Vigantol. Co dát místo něj?

katka9184
11. bře 2021

Malý má 3 týdny, od první kapky Vigantolu má bolení bříška, je neklidný, pláče a není to moje spokojené miminko. Zkusila jsem 2x vysadit a hned je ten den lepší. Jsem si skoro jistá, že to dělá Vigantol.
Holky, poraďte mi, co dát místo Vigantolu? Koukala jsem, že je něco od značky Terezia. Kapičky Biogaia mají v sobě D. Nechci ho trápit a raději koupím něco jiného 😓.
Je tu někdo se stejnou zkušeností, kdy vám Vigantol dělal taky takovou paseku v bříšku?

aneta_v
11. bře 2021

@katka9184 ano, starší dceři. Nahradila jsem tehdy Terezií a vylo po problému. Ale nějak teď nevyšla moc dobře v testech. Výsledkům jsem teda moc nerozuměla ani já ani pediatrička, ale prý je nedostačující. Koukala jsem na Generica, tak se ho chystám pořídit

pe_tu_ss_ka
11. bře 2021

@katka9184 také dáváme pořád Terezii. Malý byl jako malý často kontrolovany u nedonošenců, kde mu dělali často rozbory krve, a vždy měl deckov normě, takže bych se Terezie nebála.

kikika87
11. bře 2021

@katka9184 Baby D, doporucila nám hned na začátku pediatrička.

barmil
11. bře 2021

@katka9184 syn to měl i po Terezii, dávám Jamienson Baby D a je to v pořádku.

lachtanice86
11. bře 2021

Terezie

katka9184
autor
11. bře 2021

Díky moc, jste zlaté, hned něco objednám. 😊

nikishkaaaa
11. bře 2021

@katka9184 jen bych Vás ráda upozornila, že žádný přípravek volně prodejný není porovnatelný s Vigantolem. Vigantok je LÉK a Baby-D, Terezia atd. jsou POUZE doplněk stravy!!!

aneta_v
11. bře 2021

@kikika87 baby D v roce 2018 změnilo složení a má ho stejné jako Vigantol

aneta_v
11. bře 2021

@barmil to mě docela překvapuje, když Jamieson má od roku 2018 stejné složení jako Vigantol 🤷‍♀️

aneta_v
11. bře 2021

@nikishkaaaa to máte samozřejmě pravdu, ale když Vám dítě po Vigantolu řve a řve a řve a po vysazení zázračně přestane, tak ho prostě nechcete dávat. Přes léto jsem nechávala svítit sluníčko na holé nožičky (chvilku), což by mělo vytvořit zásobu i na zimu, jinak kapala Terezii. Doktorka mi to posvětila.

katka9184
autor
11. bře 2021

Jsem si toho vědoma, ale každodenní řev je vážně nervy drasajici.
Nevím, zda to tak mají jen malá miminka a třeba kolem toho 3-4 měsíce už by pak ten vigantol zase mohl.
Můj starší syn na něj třeba reagoval dobře, žádné problémy po něm neměl.
Ale každé dítko je jiné 🙂

lucietamamieta
11. bře 2021

@katka9184 Já jsem Vigantol dala jen jednou a naposledy. Hrůza. Pak jsme chvilku používali
Terezii, ale malému to z nějakého záhadného důvodu taky vadilo. Nakonec jsem se na to vykašlala. Mám červencové mimčo, takže na tom sluníčku občas byl. Teď nic nedávám a nemyslím, že by mu to nějak chybělo.

nikishkaaaa
11. bře 2021

@aneta_v ale já to paní nevymlouvam, jen říkám, že je v tom rozdíl! Pracuji v lékárně, takže znám rozdíl mezi doplňky stravy a lékem 😉 ať si paní Vigantol klidně vysadí, jde o její děťátko a je to její rozhodnutí 😉

nikishkaaaa
Autor odpověď smazal
Zobraz
barmil
11. bře 2021

@nikishkaaaa tak já nevím, kdyz se syn narodil, měl Vigantol výpadek a pediatr řekl, že stačí Terezie, nebo Jamienson, že jediný rozdíl je, že Vigantol je zadarmo na předpis a ty ostatní se platí

nazka
11. bře 2021

Já dávala biogaiu

nikishkaaaa
12. bře 2021

@barmil v tom případě nemá pani doktorka pravdu a nebo Vás nechtěla znervóznit, že dáváte "jen" doplněk stravy místo léku. Což samozřejmě chápu, když měl Vigantol výpadek 🙂 byla jsem ve stejné situaci u dcery 🙂 hezký den

jannym
12. bře 2021

Rozdil v jedne davce je 100iu, tj 1 kapka vigantolu je 500iu D3 a terezie a jameson 400iuD3 v jedne davce, ale pokud je mu po vigantolu zle taky bych hledala alternativu, a jiste nejaka davka je lepsi nez zadna

valerie28
13. bře 2021

@katka9184 Doporučuji od firmy Viridium ( tekutý, Vit. D3), baby verzi mají Vit. D s K2, my užíváme celá rodina. Za mě skvělé složení. Pro vstřebávání vápníku je podstatné mít dostatek vitamínu D. Syn to bere od batolete, je naprosto zdravý, nebýt vlády tak ošetřovne na dítě neznám...

herbinaaa
20. bře 2021

dceři jsem koupila z naturevia vitamin D

veru181
20. bře 2021

@nikishkaaaa Mohu se zeptat, čemu vadí, když jde "jen" o doplněk stravy? Není v tomto případě důležité to množství vitamínu? Dáváme naštěstí bez problému Vigantol, jen by mě to zajímalo, člověk nikdy neví, kdy se to bude hodit 🙂

nikishkaaaa
20. bře 2021

@veru181 doplněk stravy je testován jen na zdravotní nezávadnost, ne na účinnost. Tzn. že je zcela možné, že při "stejném" obsahu vitamínu D v kapce, se z tohoto množství vstřebá třeba jen 20%, u Vigantolu prokazatelně 90 a více procent. I dané množství je u doplňku stravy deklarováno pouze výrobcem, takže už nikdo nezkoumá, zda ho tam tolik opravdu je, pokud na to výrobce nemá studie. Dále pozor na složení, důležité jsou i pomocné látky, které bývají jiné.

veru181
20. bře 2021

@nikishkaaaa Aha, moc děkuji za vysvětlení 🙂