Zánět zubu u dítěte. Zkušenosti?

misaly
16. čer 2021

Prosím o zkušenosti se zánětem zubu u 4 letého dítěte .Malého rozbolel zub přes víkend v pondělí jel s manželem k zubaři.Jednalo se o stoličku 4 která byla vrtaná před 2 měsíci .Rentgen nebyl ,dostal injekci a zub šel ven .Já se zánětem nemám zkušenosti ,nic jsem u zubu neviděla nějaký váček začervenání,to zubař pozná pouhým okem ?bez rentgenu? A další věc co mě trápí jestli se zuby nerozjedou?Na jednu stranu se mu ulevilo všude se chválí ze mu vypadl zoubek,ale pláče že už k zubaři nechce a doufám že nebude problém s růstem druhého zubu.

konidana
16. čer 2021

@misaly u nás byl stejný scénář asi 2x. Také to bylo kolem těch 4 a 5 let. Hluboko vrtaná 4 nebo 5 se po měsíci nebo po dvou podebrala a musela ven. Prý se to stává. Holt tam má díry, možná už se něco klube, je mu 11 . Je to adept na rovnátka, ale ne z důvodu chybějících zubů, ale že má malou hubu😉

amazonkajanik
16. čer 2021

@misaly jestli už byl jednou vrtaný, tak je možné, že se tam zánět udělal, ale vy jako laik to na první pohled nepoznáte. Hlavní je,že už má malý klid

pettrus1210
16. čer 2021

@misaly dcera 5 let má také vrtanou 4, rok bez problémů a jednoho dne se vzbudila s oteklou tvari, byla neděle, na pohotovosti ji to odvrtali, dostala antibiotika a dobrý. Akorát nás zubar ji ten zub nechce zaplombovat, nevím jestli je to dobře, že ho má otevřeny.