Vyrážka a suchá místa na pokožce mimča. Poraďte

molicova
21. pro 2008

Ahoj holky, poraďte mi. Mám 8 týdeního chlapečka a je to asi 14 dní kdy se mu objevily malé červené pupínečky. Spíš jako kdyby se osypal. A má to i na obličeji, kde je to tedy více. A i má zarudlá suchá místečka na čele a na oškách. Jakmile začnu mazat bephantenem mastí, tak to pomalu začíná mizet. Když si už myslím, že by to mohlo být OK a přestanu mazat, tak se zase objeví.
Díky za radu.
Míša

jmalko
5. led 2009

beruska: to já se hned neděsím, ale jen mě to zajímá,jen tak pro informaci, protože sama mám kožní problémy přes 10 let a nemůžu se toho zbavit (i když v těhu to hodně ustoupilo, ale jizvy zůstaly) a taky nevím co je to ta seborea (nikdy jsem to neslyšela.

Co se týče malého, Dr. říkal, že je to opravdu z olejíčku.

gedgitka.a
5. led 2009

jmalko: mě dr řekla, že seborhea je vlasně jakoby lupénka takový šupinatý mastný stroupky, ale prý můžou být i suchý nahoře na hlavičce, to chce promastit a opatrně vyloupat pryč dělá se to většinou miminkům po narození a nebo pak když mění první vlásky 😉

luciska01
5. led 2009

Tak jsme dnes byly na dětským - i když vyrážka ustupuje a dostali jsme za Framykoin sprdunk 😕 , takže to nee 😉 Prý je to nějaký kojenecký ekzém a napsala nám Holtovu mastičku, tak uvidíme. Smrdí to hrozně, ale hlavně aby to k něčemu bylo..

beruska2x
5. led 2009

jmalko 😉 taky vydis, to prejde, my uz to mame davno pryc... chce to mazat mazat a mazat, zajimalo by me kdy takovydle sajrajty prejdou....

alishia
5. led 2009

ahoj nam se ted udelala vyrazka na jedne tvaricce, a zacina se mu delat na zadickach, tak nevim co to je./ A taky se mu delaji takova sucha kolecka:/

beruska2x
5. led 2009

ja myslim ze to je hodne i tou zimou, jsou furt nabaleny az bude pekne a slunicko a kuze muze dychat tak bude lip... musi se to prezit no... taky mame flek na tvari - jak slinta a kouse ty oslintany hracky tak ma lisej 😝

dnada
5. led 2009

Ahojky,my ty flíčky měli také ,na tvářičkách asi kolem 8mého týdne...nejdříve to vypadalo jako potničky,ale pak t zarudlo a kůže úplně zhrubla,bylo to moc ošklivé... mažu ho dodnes Norkovým olejem a Nokovým krémem a zatím je to v poho. Pak se mi jednou osypal na bříšku,byli to jen červené pupínky,to byla alergická reakce na jablečný džus(kojim)... od té doby zaplaťbůh dobrý.Koupu tak za 3-4dny(podle toho jak se poblinká,někdy to má všude 😀)To se mi osvědčilo,zkoušela sem obden,to byl pořád moc suchý.Použávám komplet kosmetiku od Hippu,vlásky meju zatím stejným "mýdlem"co tělíčko. Jinak otec malého má dospělácký atopák a já mám hodně citlivou a suchou pokožku a špatně se opaluji,takže malej má sklon k přecitlivělivělé pokošce.
terri - SebaMed se dá nejlépe koupit v drogerii DM 😉

alishia
5. led 2009

to je desne s tema vyrazkama, clovek ma porad strach ze je to ta nejhorsi varianta (atopak).

beruska2x
5. led 2009

a kdy to skonci??? kdy asi deti tohle obdobi prejde...

