Zánět středního ucha - píchnutí nepomohlo. Máte zkušenost?

jeyre
15. bře 2023

Ahoj, stalo se někomu z Vás, že po propíchnutí bubínku neustoupila bolest ucha? S dcerou jsme byly v noci na pohotovosti, doktorka jí bubínek propíchla, ale skoro nic nevyteklo a ouško pořád bolí. Když měla zánět naposledy, tak to jí z ucha teklo několik dní v kuse a dostala celková antibiotika, teď jsme dostali jen kapky do uší. Má někdo zkušenost, že bolest ustoupila až později, nebo budeme muset na další píchání? 😭😭😭

leymea
15. bře 2023

Ono to asi i muze nejakou dobu trvat. Dala bych Nurofen. Predpokladam, ze mate mit kontrolu, zitra?

leymea
15. bře 2023

A pokud by to bolelo hodne tak bych klidne jela znova.

jannym
15. bře 2023

Tak muze, me 12.prosince pichli ucho (na svatky me hospitalozovali se zanetem kosti okolo ucha) celkem jsem byla 20 dni na antibiotikach, dalsi mesic a pul na lokalnich jen do ucha a teprve vcera me oficialne vyradili ze sledovani z kofo ambulance. Pokud ji to porad hodne boli, tak bych znovu vyrazila k dr na vycisteni a pripadne aby napsala antibiotika pokud je nedostala rovnou….

jeyre
autor
15. bře 2023

@leymea Kontrola je až za týden, ale asi vyrazíme dřív. Nurofen dostává. Já jen nevím, jestli jet hned nebo jestli je normální, že ta bolest neodezní hned. Ona už má z doktorů paniku, za poslední rok si toho s nimi užila až dost, ale nechci ji samozřejmě trápit...

ende
15. bře 2023

@jeyre my jsme to měli minulý týden, synovi to Teda prasklo samo, ale 2-3 dny potom ho ještě ucho bolelo

milusina
15. bře 2023

@jeyre Synovi píchali poprvé ucho asi před 5 tydny.Take mu nic moc nevyteklo.Po píchnutí slibovali rychlou úlevu,která nepřicházela.Po třech dnech na kontrole se jiný doktor zhrozil,že se mu tam rozjel velký zánět,že měl po píchnutí dostat antibiotika,ktera nedostal.Od té doby jsme byli již na dalších dvou kontrolách na ORL a další nás čeká za měsíc...

palja
15. bře 2023

@jeyre jen mě překvapuje, že jste ta ATB nedostali. Dcery je dostaly vždy, i po propíchnutí je přece zánět a měly jsme kapat 5-7 dní. Úleva se dostavila buď hned nebo až za 24 hodin.

pinkyy
15. bře 2023

Synovi pichali obe ouska najednou, z jednoho ouska tekl hnis, druhe bohuzel zarostla ranka a museli ho pichat znova. Takze zrejme tvemu diteti ta ranka zarostla a nevyteklo to. Plus teda dostal hned atb 🙂

jeyre
autor
15. bře 2023

@palja Špatně jsem se vyjádřila, máme antibiotické kapky. Minule právě měla i celková, protože vytékal hustý zelený hnis a kapky nestačily.

werik153
15. bře 2023

Dostali jste kapky do pichleho ucha? Do pichleho ucha se nic kapat nesmí.

leymea
15. bře 2023

@jeyre ja mam zkusenost, ze vzdy je kontrola za dva dny a pak se uvidi jestli je to uz ok nebo se predepisi antibiotika. V pondeli jsme byli u doktora (nechodime k nemu, ale nase doktorka ma zrovna dovolenou), kterej synovi atb predepsal hned (nevim jestli to tak dela vzdy). Treba mladsimu synovi pichali usi 5xoboustranne a atb nikdy nedostal (z ucha mu ani nic neteklo). Naopak starsi syn mel atb vzdy, akorat 1x je nedostal, to mu z ucha taky neteklo.

Prijde mi zvlastni, ze kontrola az za tyden a pravda, ze do usi by se nic kapat nemelo. My teda dostavame takovy zluty kapicky (mozna peroxid?), aby se mu prave neucpala ta dirka, ty kapky to ucho cisti od toho "hnisu". Aspon myslim 😀

fifinka2020
15. bře 2023

@jeyre ten postup je očividně dost zvláštní...možná zkusit od dcery zjistit, jestli ta bolest je menší x horší a zkusit zavolat třeba na orl pohotovost? Nebo na tu linku zdravotnické pomocí a zkusit se poradit...

jeyre
autor
16. bře 2023

@leymea Jsou to taky žluté kapky, nějaké antibiotikum a desinfekce speciálně na perforovaný bubínek. Přístup mi taky přišel dost zvláštní.... paní doktorka vypadala dost naštvaně, že na ni vyšla noční služba. Každopádně po další proplakané noci jdeme dnes na kontrolu, tak se uvidí....

leymea
16. bře 2023

@jeyre jak jste dopadli?

maciceksta
16. bře 2023

Synovi se po píchnutí take vůbec neulevilo a bylo to tím, že k zánětu str. ucha, měl i zánět zvukovodu, který je více bolestivý a než bolest odezní trvá to cca 4 dny.

jeyre
autor
17. bře 2023

@leymea Tak píchnutí stihlo za den zarůst, takže se tam znovu hromadí hnis. Bohužel měla z doktorky takovou paniku, že nešlo znovu píchnout, takže máme antibiotika a budeme doufat, že to rozeženou....a nebo jsme tam za pár dní znovu

leymea
17. bře 2023

@jeyre chudak ☹ tak snad to zabere 🍀🍀🍀