• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vyklenutá fontanela. Měli jste to taky tak?

Ahojky,
prosím o radu. Včera jsme byly s Klárkou (6 měs.) na třetí hexe. Klárka je dnes celkem v pohodě (až na teplotu 37,9 nekorigovaně a rostoucí zoubky...), ale nelíbí se mi, že má vyklenutou fontanelku:pensive:. Měli jste to taky tak?
Děkuju za info....
9. led 2009 ve 14:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
bobulle-jestli myslíš propadnutou fontanelu,tak to je jedna ze známek dehydratace.tím,že má ještě teplotku,to jí na tom ještě přidá.takže začni hlavně zavodnovat-pít,pít,pít!
9. led 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Radko, právě naopak... je vyklenutá ven a tepe.... :frowning2:
9. led 2009 ve 14:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
bobulle - a nebo fontanela vyklenutá ven? Nejsem odborník, ale někde jsem četla, že to by být nemělo!!! No brnkla bych pro radu aspoň na dětskou pohotovost... :unamused:
9. led 2009 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
bobulle POZOR na dehydrataci!!!!!!!!!!!!Naše malá je tedka s tím v nemocnici na kapačkách.pokud se ti malá odvodní je průser a vyklenutá fontanela být nemůže!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
9. led 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Volala jsem naší dr. a prý je to v pohodě, ale mě se to taky nezdá. Na pohotovosti jsou až od 4 a na dětském odd. v nemocnici kam jsem volala mi řekli ať si zajdu na pohotovost.... :frowning2:
9. led 2009 ve 14:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
bobule, ja sa na to kukam do knizky a tam, je pisane, ze ak je vyklenuty lupienok - fontanela treba volat pohotovost, nechcem ta strasit, ale radsej zavolaj svojmu pediatrovi.
9. led 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ivulindo, právě naopak, ona ji má vyklenutou ven.... :frowning2:
Ať je tvojí malé co nejdřív dobře a máš ji doma... :pensive:
9. led 2009 ve 14:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Fifinna, už jsem mu volala viz výš a musíme počkat do 4 až budou na pohotovosti...
9. led 2009 ve 14:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
bobulle kym zacne detska pohotovost musi mat poobednu sluzbu niektori pediater. najlepsie by bolo, keby si sla s malou cim skor k lekarovi. drzim vam palce, nech je vsetko ok.
9. led 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně, já myslím, že to rozhodně v pořádku není, známá tak měla holčičku na JIPce... Vyklenutá fakt být nesmí... S radou MUDry, že je to v pořádku bych se rozhodně neztotožnila... Držím palečky!
9. led 2009 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky děkuju.
Teď jsem volala kamarádce co dělá v nemocnici a ta zavoala Mudr. z dětského odd. a doporučili raději zajet na pohotovost... ale prý to nic být nemusí (může to být reakce na horečku)... ale Klárka má navíc nějaké neurologické obtíže a hraniční velikost mozk. komory... tak se o to víc bojím... :pensive:
Jo a naše Dr. dnes ordinuje do 10.30... :confounded:
9. led 2009 v 15:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
bobulle kiez by to nic nebolo, ale radsej mat istotu, ako doma od nervozity obhryzat nabytok, nie... vsetko dobre malej klarke...
9. led 2009 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Sirinko... to máš pravdu... určitě na tu pohotovost zajedeme...
Pak písnu...
9. led 2009 v 15:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
bobulle - budeš mít jistotu, mrknou se Ti na malou... Kdyby to bylo normální, na pohotovost by Tě neposílali! Kéž by to nic nebylo!!! A pokud máte neurol. potíže, o to více... Neboj, bude v pořádku! Napiš pak, ju? Hodně štěstí!
9. led 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Andy, to máš pravdu... tak jdu nás chystat....
9. led 2009 v 15:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím na Vás!
9. led 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
vím jen že když je propadlá tak je to známka dehydratace,ale myslím si raději zajet na pohotovost,za to nic nedáš(jen 60,-za ošetření :slight_smile: )
9. led 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
bobulle,co najrychlejsie chod s klarkou do nemocnice, vtri sa im tam nedaj sa odradit a necakaj ani minutku. daj na materinsky cit.
9. led 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
drzim palce! nech to nic nie je!!!
9. led 2009 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bobulle,ja jsem zase cetla v jedne knizce,ze vyklenuta a napjata fontanela muze znamenat zanet mozkovych blan.Ale muzu rict,ze muj malej,je to uz dyl,kdyz se v noci vzbudil a chytla jsem mu na hlavicku,tak ji mel naplou a vyklenutou,tak jsem pozorovala a za hodinku to bylo ok a to byl taky po ockovani,takze to nejspis dela to ockovani.Urcite to bude ok.
9. led 2009 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja vás nechcem strašiť,ale my sme mali podobný problém pred vianocami - vyklenutú fonatelu. Doktorka mi najprv nič nepovedala,ale potom vysvitlo,že má podozrenie na meningitídu-zápal mozgových blán. Boli sme na vyšetreniach a našťastie sa to nepotvrdilo-malý mal teploty a vraj to môže byť aj z toho.....ale ja by som radšej šla k lekárovi a nenechala to tak.... radšej zbytočne,ako neskoro.
9. led 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, má známá nechala svou nyní asi již tříletou (pokud počítám dobře) dceru očkovat jako malinkou HEXOU. Tehdy to bylo myslím ještě za peníze a běžné očkování bylo naněkolikrát, hexa byla novinka... Měla takovou rekaci, že skončila na JIPce a nedávali jí moc šancí. Dostala se naštěstí z toho a bez následků. Hlavní příznak, se kterým tenkrát jeli do nemocnice byla vyklenutá fontanela... Sto dětí, sto reakcí :-/, ale snad to není případ Klárky. MUDr. jí poté řekl, že takovou rekaci v celém kraji ještě neměli... Prostě není to sranda :frowning2:...
9. led 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak jsme doma z pohotovosti. Natrefili jsme na super doktorku a když jsem jí vylíčila i neurologické obtíže Klárky, tak nás poslala pro sichr na další vyšetření. Takže asi je to u nás OK, ale pokud se Vám to holky stane, tak určitě jděte ihned k doktorovi. Ta vyklenutá fontanelka může být následek teploty a očkování, ale taky to může být průvodní jev menigitidy, zápalu mozk. blan apod.
Klárka je ale klidná a bez vysokých teplot, pokud by to bylo něco vážnějšího tak by k tomu byly křeče, zvracení, změna chování, neshopnost přitisknout hlavičku k hrudníku a nucení na záklon apod.
No šli jsme ještě i na oční na vyšetření tlaku očního pozadí, jestli se jí tam nehromadí mozkomíšní mok a dopadlo to ťuk ťuk dobře.....
Děkuju za podporu i iformace...
9. led 2009 v 18:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
bobulle - tak to je skvělá zpráva!!! :wink: Lepší je 5 vyšetření a mít klid než zůstat doma a llitovat. Tak ať už Klárku nic nebolí a je jí jen dobře! Papa
9. led 2009 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
bobulle tak je dobre a prajem vam prijemny vecer :slight_smile:
9. led 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
bobulle....tak to je super že už je Klárinka v pohodě,aspon máš klid na duší že jsi s ní jela a nemusíš přes víkend na to myslet.pohlazení Klárince :slight_smile:
9. led 2009 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
bobulle, aj ja som na vas myslela a som hrozne stastna, ze klarka v poriadku. hned sa mi ulavilo. zelam vela zdravicka.
9. led 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky děkujeme.... :dizzy_face:
Jsem šťastná jako blecha... :slight_smile:
9. led 2009 v 19:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek