Zácpa po očkování mimča? Hexavakcína a pneumokoky

toluma
15. črc 2018

Holky,mám 4,5 měsíčního chlapečka a teďka v pátek sme byli poprvé na očkování (hexa vakcína a pneumokoky).Odsouvalo se to skrz průjmy,který začaly asi v 7 týdnech a uzavřelo se to jako alergie na bílkovinu kravského mléka,takže držím dietu a aspoň četnost stolic klesla z 6-8/den na 2-4/den.Konzistence pořád řidší s příměsí hlenů.A od pátku kdy byl na tom očkování a zároveň měl první 2 lžičky mrkvičky,byl naposled na velké v pátek v noci.Vím,že normálně plně kojené děti nemusí jít na velkou i několik dnů,ale když měl doteď průjmíky,tak je to docela skok.A že by ho tak zacpaly ty 2 lžičenky mrkve???Stalo se vám to někomu po té hexavakcíně?A kdy se to zpravilo nebo co jste na to dali?On se zdá být v pohodě,v noci spal líp než kdy jindy,ale chvílema vidím,že není ve své kůži 😞

urtica
15. črc 2018

Nemám s tím zkušenost, ale zkusila bych laktobacily - naší malé pomohly na chronickou zácpu.

cuuza
15. črc 2018

Tak mrkev obecně staví, takže na prujmy ideálni. Cvičte nožičkama a hodně dávejte na bříško, ono to pujde...

toluma
autor
16. črc 2018

Lactobacilky davame pravidelne,cvicili sme,nahrivali,masirovali,ve vane byli... 😀
a vcera vecer jsem mu nakonec dala ctvrtecku glycerinovyho cipku pro deti,a nakonec to pomohlo 😁.A bylo toho dost!!!!Ten to chudak musel mit snad az po zaludek ☺️.Ale urcite se mu ulevilo,a to je dulezity!To ze mrkev a ryze stavi,to vim,ale ze by to takova troska zmenina na tak dlouhou dobu?Pokud by se zme ila jen konzistence a prestalo by to byt vodnaty,budu rada 😂,ale ty intervaly by mohli zustat klidne trochu castejsi,aspon 1-2 x denne ☺️
A pokud to bylo po tom ockovani,tak to asi nezjistim,ale kazdopadne to priste rozdelim,uz pro svuj klid.

urtica
16. črc 2018

@toluma Nevím, zda jsi těmto směrům otevřená, ale z hlediska TČM by se tam souvislost našla.

alicie_k
16. črc 2018

Ahoj, tak můj názor je, že dnes se už svádí na očkování kde co - a tím nechci rozhodně tady provokovat, jen co tady čtu tak mě to vždycky překvapí.
Třeba můj syn měl okolo toho 4.měsíce dost problém se zácpou, a to jsme ani ještě nezačali s příkrmy, do té doby v pohodě. Denně jsme používali rourku a po čase se to zase samo zlepšilo. Jako první příkrm jsem u něj začínala s dýní, právě proto že ta mrkev staví. Tak třeba to taky vyzkoušejte 🙂

bayt
16. črc 2018

@toluma Spíš si myslím, že tak velkou změnu udělaly ty příkrmy. U nás teda taky udělaly docela velkou změnu. Nevím, proč se všechno hází na očkování.

urtica
16. črc 2018

@alicie_k
@bayt
Všechno jistě ne, ale zácpa patří k běžným nežádoucím účinkům. Viz. třeba zde https://www.ockovaci-kalendar.cz/bezne-reakce-n...

bayt
16. črc 2018

@urtica No, tak v podstatě tam najdeš skoro jakýkoliv příznak, ale zrovna mrkev staví fakt hrozně moc, já teď dávám do zeleniny i olej a stejně to dost staví. Mrkev dokonce ani nedávám.

luj89
16. črc 2018

Ahoj, po mrkvi ma mnoho deti problem se zacpou, zkus ji nahradit treba dyni, ktera nestavi a je vhodn na prvni prikrmy. A ano, i jedna lzicka muze zacpat. Vzdyt je to prťátko, ktere neni zvykle na nijpc jineho nez mlicko! Dite neni maly dospely 😉. Spis se mi nelibi, ze jsi nechala dat hexu a jeste pneumokoky v jeden den, vzdy je to strasnej koktejl na tak maly telicko! Tohle se ma davst postupne a ne v jeden den...

toluma
autor
16. črc 2018

@bayt ja to na ockovani nehazim,jen jsem v jednom clanku narazila na to,ze to udajne hexavakcina muze taky zpusobit.Tak by me zajimalo,jestli se to nekomu stalo.

toluma
autor
16. črc 2018

@luj89 priste mu to necham dat poytupne,strasne si to vycitam.Chtela jsem mu to dat prvne rozdelene.Ale doktorka me ujistovala,ze to fakt nicemu nevadi,a vzhledem k tomu,ze se to odkladalo tak dlouho a ted by se to jeste rozlozilo,tak priste zas muze byt nemocnej+cekat dalsich 14 dni,pak se zas neco muze vyvrbit,a porad se to protahuje...Ale samozrejme kdyby me tak moc neujistovala a ja u tohohle znala vic nezadoucich ucinku nez zvysenou teplotu,tak na to urcite nekyvnu.Nazoru a zkusenosti je na vsechno plno,tak si pak vyber...Clovek nekdy proste slapne vedle,ale umyslne bych do niceho spatnyho skrz zdravi deti nesla.

llllucka
16. črc 2018

Já bych to s očkováním nespojovala.Spíš s tou mrkvičkou.A některé děti obecně mají od jistého věku špatné vyměšování.Nejsem pro dělat z očkování bubáka,ale příště trvej na oddělení očkování😉

luj89
16. črc 2018

@toluma Ted uz si to nevycitej, ale do budoucna budes poucena 😉. Zkus si o tom treba neco nacist, napr. na fb je skupinka informovane ockovani a muze se hodit. Tu zacpu fakt vidim na prikrm, zkus jiny druh zeleniny + dat olej do kazdeho prikrmu. Drzim palce 😉