Vyrážka po celém těle. Jedná se o 6. nemoc?

misacernocka
7. únor 2011

Všechny moc zdravím a obracím se s prosbou o názor. Včera se naší 10. měsíční holčičce vyrazila vyážka. mysleli jsme si, že jde jen o podráždění,kvůli změně pracího prášku a že se do toho i zapotila. Dnes ráno se vyrážka změnila na červené fleky o průměru cca 3mm a má je všude kromě obličeje agenitálií. Zavolala jsem Dr. a raději jsme šli. Řekla,že to má teda hodně a že si myslí, že je to virového původu. Dala nám dithiaden a žádanku na kožní(tam náš objednali až na zítra). Myslíte si, že se může jednat o šestou nemoc,ikdyž neměla teploty? teda samozřejmě ji každý večer neměřím a kdyby měla 39 tak to poznám i tak...děkuji míša

boruuvka
7. únor 2011

@misacernocka myslím, že to 6 nemoc není, protože tam se vyrážka objeví až po několikadenních teplotách. Ty teploty jsou dost vysoké, to bys poznala i bez měření teploměrem. 5 nemoc zase bývá u starších dětí. Myslím, že to spíš bude alergie třeba na nějaké jídlo nebo klidně na ten prášek. Mě se stalo něco podobného, ale nebylo to na prací prášek, ale na barvivo, kterým byly obarveny bavlněné tepláčky (byly vyprané, vyžehlené) - malá se mi v nich zapotila a natekly a zčervenaly jí nožičky, bylo to přesně ohraničeno plínou. Dostali jsme kapky fenistil a za chvíli bylo po všem.

eloana
7. únor 2011

@misacernocka Ahoj taky mi to neprijde k 6 nemoci byvaji vysoke horecky a pata nemoc byva u starsich deti- je to hodne podobne spale....

misacernocka
autor
8. únor 2011

Holky,děkuji za názory. Dnes jsme byly na kožním. Dle dr. se taky jedná o nějakou virózu, která se takhle projevuje. Dáváme dithiaden (osminku ráno a večer) od kožní malá dostala nějakou mastičku,tak natíráme,ale stav zůstává stejný. Ptala jsem se, jestli to není alergicá reakce,tak žeprej ne. Uvidíme,jinak je malá úplně v pohodě a taková jako normálně.naše malá kropenatá slepička:o) Ale mám teď jiný dotaz. řeším jídelníček. Ráno nutrilon, pak většinou až oběd (to sní tak půlku skleničky plus čajík ten dáváme celý den průběžne) odpoledne nutrilon, potom sváča (ovoce,jogurt) večer kaše na noc. Nevím,zda už mám vynechat odpolední nutrilon a dát třeba chleba,ale ten zatím moc nejíme.dávám ji spíš takové drobečky.mám strach z větších kousků.hltá a pak se ti tím dáví.do ručičky jí dávám ty dětské křupky.ty jsou fajn,rychle se rozpustí a jedou ji 🙂

mamula1178
8. únor 2011

@misacernocka

ahojky tak my jsme měli šestou nemoc dokonce 3 krát a mohu říci,že vždy jí provázejí vysoké horečky kolem 39-40 stupnů a do tří dnů se udělá vyrážka,ale jen krupička a ta postupně odezní.Takže těžko říci co to u vás je🙂

boruuvka
9. únor 2011

@misacernocka tak snad vás vyrážka brzy přestane trápit. Tipy na papání jsou buď v "začínáme s příkrmy" nebo "pokročilejší příkrmy". Já mám holčičku 8,5 měsíce a jídelníček je: brzo ráno 250ml UM, 8.30 - ovocná přesnídávka, 11.30 masozeleninový oběd, 14.30 - jogurt s kouskem ovoce (activia), 18.00 - 250ml UM. Během dne dostane pár piškotů nebo kukuřičnou křupku a je to loudilka, takže když mám rozlík nebo chleba, tak jí kousíčky dávám. Od 10 měsíce už se chleba dávat může, takže klíďo to skus.