andrysek81
12. led 2009

Ahojte,holky - asi to chce vydržet s nervem - dětem se ty vyrážky horší opravdu v zimě, ale na jaře už bude líp a v létě vám to zmizí na sluníčku určitě. Chce to hodně mazat - jinak jsem vyzkoušela tu konopnou kosmetiku a je to super - Robátko je volně prodejné a určené přímo pro mimča s ekzémem. Jinak vyrážku mají děti do jednoho roku - tak snad se toho všichni úspěšně zbavíme. 😉

kruguer
12. led 2009

malej byl osypaný strašně, pupínky, seborea a další... pomohlo mazat několikrát denně Leniens - napsala to dr a stojí asi 25 kč..takže zkoušejte, třeba zabere

daluri
14. led 2009

Holky, mám dotaz, snad některá poradíte. Já ač zkušená mamina nebo mám napsat vícedětná?! mám problém, s kterým jsem se u těch tří nesetkala.. Terka má od narození problémy s kůží, nejdřív to byly pupínky v tváří, které náštěstí po mazání smradlavého Holtového krému zmizly, pak to byl ekzem na nožkách, ručkách, bříšku, jen malé flíčky, ale vadily (mi vadily) - zas Hol. krém a modrá indulona. Pak to po xx měsících zmizlo, načež se to znovu objevilo, ale jen malý flíček na bříšku - myslím, že na to má teď vliv jogurt, dr říkala, už před dvěmi měsící, že mám dávat, ale já začla až teď..pro jistotu, myslím, že jsem dobře udělala, dávám ho obden nebo tři dny..Dnes ho měla taky. Včera měla přesnídávku s mangem, moc jsem nechtěla dávat, chtěla jsem počkat do roka či dýl, přece to je cizí ovoce, ale jak na potvoru došlo ovoce i přesnídávky. No a k večeru jsem byla u mamky a ta jí dala mandarinku, jen vycucávala tu šťávu..A proč to píšu.Protože jsem si pak doma všimla, že je na zádech a břichu celá obsypaná, uřčo kopřivka..Myslím si, že z té mandarinky, protože kdyby to bylo z té přesnídávky či jogurtu tak bych si toho všimla po obědě při přebalování.. Jenže párkrát mandarinku už měla a nic.. Uvidím ráno,jestli to bude ještě mít.
No a chci se zeptat,kdyby to měla, mám jít k dr? Nebo počkat,jestli to odezní? Blbá otázka, poraďte.

A ještě se chci zeptat, dětská dr o tom ekzému ví, předepsala mi Linolu olej do koupele, ví, že mažu indulonou.. No ale ty problémy s kůží má vlastně od narození. Nechali by jste to zatím tak anebo bych se měla třeba objednat na kožní popř. na alergologii, aby se třeba vyloučilo, z čeho to má. Děcka na alergologii chodí, tak se třeba jen zkusím poptat, ale jestli máte zkušenosti, písněte. Díky

beruska2x
15. led 2009

ahojky ja jsem se ted ptala DR - mame taky porad neco 😉 a pry to kolem roka 90% deti prejde, ja mazu posledni dobou vecer Bübchen olejickem a rano kosmetickou vazelinou Valinka + pouzivam Bübchen penu do koupele s olejem a je to o hooooodne lepsi 😉
tak vsem pevne nervy 😉

gedgitka.a
15. led 2009

ahojky holky, tak já koupila nakonec na radu mudry A-dermu gel na koupání a exomegu krém a je to o hodně lepší, ale dostali jsme ještě nějakou 2 složkovou mast jen na promazávání a malej je světloučkej a skoro to nemá červený i suchý místa mu zmizeli je ho to pořád asik svědí a nebo, už si čelíčko drbe automaticky, zítra jdem na očkování, tak jsem zvědavá co na to dr 🙂

sabs
16. led 2009

ahoj, tak my uz mame suche flicky pryc, pomohl nam bepanthen. Akorat mame ted hrozne suchou kuzicku na hlavicce a uplne se loupeme, supinatime, mate s tim nektera zkusenost? myslite, ze je to tou zimou? mazem olickem, ale prijde mi, ze vysusuje jeste vic a bepanthen jsem zkousela a to pak vzdy zacne plakat:(

molicova
autor
16. led 2009

ahojky, moc všem děkuji za radu. Dostali jsme od Dr. mastičku z lékárny, tak nám zabrala, ale chce to mazat a mazat.
Ještě jendou díky

