Covid. Karanténa?

marimanta
26. led 2022

Nemyslela jsem, že to nastane, ale i já mám dotaz - k pravidlům karantény. Třeba to někdo už měl stejně.
Třída se v pondělí ráno otestovala antigenem, všichni negativní, celý den byli spolu (bez roušek). Ve 14h přichází škole info, že tato třída měla v pátek rizikový kontakt a do středy mají být v karanténě, ve čtvrtek mohou bez příznaků do školy. Dneska ale jedno z dětí mělo positivní PCR (resp. dnes výsledek).
Hodí to tu třídu zase do karantény, když spolu dva dny zpět byli v kontaktu? Zatím mají pokyn se jít zítra ráno otestovat antigenem... Vůbec ten systém nechápu.

hojda
26. led 2022

U nás ve škole pozitivní pcr u dítěte v pátek a třída do karantény šla, ale škola přešla stejně na distanční výuku....chybělo moc učitelů

jaja01k
26. led 2022

@marimanta Ano, prodlouží se jim karanténa do soboty. Přesně tuhle situaci jsme měli minulý týden.

marimanta
autor
27. led 2022

@jaja01k díky. Jen doplním, jak to funguje v praxi. Jdou do karantény, ale protože tu první info měli jen o spolužáka a ne oficiálně, stihli ještě dvě hodiny ve škole. Takže pokud bude zase někdo z dnešních zúčastněných positivní, nezbývá než doufat, že je stihnou dát do karantény dřív, než se zase potkají...

hojda
27. led 2022

@marimanta u nás to bylo tak, že učitelka poslala info v pátek večer, že byl ve třídě pozitivní (naposledy tam byl ve čtvrtek), aby rodiče věděli, a že škola trasuje, v úterý 25.01.všem jen přišla sms, že jim karanténa končí 25.01. ....