Vysazení UM a mléčných výrobků kvůli průjmu

kukili
7. led 2016

AHoj holky,mám 13měsíční holčičku a už skoro 12dní máme průjem(zelená řídká stolice po pití UM Nutrilon lactose),dr.říkala úplně vysadit mléčné výrobky žádné mléko...a za týden máme zavolat.chtěla bych vědět jaké náhražky nebo jaký jídelníček bez mléka?jen rýžová kaše?nebo jí můžu dát i něco jiného?děkuji za rady...

kukili
autor
7. led 2016

zeleninu,ovoce taky to je mi jasné...ale náhradu za mléčné výrobky?malá večer byla zvyklá na mlíčko z lahvičky....☹

drzticka81
7. led 2016

myslim, ze je UM, ktere mohou pit deti s problemy u mleka (alergy??? tak nejak)....zkuste se zeptat katyxq - jinak ja jsem u dcery mela taky podezreni, takze jsem proste mlecne vyrobky nedavala - nahrazovala jsem to ovocem a zeleninou - jo, davejte si bacha i na slozeni u jineho jidla - treba pecivo, susenky -ctete slozeni - protoze v pecivu se bezne pouziva mleko! jinak jsem melko nahrazovala mlekem rostlinnym - jsou ruzna -ovesna, ryzova, mandlova, nebo instantni v prasku -treba do bramborove kase!! taky jsem pro obmenu kupovala ve zdrave vyzive ryzovy dezert -myslim, ze je to almunacek ci co 🙂))) ale jen obcas, pro zmenu 🙂)) no a misto kasi treba vecer zkuste zeleninovou polevku??? proste varte zeleninu ovoce - ono to jde 🙂)) a na podporu strev davejte holcicce probiotika!!!ja davam kazdy den dceri i synovi -je to na porporu strev a imunity!!!

kukili
autor
7. led 2016

můžu se zeptat jaká probiotika dáváte?jinak děkuji za tip ohledně rostlinných mlík.

drzticka81
7. led 2016

biopron- je to v kapslich, takze ji to vysypu do caje a zamicham -ona to pije...
ale dejte si pozor vcem vsem je mliko obsazene! je skutecne skoro vsude!

klickalu
31. led 2016

Maminky, prosim o zkusenosti - dcera 4,5 mesice ma uz 2,5 mesice stale hleny ve stolici i pres mou bezmlecnou, bezvajecnou dietu i bez soji, davam velky pozor na slozeni potravin. Problem konzultujeme na gastru i alergu. Na gastru rikaji dale kojit a dieta, na alergu se spis priklaneji k UM Alfamino. Nyni zaciname prikrmy, do jednoho jsem ji zamichala i jednu odmerku Alfamina - stejne jako Neocate akorat od Nestle. Mela takovyto prikrm 4 dny. A mela opet horsi stolici - po te hustejsi prikrmove, ve ktere jsou sice take hleny, ale mene....byly zase jen hleny a ridka az vodnata stolice...prislo mi, ze i takova jen zelena voda. Mate,prosim, nekdo take takovou zkusenost - hleny i pres dietu a takovato reakce na Alfamino/Neocate? Po vysazeni Alfamina stav opet lepsi. Moc dekuju za odpovedi.

kukili
autor
31. led 2016

@klickalu Opravdu se omlouvám ale takové zkušenosti nemáme...my jsme měli přechodnou intoleranci laktózy.po 14dnech bez mléčných výrobků jsme pak byly v pořádku hned po vysazení Um nutrilon lactose.moc se omlouvám ale neporadím ☹