Zahleněné miminko. Jak mu ještě pomoci?

nataliere15
25. srp 2023

Ahoj, mám dotaz. Malý (9 měsíců) napřed kašlal a měl pořad plný nos. Dneska už vyzvracel cely oběd i mlícko. Teď má i průjem. Včetně hlenu. Odsavam, dávám mořskou vodu do nosu. Co dal? Sirup pro tak malého prý není.. fenistil kapky? Mám strach aby nebyl hlavně dehydratovany. Kvůli něčemu podobnému jsme skončili v Chorvatsku v nemocnici 😞 takže asi plasim.
Děkuji za rady.

exbordelar
25. srp 2023

@nataliere15 ja bych ten stav zkonzultovala s pediatrem. I kdyz ted uz asi ma po pracovni dobe… kazdopadne hodne koj, jestli kojis. Klidne i kazdou hodinu. A pokud by se k tomu pridaly i horecky, tak bych jela na pohotovost. Kdyby mel prujem i zitra, tak bych jela i bez horecek. Ja jsem v tomhle taky plasan, taky jsem byla s miminkem v nemocnici 😞 (ale skrz respiracni virozu),

nataliere15
autor
25. srp 2023

@exbordelar v Chorvatsku měl taky virózu, ale projevilo se to dehydrataci. Kojim a dávám sem tam i cajicek. Ikdyz nechce vůbec nic. Teď spí. Ale když ho vezmu do ruky tak neprobudi.. ale sem tam hybne rucickami nebo nozkou.. asi je vyčerpaný. No nevím 😞 vidím to bledě :-/

zmrzlinka
25. srp 2023

Důležité je odsávat nos několikrát denně a kapat Nasivin kapky ať může volně dýchat.Nabizet tekutiny.Super je inhalátor a inhalovat Vincentku a Mucosolvan roztok.

nataliere15
autor
25. srp 2023

@zmrzlinka striknout mu něco do nosa je boj 😬 naštěstí pije. Mám u sebe i mokrý ručník kterým ho potírám.. třeba je to tím horkem. Teď se zda naštěstí v pořádku když se prospal.

jerrabina
28. srp 2023

Kdyby vypadal dehydrovany, existuje rehydratacni roztok, my ho na radu lekarnice dávali miminku s prujmem a je fajn.

marienkamaru
31. říj 2023

Zkuste zařadit inhalace. Máme doma LAICA MD6026 a jdou tam dát věci od Vincentky až po éterické oleje. Stačí trochu pogooglit a na něco přijdete. Super je, že se sliznice fakt uklidní a je to vlastně efektivnější mokrý hadr na topení, když to tak řeknu :D