Záněty středního ucha

nursik
21. dub 2008

Ahojte, takže za krátký život naší malé už měla 2x zánět středního ucha. Poprvé v prosinci, trvalo skoro týden než se diagnostikoval, protože sice měla teploty, ale nebyl to takový ten učebnicový - prý to není žádná fňukna, říkala doktorka. Dostala ATB, přesně po dobrání dostala virozu a vysoké horečky, skončily jsme v nemocnici, 23. prosince nás k večeru pustili domů. Od toho prosince byla v naprosté pohodě, v pátek ráno se probudila s ukrutnou rýmou a v sobotu večer už jsme jeli na pohotovost. Teplotu neměla nijak vysokou, ale byla dost uplakaná, tak jsem to tipla na uši a taky že ano. Píchali jí jednou ouško, ATB napsali, ale prý uvidím, jak na tom zítra bude a podle toho je začít dávat nebo ne.
Maminky, co vám pomohlo jako prevence zánětů. Kapeme kapky, odsáváme, ale není to nic platné. Uvažuji i o očkování a teď se tluču do hlavy, že jsem si nevyžádala stěr z ouška. Jsem docela zoufalá, pokud by se tohle mělo opakovat i nadále. Díky za každou radu.

martinka2000
28. pro 2011

@eloana no prave malemu to zacalo vse po druhe vakcine proti zanetu stredousi a pak uz jsme se vezli kazde ockovani pokazde zanet a ted uz je to pravidlo a nemusi byt ani ockovany nicim lituju toho ze jsem tu vakcinu dala doktorka rikala ze se to stava v nejakych procentech a malej je to procento jedno z mala jeste jsem slysela ze mu muzou udelat vakcinu primo z vyteru z toho ucha tak zitra cesta do motola na kontrolu tak se na to zeptam jinak mu hrozi cisteni sklipoku za uchem je to hrozne,dceri nepichali usi do te doby dokud se nanarodil malej a nezacal mit problemy pak pichali i ji protoze to je infekcni takze kdyz mel zanet tak ona obcas taky pichali ji asi taky sestkrat ted uz nastesti dobry ale obcas si postezuje ze ji boli ale to jak to ma malej to je proti tomu prd teda ale malemu je taky dost malo koukam takze taky jste zacali dost brzy

eloana
28. pro 2011

@martinka2000 jj tu delaji ted me.... je to autovakcina -trpim na zanety dutin ......
dcera to nastesti zatim nechytla, takze ousko pichane nema....
te jsem dala naockovat prevenar až po 2 letech......drive ho pojistovna nehradila
pred 14 dny- dostal posledni hexu a hned ryma a nabeh na zant.,ale nastesti jsme to zatim ustali....
jinak syn ma delanou imunologii a bral na to leky.....ted to beru ja bronchovaxom.....pomohlo to do te doby nez dostal ockovani....

anehap
28. pro 2011

@martinka2000 chuďátko malý, ten si zkusil ☹ zkusila bych určitě homeopatii, ta je přírodní, ale chtělo by to odborníka dětského homeopata, aby udělal komplexní vyšetření a potom i léčbu 😉 Nevím, odkud jsi, ale v Praze si hodně chválí MUDr. Karhana(ale nemám os. zkušenost, jen jsem četla knihu od něj, je tam i kontakt, kde lze psát i dotazy a objednat se - www.mudrkarhan.cz).

martinka2000
28. pro 2011

@anehap koukala jsem dekuji zkusim tam zavolat ale napred asi zkusim nasi detskou lekarku uplne jsem zapomela ze ta tu homeopatii dela taky dekuji moc za zkousku nic nedam
@eloana jinak take dekuji zitra jim o ty autovakcine v motole reknu jestli by to neslo vyzkouset a hlavne asi teda zajdu za alergologem on mi totiz nechce udelat krevni testy na alergie pry je malej moc malej na ty testy krevni na alergii ja to nechapu tak tam nabehnu

darjanka
28. pro 2011

Ahoj maminky, mám 15 ti měsíčního chlapečka a už máme taky zánět, ouška nám nepíchaly, protože mu to v pravým prasklo a v levým se to nerozjelo tak moc, takže ATB, kapky do oušek a borovka. Neměl ani rýmu, tak nevim, kde se to vzalo :( Vůbec mi to nejdřív nedošlo, že jsou to ouška, šla jsem k dětský, protože mi chudáček proplakal celou noc a dětská řekla, že jsme přišli brzo, že nic nepozná !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hrůza. Druhý den jsem se všimla vyteklého hnisu v oušku a už jsme jeli, je mi strašně při představě, že tak dlouho trpěl, příště už budu chytřejší, ale když neměl rýmu, tak mi uši prostě nenapadly :((
Teď se taky obávám, aby se to nevracelo, tak jsem sondovala kde se dalo a četla jsem o česneku, který se má dát do ouška, pak i o líhu, aloe vera, nastrouhaný bromboře a asi je ještě dalších babských rad . Zkoušela jste některá něco takového ?

