Zas nemocná. Jak tohle zvládáte?

bauskka
10. led 2022

Holky jdu si postěžovat. Starší dcerka 4roky, byla od září ve školce tak 10 dní. Na celý prosinec jsem ji omluvila, abychom byli aspoň na Vánoce ok! Ve čtvrtek šla podlouhlé době do školky. Byla tam 2 dny a dneska mi psala hygiena, že ty dva 2
dny byla ve třídě s pozitivním dítětem! Takže karanténa a 14 dní doma. Dneska ji navíc začaly příznaky. Bolest břicha, horečka skoro 39, malátnost, zimnice. Nurofen zabral. Byla jsem s ní hned na antigenu, ale ten je negativní. Ve středu jdeme na PCR jak nařídila hygiena, tak uvidíme jestli to je covid nebo ne. Ale sakra. Mě už fakt jebne. 2 měsíce se psychicky vzpamatovávám ze všech nemocí co děti měly a když už jsem celkem ok, tak zas něco. Holky jak tohle zvládáte? Já už se modlím aby bylo teplo a my mohli odjet na chatu a budem tam až do aleluja. A mám chuť dceru normálně do školky vůbec nedávat 🙏😥🤐🤐

veronikav31
10. led 2022

@bauskka U nás dobrý, dcerka (nyní 6 let,takže predskolacka)i syn(v únoru mu budou 4r) od září jen 4 dny doma+od 20.12. doma, protože dcerka měla 23.12 narozeniny,tak jsem chtěla mít klid,jinak by šli.syn už v karanténě byl-kontakt s nakaženým spolužákem,ale byl na Pcr testu-negativni,tak šel hned do školky.dcerka měla ve třídě pozitivní spolužačku právě ten týden okolo 20.12,ale to nebyla,takže se nás karanténa netýkala.oba chodí do stejné školky,ale každý jiná třída.jinak já dávám vitamíny na podporu imunity

novamamina
10. led 2022

@bauskka máš možnost ji tam nedávat? Já vím že jdu v tomhle proti proudu, ale já bych nedávala. Vím že je potřeba budovat imunitu. Ale člověk má jenom jedny nervy. Já měla dceru (taky 4) ve školce celé září a říjen, ale! Po prvním zářijovém týdnu měla nechutnou zelenou rýmu které jsme se zbavovaly tři měsíce... Takze byla listopad a prosinec doma (resp. se mnou v práci...). Teď byla dva dny ve školce a rano už zase smrka zelený. Mám pocit že už fakt skočím z okna... Kdybych měla možnost, je prostě doma. Ale mít ji každý den v práci je fakt na palici. Pracuji ve zdravotnické laboratoři a jako.... Není to úplně místo pro děti.

veronikav31
10. led 2022

@novamamina omlouvám se,ale jak to budete dělat,až dcerka bude předškolák? Není lepší si toto odbít teď a pak aby byla ve školce?vždy se setká s nemocemi,ale tím si vypěstuje imunitu.zavrit se v lese,na chatě a pak ji mít stejně doma, protože stejně onemocní je super a nic to neřeší...

bauskka
autor
10. led 2022

@veronikav31 a prosím jaké dáváte vitamíny? My dávám imunoglukan, probiotika a vitamín D. Už od začátku září 😥

veronikav31
10. led 2022

@bauskka u nás dávám vitamin C, Omega-3-rybi olej (oboje denně),Preventan Junior (obden) a když je rýma tak Lichořeřišnici a Kalobu,to střídám s Echinaceou.a dobrý.defakto oba jsou od narození mezi dětmi

veronikav31
10. led 2022

@bauskka a jsou denně venku,jen cesta ze školky nam občas zabere skoro hodinu pěšky (když jdeme procházkou a je hezký tak i 2,v dešti nebo chumeleni jedeme autobusem(nedávám jim ani roušku ani respirátor). Dneska byli ve školce hodinu venku, domů jsme šli cca 45 minut a pak ještě byli hodinu venku na sněhu.jinak se u nás jí hodně zeleniny,ryby 2-3x měsíčně, dohromady doma+školka

novamamina
10. led 2022

@veronikav31 já to samozřejmě vím. Snažím se jí tam dávat, ale když mi ji učitelky pak stejně vrací? Říkám si že na jaře třeba bude líp... Teď tam chodí dva dny v týdnu. Aby to na ní nebylo moc a nějak se s tím lépe poprala.

jannym
10. led 2022

Syn chodil od zari do skolky max 5 dni v mesici…uz nam z toho s manzelem dost hrabe, jedem na proti smeny, tak se moc nevidime…ale aspon muzem tak zvladat nemoci i praci, bohuzel jak jedu porad a zaroven s tim bojuju i s temi nemoci co pritahne tak uz mi zacina vypovidat telo sluzbu a jako posledni bonus se mi o vikendu vyklubal pasovy opar…jo je to bomba

marcicek84
10. led 2022

Uz mame za sebou,prvni rok skolky je fakt peklo a promorovacka,druhy rok je o trochu lepsi,pak uz to jde,kdyz mas dite,ktere hned neco chytne,tak musis pockat az z toho vyroste....a jak to zvladat?Nevim,byli jsme z toho v pr*eli vsechny mamky,proste jsme si to musely odzit i s detmi,takze muzu poradit vydrzet a nebo zkusit zajit na imunologii,tam vam poradi,nebo nejaky imunoglukan a vit.C a vit.D davat a nebo probiotika....

