Zácpa u tříletého, nechce ve školce na wc

martinka24
4. pro 2016

Dobrý den,

chci se zeptat jak vyřešit zácpu u dítěte, když problém je hlavně v tom, že nechce chodit v cizím prostředí na wc. Trápí nás to asi 3 týden.
Koupila jsem dnes hylak a duphalac a v nejhorším dávám čípky, nutím hodně pít a jíst zeleninu....Máte to taky někdo tak kvůli škole, školce?

j.a.n.i
4. pro 2016

@martinka24 Upřímně, neporadím, taky s tím bojujeme, asi největší úspěch měla kombinace toho naučit ho chodit buď hned ráno po probuzení, nebo před koupáním, tím člověk nenásilně eliminuje tu potřebu jít jinde... a čekání, je mu 6 a teď hrdě hlásil, že už byl i ve školce.

PS: a na psychickou zácpu výše uvedené přípravky povětšinou nefungují...

martinka24
autor
4. pro 2016

@j.a.n.i taky mi radili dnes v lékárně naučit malého chodit ráno, vstát dřív a najíst se a pak na wc...zkusím to i dnes na večer, díky za radu

j.a.n.i
4. pro 2016

@martinka24 U nás funguje jít hned z postele... pak už nechce.

puutalo
4. pro 2016

Určitě buďte důsledná. Já se bála celou základní školu, potřebovala jsem opravdu často, ale styděla jsem se v těch polopříčkových kabinkách. A později mi pozjistili, že mám ve střevech z toho zadržování zánět, kterého se už asi nikdy nezbavím.

annasmyckova
4. pro 2016

naše malá měla taky loni blok, brala jsem ji po obědě a někdy vyloženě letěla domů na záchod, ale naučila se ráno po kakau jít na velkou, už nemusí jít ve školce... Po roce školkování už ustupují všechny bloky, myslím, že by už nebyl problém- taky se naučila se utírat, předtím se styděla si říkat o utření

martinka24
autor
14. pro 2016

Tak hlásím , že už jsme v klidu. Na začátku jsem nasadila malému hylak - je to na upravení zácpy i průjmu, hned po příchodu ze školky hodně zeleniny, celozrnné pečivo a žádné sladkosti a koupila jsem mu novou lahev od tescomy s brčkem, aby hodně pil a bavilo ho to. První dny brečel , nechtěl na wc, ale nakonec jsme si zvykli chodit každý den ve stejnou dobu tak zhruba hodinu po tom co přijde ze školky a je to ok 🙂