jandalinka
26. led 2009

Ahoj.Může mi někdo pomoci?! ☹ Už skoro 3týdny máme vyrážku,pupínky červené,někde s bílou hlavičkou na zádech.Nejdřív se objevily za krkem a pak ramena,teď po celých zádech a nic nezabírá.Kdyby to bylo po potravinách,tak by to snad vymizelo,ne?!Teploty nemáme,tak zarděnkách a podobné vylučuji,tak nevím,co s tím,zajít k mudr.?!Nebo že by potničky?!Ale tak dlouho,že by se drželi?! 😢 😒

beruska2x
26. led 2009

sabs... kup si obycejnou kosmeticku vazelinu v lekarne, mazat tak 3 dny alespon 2x dnne a pak vycesat mekkym kartackem a do koupele kupuju penu s olejovou bazi Bübchen a mame pokoj, v zime je plet sucha na jare az bude pekne bude lip 😉

laaala
9. únor 2009

Ahoj, mám dotaz. Byly jsme dnes na 5 ti měsíční prohlídce a dr.mi řekla, že dcera má zřejmě náběh na atopák 😲 . ( Má v ohybu na kotníčkách takový suchý kolečka o průměru asi 1,5 cm a pod kolínkem taky - nic jí nesvědí) Mazala jsem jí to Bepanthenem a poslední dva dny Holtovou mastí, dr. mi doporučila tu Holtku ... 1x denně mazat, ale mě to přijde málo ... jak často jste mazaly vy ???

beruska2x
10. únor 2009

meli jsme to same a dnes jdeme na kontrolu a ma plet jak hedvabi, Dr mi napsala Exipial li a olejovou koupel , mazu ho po vykoupani tim exipialem, rano celeho znovu a v poledne nez jde jist ho celyho promaznu kosmetickou vazelinou.... tak pak pisnu jak jsme dopadli 😀
jeste pry totiz muze byt citlivy na bilkovinu z Nutrilonu, coz se mi nezda kdyz ho ji od 6tydnu

beruska2x
10. únor 2009

pokut to ma ale takhle malo tak to zvladnete, v zime je to vzdy horsi, chce to opravdu mazat a mazat 😉

beruska2x
10. únor 2009

tak to mame po te kosmetice takm pekne ze na testy ani nejdeme, je mi Dr doporucila Nutrilon s jinou bilkovinou a do poradny jdeme az v 8. mesici na kontrolu 😉 tak mi spadl kamen ze srdce, neverila bych ze se to za tyden tak zlepsi 😲

knobloska
10. únor 2009

Ahoj, potřebovala bych poradit. Moje holčička má na zádech vyrážku shluknutou do míst o průměru tak 3 cm. Je to krupička, někdy je růžová, vypadá to jako " husí kůže ". Na omak je to suché. Nevíte někdo, co to je? Mám strach, aby to nebyl atopický exém 😒

beruska2x
10. únor 2009

koukni vise co jsem psala, to jsme meli taky a rozlezlo se mu to na cely telo ale ted dobry 😉 je to drsny suchy flek, vid....

andrysek81
10. únor 2009

Hoj berus 😀 my jsme používali Bubchen od narození a malá je stejně osypaná - teď jí mažu Sebamedem a je to lepší. pa

beruska2x
10. únor 2009

ja nemyslim Bubchen ale ten Exicipial a vazelinu tak... to je mnohem ucinejsi 😀

laaala
11. únor 2009

Holky, za jak dlouho vám vymizely fleky ???

knobloska
11. únor 2009

Beruska děkuju, ten Excipial je na předpis? Vazelínu koupím. Ještě mi dneska říkala kamarádka, že mám nasadit Fenistil kapky, že to může být alergická reakce na nějakou potravinu. Před časem se nám takto vysypala a dr mi je předepsali.

knobloska
11. únor 2009

Excipial už jsem našla na netu, je na volnýz prodej, ale Berusko prosím Tě, je tam více produktů, který používáte?

beruska2x
12. únor 2009

sorry nesel mi net 😠 ten Exipial U Lipolotio a koupel je Linola fett Ölbad, oboji ti bud napise Dr a nebo si to koupis v lekarne, tutove se neco doplaci ale ne tolik co plna palba... ta vazelina je lepsi jemna, maji vic druhu 😉 my k tomu mame Zyrtec kapky taky od Dr... a fleky man zmizely uplne do asi 5 dnu ale uz za 2 dny to bylo na pohled o moc lepsi, at se vam to poradi...