eloana
28. pro 2011

@martinka2000 zkus se zeptat) spis bych mu nechala take udelat imunologicke testy...nam dr. vzala jen krev

@darjanka no malej mel prvni na 4m- taky jsme nic netusila- proplakal celou noc a az o den pozdeji mu zacal tect hnis.....
jinak me rekla usni, ze kdyz je to do roka, tak se to bude s nejvetsi pravdepodobnosti opakovat...
a nemusi mit vzdy rymu je to viroveho puvodu, tak to muze mit i bez rymy....

martinka2000
28. pro 2011

@darjanka tak to teda pri predstave kdyz ma malej tak velky zanet a tece nam hnis nekolik dnu z ucha a to hodne tece a ma to ucho bolave si nedokazu predstavit ze bych mu do toho rozbolaveleho ucha jeste mela davat cesnek nebo neco podobneho teda.jinak jak mu to ucho prasklo uz ho nic nebolelo a rymu muze mit ale zadni ta se spatne pozna a doktorka opravdu nemusi nic poznat ja jela s malym na ORl ze ho zas boli ucho rekla ze tam nic neni a za dve hodiny mu to doma prasklo a to jestli se mu to bude vracet ti nikdo nezaruci nikdy ale to procento ze to zacne byt chronicke je male vetsinou to maji deti kterym zacali usi zlobit opravdu uz v půl roce nebo jsou hodne casto nemocne maji spatny imunitni system pak se daji gromety a zanety uz neboli u vas to je akutni zanet mohl pristydnout nebo mel pred tim nejakou virozu mohl byt i s nejakym ditetem ve styku ktere zrovna prodelavalo nejakou nemoc anginu nebo melo spaloveho bacila mohl mit jen trochu zarudli krk to staci ja bych zadne babske rady opravdu nezkousela a urcite bych do ucha nic neztrkala a uz vubec cesnek atd do ucha ktere boli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

martinka2000
28. pro 2011

@eloana to uz nam udelali imunitu ma spatnou co se tyce alergenu ma vysledky 110 jinak maji byt u ditete snad nejak jen do tech 10

martinka2000
28. pro 2011

@eloana oni mu dali aerius ale pomohl na chvilku pak prestal fungovat tak jsem mu ho prestala davat fungoval asi jen tri mesice pak to zacalo znovu bral ho dlouho a nic pichali mu imunoglobulin a taky nic

darjanka
28. pro 2011

@martinka2000 No ten česnek se mi taky nelíbí, ale hodně jsem četla, že pomáhá kápnout líh a dát na ucho teplo. Tak nevim, já bych chtěla být pro příště prostě připravená a třeba to odchytit trochu dříve, jestli se to vůbec dá teda. Právě, že ani rýma prej být nemusí, jak píšeš, je to prostě bacil.
Jen by mě zajímalo, co je lepší, jestli když to doktoři píchnou nebo když to praskne samo.

martinka2000
28. pro 2011

tak diky tomu ze opravdu uz jezdim vic jak rok a skoro kazdy den po nemocnicich a hodne jsem precetla i lekarskych webu tak asi takhle nikdy bych nic diteti nedala do ucha a uz vubec ne cesnek nebo bramboru nebo dokonce LIH to ucho boli je rozbolavele kapni si lih na prst kdyz tam mas zaderu a hlavne teple se tam dava aby to prasklo to se davalo driv za krale klacka poznas to ze ho boli ucho tak ze si na nej saha spatne ji kdyz pije ze savicky nebo netekouciho hrnicku boli to kdyz si zivne a staci kdyz mu zatlacis na boltec smerem dovnitr pokud zacne cukat nebo plakat je to ucho a lepsi je kdyz to pichne doktor nez kdyz je perforace bubinku samovolna ale je u tak malych deti bohuzel castejsi pokud by mu to praskalo samo casteji je pravdepodobnejsi poskozeni bubinku,chranit detem usi aby nenafoukalo a nebrat dite mezi nemocne deti

saronka
28. pro 2011

ahoj holky my ouska resime uz od srpna,hruza.jinak prvni pomoc je prokapat nos a studeny obklad! Ne teple,to mam z orl. A nejcasteji je to z rymy te zadni, to mame my.v srpnu ji to samo prasklo a ted na podzim 3 chycene brala antibiotika ale bez pichani. Jinak ten hmam na ousko u nas v srpnu nefungovalo,nevyjekla ci tak. Ted mi to ale uz rekne.ted mame rymu a desim se at to zase nejde do ousek

saronka
28. pro 2011

@darjanka to mel asi tu zadni co nejde odsat a nepoznas ji.

