Používáme cookies. Více informací zde. OK

Zahlenění.Co může znamenat?

lucajdak
3. únor 2010
Ahoj
Potřebovala bych holky poradit, maminky jestli budete vedet.Máme zvlhčovač vzduch, aby se malému dobře dýchalo, funguje dobře, v ložnici máme příjemných 20-21 stupnů a 66% vlhkosti, ale vždycky ráno se mi zdá že je Petřík zahleněný, má sucho v nosíku ale přitom kucká z těch hlenů.Odsát to odsavačkou na vysavač nejde
Dnes dostal banán s jablíčkem, hrozně mu šmakovalo, ale v polovině začal kuckat, a zas jako by chtěl ty hleny vykašlat.Nevíte co to může znamenat?V pondělí máme jít na očkování Hexu a Synflorix a tak nevím jestli budu moct.K doktorce jít nechci, protože ona vůbec nic neví co má dělat 😃 Musíme změnit.
anysek1
3. únor 2010
zkus zavolat sestřičce do ordinace ona ti určitě poradí co a jak a řekne ti jestli můžete jít na očkování🙂
petkula
3. únor 2010
Nám taky Vojta kolem 5. měsíce začal pokašlávat - hlavně večer, před usnutím nebo v noci. Jakoby se snažil něco vykašlat. Šli jsme k dr., ať si ho poslechne ale nic tam prý neměl. Říkala, že je to asi mlíčko, které se mu vrací. Pak ho to časem přešlo. Být tebou, tak si k dr. zajdu, ať si ho pro jistotu poslechne.
kocule
3. únor 2010
Luci, 66 % je strašně moc. My máme standardně 40 % a je to OK. Zdravá vlhkost má být 35-65 %, ale to už nám smrdí omítka a mohou se tvořit plísně. Pozor na to, nemusí být vůbec vidět. Určitě bych vlhkost snížila a možná se i to zahlenění zlepší. 😉
kocule
3. únor 2010
Dívala jsem se ještě do návodu a zvlhčovač se nemá používat při vlhkosti vyšší než 50 %, takže bych v tomto byla opravdu opatrná. 😉
petkula
3. únor 2010
kocule, nemyslela jsi nižší než 50% ? Jo a 66% je opravdu dost...to je pomalu jako v koupelně 😉
kocule
3. únor 2010
Petkula: Nemyslela. Zvhlčovač by se měl používat do té doby, než vlhkost v místnosti dosáhne cca 50 %, pak by se měl vypnout. Takto jsem to četla v návodu. Teda doufám, že jsem to blbě nepochopila :-N, ale i 50 % se mi teda zdá dost. :-p A 66 % si nedovedu představit
misule82
3. únor 2010
66% vlhkosti je docela dost, doporučuju koupit ceresit, nám docela pomohl. V ložnici jsme měli vlhost až 80% a pořád plíseň ]-( teď máme něco přes 50% 😉 Klárka taky pořád špatně dýchá, ale má to už od narození - stridor.
petkula
3. únor 2010
kocule, spletla jsem si to já, myslela jsem, že se bavíte o odvlhčovači 😉
Jinak, v tomhle článku: http://tiscali.cz/bydl/bydl_center_080104.10296...
se píše, že optimální vlhkost je 55-65% :-o
lucajdak
autor
3. únor 2010
holky díky moc za rady, vlhkost snížíme.Zkusim nepouštět zvlhčovač.No máme nový byt ale stejně se mi zdálo že je tam suchy vzduch 🙂
gjavurkova
11. únor 2010
no holky my teď stím nosem bojujeme. Malá furt chrčí, nejde to pořádně odsát, jen po koupání večer a to jí vydrží tak do jedné, pakzačíná chrčet, pištět, kopat nožičkama a já nemůžu skoro nic dělat. A doktorka taky neporadila, jen že si máme dojít kdyžtak na ORL. Huraa. Zvlhčovač nemám, furt větrám a rozvěšuju mokrý pleny. Možná zvlhčovač zkusím. už nevím co dělat. 😞

Sem začni psát odpověď...

Odešli