mamikry
10. led 2022

@bauskka Soucítím. My jsme od zaří pořád na hromádce. Mám je doma tři, takže když něco nedonese jeden, donese to ten další a mimčo se s tím sveze. Mladší nebyl kvůli covidu a Vanocům ve školce 2 měsíce, dneska šel poprvé a zase máme od bráchy c+ kontakt ve škole, tak doufám, že ho zase nechytneme. Pořád dokola. Imunitu už jim podporuju jen ovocem, zeleninou, kysaným a teda imunoglukanem, kterého mám ještě zbytek doma. Za vitaminy jsme už dali tolik peněz, že by nám to zaplatilo dovolenou, stejně k ničemu. Pořídili jsme ale inhalator a teď je nutím inhalovat alespoň 10 minit denně. Uvidíme, jestli to zabere.

malanoha
10. led 2022

Soucítím, máme doma to samé, jak přes kopírák. Taky čtyřletá ve školce jde z jedné choroby do druhé. Ještě vždycky nakazí mladšího bráchu, nebo mě, nebo všechny doma... Tak to tak nějak pytlikujeme. Chvíli ji tam dávám, po dvou třech nemocech toho mám plný zuby, tak jí zase na měsíc odhlasim, chvíli si od toho odpočineme a pak si dáme další kolo 🙄 Kupuju drahé vitamíny, ale kdybych je lila do kanálu, tak by to vyšlo asi na stejno. Imunita se buduje i věkem, většina dětí z toho vyroste... To se asi nedá dělat nic jiného, než to přežít 🙄

malanoha
10. led 2022

@veronikav31 Setkávani s nemoci ano, ale všechno má své meze. Pokud je dítě nemocné nějakým extrémním způsobem, z jedné vážné nemoci do druhé, je lepší ho aspoň občas mít pár týdnů doma, když to jde. Imunita se posiluje i věkem, ne jenom skolkovymi nemocemi. Taky by si ji mohl nenávratně poškodit.

novamamina
10. led 2022

@malanoha souhlasi.

veronikav31
10. led 2022

@malanoha jaká je vážná nemoc? Pod tímto si představuji něco jiného než je rýma (pokud samozřejmě nesouvisí pokaždé s pícháním uší).

malanoha
10. led 2022

@veronikav31 Cokoliv většího než rymicka a kašel bez antibiotik a komplikací.

veronikav31
10. led 2022

@malanoha u nás antibiotika byly dvakrát,u dcerky při zánětu močových cest,u syna po cévkování.u syna si dávám hodně velký pozor,když dostane antibiotika na zánět,tak to pro nás znamená kapacky v nemocnici,proto podporujeme imunitu jak se dá.

anavi29
10. led 2022

@bauskka Dobrý večer, byl tady na mk clanek O detske imunite (mozna dohledate pres lupu.). Diteti by okolo 6 let mela dozrat imunita a melo by lepe bojovat s nemoci. Jinak do te doby funguje imunita jako by jste do valky poslala nevycvicene vojaky... Dle nasi imunolozky neni dobre kdyz deti prechazi z nemoci do nemoci,telo spatne regeneruje a v tom pripade je namiste nechat pokud je to mozne dite delsi dobu doma. Pokud je dite nemocne co cca 2 mesice,tak uz je to o.k.a tak si tu imunitu buduje a cvici, pokud je to caste tak je to kontraproduktivni. Jinak syn 5,5let taky letos hned nachlazeny, vydrzi ve skolce v kuse jen 3 dny... takze si ho nechavam doma delsi dobu

te_reza
10. led 2022

Holce zabral bronchovaxom. Letošní podzim teda nepočítám, ten byl děsnej. Otázka je, jestli nechytla kovid.

krasna_neznama86
10. led 2022

Naprosto Té chápu, synovi bude v dubnu 5, od září začal chodit do školky, do listopadu byl ve školce cca 15x, od listopadu ho mám doma..měl jít v lednu, ale má očkování, tak půjde 20.1. Mám.obavy, jak dlouho tam bude chodit. V prosinci byl doma, aby byly Vánoce v klidu... Mno, 26.lehnul s horečkou, absolutně nemám tušení, kde co chytil...

zmrzlinka
10. led 2022

@bauskka zkus ještě nechat skontrolovat nosní mandli.Synovi pomohlo když mu ji vyndali.Pak ale chytil mononukleózu a bylo po imunitě.Rok se z toho vzpamatovaval a dostal boreliózu.....marodil od 2-8 let každou chvíli....

dalimilka78
12. led 2022

Měly jsme tenhle problém když bylo malému 4. Ona si jenom potřebuje posílit imunitu. Nám hodně pomohli vitamíny C,D a taky hlíva ústřičná. Ale trvalo to témeř rok než se to zlepšilo.