Zahlenění dítěte. Co zaručeně funguje?

luna03
7. pro 2023

Ahoj, prosím date mi nějake zaručené rady, které opravdu fungují na zahlenene dítě? Rok a půl holka. Díky ❤️

palja
7. pro 2023

@luna03 sirup bronchipret nebo hedelix, je to na rozpuštění hlenů, ikdyz dítě ještě nevykaslava, tak to pak spolkne a vykadí.
Je dobré inhalovat vincentku a někdo doporučuje konvičku a vyplachnout, ale to moje děti ještě nezvladnou. A ještě se mi osvědčilo mazat na hrudník tygří mast, celkově to uvolní dýchací cesty.

luna03
autor
7. pro 2023

@palja mazu tymianovou, a ona to vykasle a spolkne, ale už takhle funguje skoro měsíc a nemůžu ji toho zbavit. Má stopkasel , měla mucosolvan a stoptussin

kristyn86
7. pro 2023

@luna03 Dcera je zahlenena uz skoro 3 tydny a naklusala jsem k dr. Protoze zlepseni fakt zadny,volne prodejne leky bez efektu. Poslech ma cisty,ale napsala nam sirup Erdomed. Ten mam vyzkouseny i u sebe a fakt to pomaha. Je i protizanetlivy. Je jen na predpis.

palja
7. pro 2023

@luna03 podle naší dr, pokud je dítě zahleněné, tak by se napřed měly hleny rozpustit nebo vykašlat (hedelix, bronchipret, na zadní rýmu sinupret) a až pak je ten dráždivý kašel, tak teprve dávat léky na potlačení kašle (stopkašel, stoptussin, tussical).
Já už mám na holkach vypozorovane, jaký kašel to je a jaké léky podle toho dávat. Když se dávají špatně léky, tak to dítě potom kašle pořád.
Jinak jak je psáno níže, pokud kašel trvá delší dobu, je dobré nechat poslechnout u dr. Holky měly taky bronchitidy, kdy už byly potřeba ATB nebo ten Erdomed, ten nám taky pomohl.

veronicka89
7. pro 2023

@kristyn86 u nas to stejne ...chrchle mesic

luna03
autor
7. pro 2023

@palja u mudry byla 3x, a nic

gdpr
7. pro 2023

Detský stopkasel

luna03
autor
7. pro 2023

@gdpr nezabral, ale díky 🙂

luna03
autor
7. pro 2023

@veronicka89 a jak léčite?

veronicka89
7. pro 2023

@luna03 mela jsem uz taky snad vse

luna03
autor
8. pro 2023

@veronicka89 kašel dobrý ale ta rýma ta ji se** hlavně v noci 🙄

kristyn86
8. pro 2023

@luna03 Pokud je to vlhky kasel kasel z rymy,tak lecit hlavne rymu a jak skonci ryma,tak skonci vetsinou i ten kasel. Takze se zamerit na rymu. Proplachovat hodne morskou vodou,pak davam Sinupret a na noc je dobry Fenistil kapky. Jestli ma mesic rymu sla bych na ORL,to jste byli?

normalnimatka
8. pro 2023

@palja až na to, že to snad bejvá úplně opačně ne? nejdřív suchej dráždivej kašel, tzv. neproduktivní, aaž pak se to má ideálně vyvinout do toho produktivního, vlhkýho, kdy se vykašlávaj hnusy ven z těla.

můžete zkusit ještě bromhexin, ten je jakoby na vlhkej kašel, a taky to pomáhá rozpouštět. ale teď jsou ty virózy tak prapodivný, že jako nevim no... po nemoci jsem taky zahleněná ještě strašně dlouho, ne tak, že by z toho byl kašel, ale normální mi to teda rozhodně nepřijde....
mně na tuhle zahleněnost kupodivu pomáhá nejvíc obyčejnej kokosovej olej na lžičku. tak pokud ti to dítě pozře, můžeš zkusit. hnusný to není, ale je to trošku nezvyklý. každej den si dát třeba dvě lžičky, ráno, večer. někomu pomáhá vincentka - ale ta je taky ne úplně dobrá, žejo.