martinka2000
28. pro 2011

malej mel opravdu uz vic jak tricet zanetu behem roka a ctvrt mame to skoro porad a antibiotika bereme opravdu neustale je to des musi se to odsavat i kdyz ja odsavam a i tak to ma porad

nikes
29. pro 2011

tak moje starší dcera měla poprvé píchané ouško ve 3 letech a byla to pro nás obě hrůza, takže si dovedu představit, že s 15 měs. drobečkem to teprve musí být strašné. Ouško ji píchali naštěstí pouze 2x (dnes má 5 let) a říká se, že když dítěti píchnou 2x ,t ak pak už chodí pořád. Tak u nás to zatím neplatí a doufám, že to platit ani nebude. Takže, mám to od 3 odborníků, důležité je stále smrkat a je jedno, že nic neteče, ale prostě se musí smrkat i naprázdno. Dcera, když začne mluvit přes nos, nebo má takový suchý kašel, tak to už jsou první příznaky u nás, že hrozí , že to vleze do oušek. Takže, já dávám 3x denně Sinupret a i když nemá rýmu, tak co 20 minut s ní smrkám + 1 -2x denně ji dám šátek a na každé ouško ji dám tampon navlhčený do 60% líhu (opět rady našich doktorů). Nevím, co zabírá, ale zatím to funguje a to bývá dcera nachlazená docela často, takže od té doby, co to takto provozuji, tak dceři ouško nepíchali.Jinak je samozřejmě lepší, když to ouško píchá doktor, než když praskne samo, páč je dírka menší a není tak velké riziko, že díky tomu dítě hůř nebo vůbec nebude slyšet

eloana
29. pro 2011

@martinka2000 no my prave u toho nemame ani teplotu a posledne uz ani moc nebrecel, jen pofnukaval....tak jsem to neresila a rano koukam a on mutece hnis....moc to netrefuji bud jdeme zbytecne nebo pozde....

mamkamarketa
29. pro 2011

@darjanka jeee to neee. v zadnym pripade zadny cesnek,cibuli,nebo slivovici a pod.!!!! desne,ale strasne moc to boli a jeste do toho ouska neco takoveho davat 😢 😔 ☹ fakt ne.kdzy je hodne hnisu,museli sme cistit peroxidem,ale to neboli

anehap
29. pro 2011

@martinka2000 aha, ale některé dětské lékařky pouze nabízí homeopatii, ale jako takhle ji vystudovanou nemají, na to dej pozor, měl by to být opravdu odborník - naše dr. je přímo homeopatka. Určitě to ale zkus, za to nic nedáš a ublížit to rozhodně nemůže. Ať je vám líp 😵

martinka2000
29. pro 2011

@anehap dekujeme moc no prave ma to napsane ze je i homeopatka na dverich ordinace tak snad to ma vystudovane 🙂

anehap
29. pro 2011

@martinka2000 aha, tak to by měla. To se divím, že už vám dávno něco nenabídla sama, určitě k ní chodíte často 😕

martinka2000
29. pro 2011

@martinka2000 tak dnes jsem byla opet v motole bohuzel nikdo si s nami nevi rady nikdo nevi co s nim,zatim se ceka dalsi ATB dostat nemuze protoze uz jich mel tolik ze ma dr strach ze nam ted nezaberou jelikoz mel jen od rijna augmentin,klacid asi trikrat,zinnat,zinacef,sumetrolima, unysan no mozna jeste jedny tam byly mezi tim takze jsme vycerpali vsechny ATB a ted uz je zas opakovat nemuze tak cekame ,jen kapeme ciplox a jestli nezabere musime jet do nemocnice hned bohuzel to vypada ze nam udelaji mastoiditidu podle me nevedi co s nim,bohuzel mi dr autovakcinu vymluvila uz se v tom opravdu nevyznam jen porad kdyby se zhorsil stav okamzite prijedte uz mi neprijde normalni ze ma dite od půl roka tak casto a masivne zanety a nic nezabira

