Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vodní kýla "hydrokéla", co mu dávat do plenek?

svelra
17. led 2018

Zdravím maminky.Prosím o radu.Můj 3 mesicni syn ma od narozeni vodni kylu,ktera se zatim bohuzel sama nevstrebala.Pokud se tak pry nestane do roku hrozi mu chirurgicky zakrok ☹ Mam mu varlatka podkladat,ale problem je tom ze je hned pocurany skrz (na rady jsme mu tam zkouseli davat vlozky do podprdy,menstruacni vlozky do plenek)ale nic.. ☹ Prosim o radu co a jak mu do plenek dat aby jsme mohli varlatka podkladat a přitom byl v suchu?

lisianne
20. led 2018

Do roku se na 95% vstřebá. Zachovat klid. Na příp. operaci se chodí kolem 3 let, to je ale zlomeček případů co se nevstřebá. Hydrokéla je častá, nebojte.

lisianne
20. led 2018

Podkládání je blbost, stresuje maminku i mimi, ale někteří to ještě doporučují.

vanule
20. led 2018

synovi se vodní kýla objevila pár měsíců po 1.narozeninách, byli jsme na chirurgii i urologii a dr. řekl, že máme vyčkat jestli se sama nevstřebá, jinak operace, která se provádí až po druhém roce, naštěstí opravdu zmizela sama, tak přeji i vám ať to dobře dopadne🙏

kaneshiro
26. bře 2018

Malému objevila vodní kýlu doktorka ve třech měsících, když jsem s ním šla na očkování, takže místo injekce telefonát do Hradce a připravit se na to, že ho budou ještě ten den operovat. Naštěstí nás pan doktor poslal na rentgen a poslal domů s tím, že hydrokéla samovolně odezní. Chodili jsme na kontroly a opravdu za pár měsíců vše zmizelo. Neboj, určitě to samo odezní.

Sem začni psát odpověď...

Odešli