jinak prostě dítě není zřejmě dovyléčený ze zánětu, takže já bych zkusila mu dávat protizánětlivý bylinky, ideálně ve formě tinktury.
pokud má i kašel, tak pořád i věci na kašel, třeba čaj z prvosenky, slézu maurskýho nebo jitrocele - ale ne na noc.
a pak lišejník islandský, pelargonie sidonská, šalvěj. aby se z tinktury dostal alkohol, stačí ho zalít troškou horký vody.
protizánětlivý jsou i další, třeba měsíček, heřmánek...
já mám dobrou zkušenost i s tinkturou z tulsí - bazalky posvátný, která je taky celkově na dýchací cesty, na dutiny - dle mě účinnější, než zmíněnej sinupret. to bych určitě přidala, pokud u toho má pořád zbytek zadní rýmy.

a dávat hodně céčka, probiotika, jabka.
držim palce.

kristyn86
8. pro 2023

@normalnimatka Jj,taky jsem se nad tim pozastavila. Nejdriv byva suchy a pak az vlhky kasel.

veronicka89
8. pro 2023

@luna03 my nemame rymu vubec

xxx3d
8. pro 2023

umí smrkat? nebo odsáváš?
na kašel bronchipret
já bych na rýmu nasadila kapky, nasivin a spol, prostě aby se zbavila rýmy
jinak obecně, když se dávají sirupy na kašel, je potřeba na max. třetí odpoledne, a taky důležitý je zvýšit příjem tekutin

sinupret je až od dvou let, to bych prokonzultovala s pediatrem, případně ten erdomed sirup na kašel, ale tam je to dle váhy dítěte, to asi taky ještě nesplňujete, takže nic.

palja
8. pro 2023

@normalnimatka proč by to tak mělo být? Já píšu jen z naší zkušenosti, tak se do mě hned nemusíte navážet. Holky vždycky mají rýmu, jsou zahleněné, všechno si to nejsou schopny vysmrkat, ani úplně všechno neodsaju, pak z toho mají vlhký kašel s hleny a až pak jen pokašlávají suchým dráždivým kašlem - neproduktivním. Teď jsme zrovna všichni nachlazení a máme to přesně tak, jak píšu.

kristyn86
8. pro 2023

@xxx3d Erdomed je jen na predpis. Doktor by ji to vypocital dle vahy. Ale tady bude potreba se zbavit nejdriv te rymy.

te_reza
8. pro 2023

Může mít zvětšenou nosní mandli. Měli jsme to furt, než ji ve třech letech mandli vyndali. Věčně zahlenění, rýma nešla ven.

xxx3d
8. pro 2023

@kristyn86 jo jasně, já jsem to psala k tomu sinupretu, že bych to prodiskutovala s pediatrem a případně i ten erdomed

normalnimatka
8. pro 2023

@palja
klid, nikdo se do tebe nenaváží.
to je spíš nějaký zbytkový vykašlávání z plic, takovýto dočišťování, byť už to nevykašleš úplně viditelně nebo citelně ven.
suchej dráždivej kašel je takovýto "pírko v krku" ze začátku nemoci. co jde snadno do záchvatů.

normalnimatka
8. pro 2023

@te_reza hlavně to ne...

te_reza
8. pro 2023
normalnimatka
8. pro 2023

@te_reza mandli ven...u vás pozdě, tak spíš pro autorku...

te_reza
8. pro 2023

@normalnimatka do 3 let se s tím stejně nic nedělá a nevím proč říkáš pozdě, u nás to pomohlo.

normalnimatka
8. pro 2023

@te_reza to je velmi relativní, že máš pocit, že to "pomohlo"...🙂
pozdě, jakože tvoje dítě už má mandli venku.

te_reza
8. pro 2023

@normalnimatka aha, asi vím odkud vítr fouká, ale jo, já jsem s tím v pohodě 🌈

palja
8. pro 2023

@normalnimatka to já vím, tak nás nemusíš diagnostikovat přes internet, když jsi nás ani neviděla 😄😄🤦‍♀️ od toho máme dr.

kristyn86
8. pro 2023

@te_reza Ja uz mam nekdy pocit,ze by lekari meli vratit diplom 😂 Kdyz lidi,co nemaji vystudovanou medicinu a praxi,zkusenosti radi opak lekaru...

normalnimatka
8. pro 2023

@kristyn86 ano některý by mohli, prospěli by světu🙂