Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Výsledky imunologického vyšetření - poraďte

lrg
27. pro 2013

Můžete mi prosím někdo přeložit výsledky, které nám přišly z imunologie?

Ig A: sníženo: 0,19 (norma 0,30)
Ig G: sníženo: 1,33 (norma 3,50)
Ig M: 0,29 v normě
Celk. Ig E: méně než 0,1

a závěr je: opakovaně zjištěné snížení hodnot IgG, IgA, přechodné snížení IgM a nově snížení IgE, je vysloveno podezření na imunodefekt protil. imunity.

Co znamená snížení těch protilátek, jakože má špatnou imunitu, lehce onemocní apod? Je jí 9 měsíců, nemocná ještě nebyla, od 3 měsíců má atop. ekzém, pro to nás tam poslali. Moc děkuji za odpověďi.

kimby
27. pro 2013

Dobrý den, má dcera má sníženou buněčnou imunitu (imunodefekt) a znamená to vyšší náchylnost k nemocem či delší bojování s danou nemocí (virem apod). Po roce na testech už bylo vidět zlepšení, ač je stále "pod limitem", pomaličku, polehoučku se to lepší.

lrg
autor
27. pro 2013

@kimby Děkuji a co se s tím dá dělat? Léčí se to, je třeba být úzkostlivější?

kimby
27. pro 2013

@lrg ten první rok jsme dostali (tvá dcerka je ale ještě maličká, má začala na imunu ve 1 a 3/4 ) nějaký lék (prášek spešl) na podporu imunity (nedá se koupit, byl na předpis a vím, že velmi drahý, bohužel název už z hlavy nedám), rok na to jsme byli na další kontrole, dceři opět brali krev a byla na tom o chlup lépe, proto už bylo doporučeno včas (září) začít dávat Imunoglukan a to bez pauzy až do jara. Pro změnu ji ale potkaly problémy s velkou nosní mandlí (neustálé rýmy s tím spojené, huhňání a nakonec operace-odstranění nosní mandle) a letošní rok je na tom stejně, tedy lehce pod normálem, takže i školka přinesla své ovoce (rýmy, kašle, angínu), tím, že má sníženou bun.imunitu, víme, že s tím prostě musíme počítat a ač přes prevenci pochytá kde co. Proto příští rok (chodíme vždy v srpnu) dle testů, bude-li stále takto, necháme ji zase předepsat přímo léky na podporu imunity přímo od imunoložky, aby byla ve školce a v době nemocí více odolná.

Imunita se prý tvoří až okolo 5. roku, tedy dozrává, takže věřím, že se okolo toho 5. roku dostane na normální hodnoty.

Ekzém má také, ale ne nikterak šílený, ale též s ním bojujeme, snažím se místo punčocháčů dávat legínky bavlněné, promazávat kůži, dodržovat, aby se nepotila atd. Má to souvislost, je-li nemocná, více se ekzém ukáže.

Hodně sil v boji proti bacilům!

hlina02
28. pro 2013

Dobrý den, naše dcerka má hodnoty buněčné imunity přemrštěné, ale hodnotu IgG má 0. Znamená to, že bude vždy trpět na záněty horních dýchacích cest, rýmu, uši, dutiny atd... Do roka úplně zdravá, v roce zápal plic, průdušek a moč.cest s nutností hospitalizace. Od té doby skoro každý měsíc ATB - průdušky a uši. Ve 2 a půl odstraněna velká nosní mandle. Od té doby velikánské zlepšení. Ale i potom po vyšetření na imunologii stále spousta hodnot nad tabulkou, ale IgG 0... Čekáme jak na tom bude letos. V únoru jí čeká nástup do školky, i když mi to nebylo doporučeno. Pokud by zas byla vysoká nemocnost, imunoložka nasadí humánní léčiva- lidskou bílkovinu... Taky přesně nevím, ale je důležitý, že je malá celkem v pohodě. Starší dcerka nikdy takhle narodila a my s manželem máme diagnostkováno astma, tak je možné,že i ona ho jednou bude mít...

Sem začni psát odpověď...

Odešli