vzala krev, podezření na mononukleózu. Potvrdilo se. Druhý syn žádné jiné příznaky než vysoké horečky..z krve zjištěna mononukleóza. Každopádně jaterní testy byly dobré..dietu ale mají nasazenou ještě dnes. Toto onemocnění se léčí i půl roku. Nejsou na to žádné léky, antibiotika nezabírají. Dítě musí mít absolutní klidový režim, nesmí do školy, protože je to ifekcni nemoc. Před měsícem volali že školy, že syna bolí bříško..skončil v nemocnici na operaci akutního zánětu slepého střeva. Podle všeho byla na víně i mononukleóza. Při operaci zjistili, že má zvětšené uzliny..ještě předtím na spaní zvětšenou slezinu...
Takže být vámi, nechám zkontrolovat dceři veškeré krevní odběry ,moc, sono.. Musí ležet a mít klidový režim a dietu. U dětí je prý průběh lehčí než u dospělých, za to ale podceneni léčby může vést k závažným zdr.problemum.. můžou selhat játra, slezina.
Držím palce

dides45
autor
23. kvě 2023

@sorboni30 krevní obraz má klidný jen ty viry cmv a ebv tam vyšli pozitivni, játra má v pořádku slezinu lehce zvýšenou

dides45
autor
23. kvě 2023

@dides45 moc také v pořádku a výtěr z krku taky

sorboni30
23. kvě 2023

@dides45 kluci měli jaterní testy taky dobre a jak to s nima zamavalo.. teď má syn laringitidu. Tělo je oslabené.