Ventilační trubičky - gromety, máte zkušenost?

markiki
14. únor 2014

Holky, nemáte prosím některá zkušenost s ventilačními trubičkami u dětí? Dcerka je nafasovala společně s odstraněním nosní mandle. Po prvotním doléčení byl asi měsíc klid, pak jí začal zase z jednoho ucha vytékat hnis, měla diagnost. stafylokoka a já to spíš přičítala tomu, že si při hraní nafoukala do ucha vzduch z gumové hračky (děsně chytrý, no ale co už). Ted zase asi po necelém měsíci jí teče ucho (voda jí tam natéct nemohla), opět na orl, dělala výtěr, ale kapat máme jen borovou vodu, protože pamykon měla právě nedávno. Je opravdu nutné na to orl běhat pokaždé? Nemáme to daleko, ale nechce se mně pořád mezi bacily. Díky.

nicole_1
15. únor 2014

Pokud tam má ty trubičky tak určitě je lepší zajít při každým hnisání na orl, můj syn je tam má už podruhé, ted měl v jednom uchu tak velký zánět, že musel do nemocnice na vytáhnutí jedné trubičky, dostal klas.ATB a ještě silný ATB do ucha, syn má zánět vždycky při rýmě, stačí aby měl jen trošku rýmu a vleze mu to do ucha, pokud jí začne trochu bolet ucho nebo hnisat doporučuji napřed dávat borovou vodu a nurofen, a pokud to nepřejde do 2 dnů,tak určitě zajít k Dr., není radmo si zahrávat 😉

vercik83
16. únor 2014

Souhlasím s @nicole_1