martinka2000
29. pro 2011

@anehap no prave uz tak casto ne s usima jezdim jen po nemocnicich takze se k ni moc nedostanu ale hned po novem roce tam zajdu a zkusim to pokud to pomuze budu vdecna,vubec me to nenapadlo a to ctu a ctu

jetynka
30. pro 2011

Vidím, že nejsme sami kdo má zánět středního ucha, můj malý ho má dneska třetí den. Bohužel oboustranný zánět a měl obě ouška píchané, pak mu teklo z oušek hodně hnisu z krví a zalepilo mu to zvukovody, snažíme se to okolí čistit, bohužel i tak tam jsou zaschlé krusty poradíte někdo prosím čím to šetrně odstranit?Dr. říkal že se tak 7-10dní do ucha nesmí nic dostat žádná nečistota a voda ☹
A druhý problém co řeším je jak dostat do malého celou dávku antibiotik, prská kope a vzpíná se, dneska jsme vyzkoušeli to zamíchat do čaje tak to vypil ale jestli tomu tak bude i pak to nevím. Nemáte někdo nějaký jiný fígl ještě? Jak mu nezprotivit jídlo a pití a aby neměl trauma z násilného dávání léku?Moc díky.

mamkamarketa
30. pro 2011

@jetynka ahoj,cistit kyslicnikem-neboli to. ja se bala mu to do ucha lit (branil se,tak jsem mela hruzu,abych mu to nestrikla do ocicka) takze jsem macela (aby z toho kapalo) vatovou tycinku ( tu pro deti) a do ouska jsem mu to ''vmackla'' pak jsem slysela jak to prska a sumi,ale neboli to delat se to musi 😔
nas malej si bral medicinu rad chutna mu 😅 a co system odmen? spapas medicinku dostanes bonbonek 😉

martinka2000
31. pro 2011

@jetynka ahoj krusty po operaci i po pichani jelikoz v nemocnici mu to jedno ucho pichali kazdy den asi pet dnu a pak mu tam zas dali grometu a druhe na sale pichali aby zjistili jestli tam i v tom druhem ma tekutiny a pak mel krusty tak ja tam kapala hermankovy olejicek koupis ho v kazdem kramu nebo lekarne od avirilu je mordy protoze tam je hermanek tak to mu tam kapat a uplne super mu ta krusta sla pryc dr pak jen vyndala na kontrole jinak jeste vaxol doporucuji to je taky olej ale olivovy jinak malej je nauceny brat to od mala tak mi broblemy nemame ale mala je desna bude ji sest takze ji drzim hlavu a striknu jinak to nejde

jetynka
31. pro 2011

@mamkamarketa díky moc za radu, vyzkouším. Systém odměn u nás moc nefunguje, dávám mu za odměnu probiotika méďu ale když by ho nedostal tak to mu nevadí.

jetynka
31. pro 2011

@martinka2000 Děkuji moc za rady, tu krustu nechám asi na dr, malý se brání zuby nehty tak než mu ublížit tak raději počkám.

martinka2000
31. pro 2011

@jetynka no ona to krustu ven nedostane dokud nebude necim zvlacnena tak mi rekla prave bud ten vaxol nebo ten aviril ja ten aviril davam do injekcni strikacky a pokud se brani tak ja to delam i s lekama obcas tak ze mu je davam kdyz spi i mu to ucho kapu kdyz spi je to lepsi tak bych mu tam ten olej kapla kdyz bude spat jen si ho natocim na tu spravnou stranu,ta krusta je strup a z toho ucha se spatne dostava musi se zvlacnit opravdu bych to kapala

jetynka
31. pro 2011

@martinka2000 Ahaaa to jsem třeba nevěděla, díky za radu vyzkouším.

weryss
2. led 2012

@darjanka Ahoj, naše holky trpí na záněty od svého prvního roku, takže jsme na orl pečený vařený. Je to šílený, jak trpí, Viky má 4 roky a každý dva měsíce má zánět v oušku ☹ i přes léto!!!! v nemocnici nám poradili, že když ouško začne bolet co nejdřív kapnout líh nebo alpu a nebo slivovici, ale nic jinýhodo ouška nedávat a paralen nebo nurofén od bolesti.. Můžu říct, že to zabírá, ale až ouško praskne, tak se nesmí dávat nic jen borová voda, mohlo byse to zanítit.
Ještě nám říkali, že je lepší jít na píchání než když praskne samo - je tam mnohem větší díra a může to poškodit bubínek, kdežto když píchnou, tak opravdu je dírka malá jen od jehly.