Vojtova metoda - cvik pro predilekci hlavičky

paulittav
21. led 2014

Ahoj maminky,

pro predilekci hlavičky vpravo a především zablokování dvou obratlů jsme byli posláni na rehabilitace, která zahrnuje i jeden cvik z vojtovky (viz obr). První týden nám to šlo jakž takž dobře, ale od víkendu mi odmítá srovnat hlavičku a doslova s ním zápasím, a nakonec je efekt vlastně stejně nulový, protože mu hlavičku srovnat nedokážu, nechci se s ním přít nějak extra velkou silou, abych mu ještě neublížila. Jenže to je vlastně úplně stejný, jako kdybychom vůbec necvičili. Nemáte někdo zkušenosti s tímto cvikem a tím i nějaké tipy a rady, jak ho donutit (a né násilím), aby držel hlavičku rovně??? Vždycky než začneme cvičit, mluvím na něj klidně, říkám mu co budeme dělat a cvik provádím s úsměvem, tudíž by ze mě neměl cítit žádnou nejistotu, lítost apod. Zkoušela jsem i hračku, ale jakmile se dotknu hlavičky, okamžitě jí stočí na svou oblíbenou stranu a "nechce ji dát". Nepomáhá ani když jsme na něj dva.

(Měli jsme mít rehabilitaci včera, ale bohužel paní onemocněla, takže nám to zrušila, jinak bych se ptala samozřejmě jí).

Předem vám moc děkuji za vaše rady a zkušenosti.