Vyšetření kyčlí ve 3 měsících, asymetrické faldíky

rebejsova
24. črc 2016

Ahoj holky, prosím o Vaše zkušenosti. Před několika dny jsem si všimla, že má malý na každé nožičce jiné faldíky, vygooglila jsem, že to může znamenat problém s kyčli. Ve 4 týdnech měl nález IIa na obou, podle pana doktora prý v pořádku, dávat na jednorázovku jednu látkovou plenku navíc. Na další vyšetření (ve 3 měsících) jdeme zítra a já (kvůli těm faldíkům) umírám hrůzou, že se nález výrazně zhoršil. Stalo se některé z vás, že by miminku diagnostikovali luxaci kyčle až ve 3 měsících, případně že byl nález na kyčlích hodně špatný i po předchozím dobrém výsledku? Nebo ty faldíky nemusejí znamenat nic? Jsem plašan a už si představuju, jak nás zítra pošlou rovnou do nemocnice. Díky za každou zkušenost 🙂

marcicek84
24. črc 2016

kyčle se mohou měnit pořád, mohou se jak lepšit, tak horšit, tedy nezbude nic jiného než počkat na vyšetření...nám se stalo to, že v porodnici měla malá kyčle ukázkové a pak po 3 týdnech nález IId (tedy hodně špatné), pak jsme se s tím léčili třičtvrtě roku...

rebejsova
autor
24. črc 2016

@marcicek84 Děkuju za příspěvek, doufám, že malinká to zvládala dobře a že už je v pořádku. Je mi jasné, že budu muset počkat, chytám se stébla, protože jsem sama doma s prckem a pořád myslím jen na kyčle 🙂

marcicek84
24. črc 2016

@rebejsova - no nejdřív měla široké balení, to nepomohlo a spadli jsme na IIIA (to nám hrozily v nemocnici trakce), pak frejkovu peřinku 5 měsíců a skončila pak dále se třmínky na další 4 měsíce, kyčle by měla mít ok. Pro jistotu musíme ještě na rtg ve 3 letech, u těch kyčlí člověk nikdy neví co se stane...
Každopádně jsme taktéž měli ty kožní záhyby asymetrické navíc jednou nožičkou hýbala hrozně málo, nebo spíš skoro vůbec...

z_u_z_a_n_a_1988
24. črc 2016

My taky nemame identicky faldiky na nozickach a kycle jsou vporadku.Byli jsme na kontrole ve 4 mesicich.Pri prvni navsteve na ortopedii v 6 tydnech mela jednu kycli trochu omezenou, tak jsem s nozickama pri prebalovani cvicila a ted na te druhe kontrole nam doktor rekl, ze je to vporadku a ze uz tam znovu nemusime.Takze nevim, co je pravdy s tema faldikama..

katka865
24. črc 2016

Taky jsme nemeli symetricke faldiky. Na zacatku bylo vse ok, pak po sestinedeli jsme dostali siroke baleni, ve trech mesicich uz jenom na noc a pozvali nas v pul roce tam uz bylo vse ok i s jaderky. Taky jsem pred kazdou kontrolou umirala hruzou a predstavovala si to nejhorsi...a lepsi uz to nebude, jak je jednou zena matkou, tak se bat neprestane 😀

rebejsova
autor
24. črc 2016

@z_u_z_a_n_a_1988, @katka865 Díky za povzbuzení! Myslím, že je to jako se vším - může to něco znamenat i nemusí... Každopádně, ty strachy jsou děs, doufám, že se to časem otupí 😀

katka865
24. črc 2016

@rebejsova casem se to urcite trosku zlepsi. Drzim pesti at to dobre dopadne

z_u_z_a_n_a_1988
24. črc 2016

Taky si myslim, ze bude porad neco, co bude clovek resit a mit strach, ale tomu se zkratka rika materstvi! 🙂 Tak nam vsem pevne nervy! 🙂

rebejsova
autor
25. črc 2016

Informace pro ty, co by řešily stený problém jako já. U nás asymetrické faldíky problém s kyčli neznamenaly, malý má na obou nožkách Ib. Podle pana doktora je internet a google zlo 🙂 Až půjdeme do poradny, zeptám se ještě pediatričky, jestli to nemůže znamenat něco jiného.