Covid PCR test negativní, bez kontaktu a stejně karanténa

8. bře 2021

Ahoj, poradil by mi prosím někdo?
Cítila jsem se nachlazená, ale nevěděla jsem, jestli to nemůže být covid. Trochu jsem se vyschýzovala 🙈 Jsem těhotná, mám jít ke gynekologovi a nechtěla jsem nikoho dalšího teoreticky nakazit, ale to vyšetření je důležité. Zavolala jsem praktickému, že už mám 3 dny teplotu 37°C, pokašlávám, pálení v krku. Napsal mi žádanku na PCR test. V kontaktu jsem s nikým nebyla.
Byla jsem tedy na PCR testu, vyšel negativní 🙏 Co mě ale překvapilo, že mám být stejně 14 v karanténě? Máte s tím někdo zkušenost, že byste byl na testu na žádanku, i když jste neměli kontakt a byli negativní, tak vás stejně nechali v karanténě?
Teď už teplotu nemám, kašel ani pálení také ne. Myslela jsem, že tedy půjdu v pátek na vyšetření a ejhle, musím být zavřená. Prej když jsem nechtěla být v karanténě, tak jsem měla jít na AG test. Šla bych na antigenní test, ale jak teď zavedli povinné testování pro zaměstnance, tak jsou termíny na AG testování na 14 dní úplně plné. Pro dobrotu... Tohle kdybych věděla, tak se na nějaký testování vybodnu rovnou 😢

evulik13
8. bře 2021

Zdravím,nevidím důvod proč být v karanténě, když jste měla PCR negativní a předtím jste byla bez kontaktu k covid pozitivním.Pracuji u praktika.Chovat se zodpovědně to ano tzn. nikde zbytečně nechodit ,ale nařízená karanténa to ne.

lv
8. bře 2021

Ano, o vánocích - šla jsem, že ne bolela hlava a chtela jsem vědět, zda nahodou nehsem pozitivní, protože k nám měla jít tchyně. Negativní, karanténa. A tchyni kámošky nakukaly, že určitě kecám, jsem pozitivní a byla z toho hodně ostrá výměna názorů.

lv
8. bře 2021

@evulik13 už tehdy jsem se na to ptala a taky se názory různily. Švagr měl rymu, bolest svalů a též byl 10dni doma, ted končil. Ale máme stejného praktika.

vikinkav
8. bře 2021

Segra mela priznaky, antigen pozitivni, PCR negativni, do karanteny nesla

kocvarovas
8. bře 2021

A nenapsala MUDr do žádanky, jako důvod, že jsi měla kontakt, aniž by ti to řekla?

autor
8. bře 2021

@kocvarovas tak to netuším, už si přesně nevybavuji, jestli jsem řekla, že nevím o nikom pozitivním, s kým bych byla v kontaktu, ale myslím že jsem jí to tak říkala. No je to na palici. Zkusím tam zítra zavolat a vysvětlit to. Ale dovolat se je nadlidský úkol a navíc jim tu jejich práci vůbec nezávidím, nechci jim přidávat. Manžel je akorát naštvanej, páč jsem ho donutila jít taky neb měl to samé a tvrdil že nikam nechce, ať nevyšiluju, že Covid nemá. Achjo... Už aby to bylo celé pryč ☹️

werumka
8. bře 2021

Kdo Ti řekl o té karanténě? Předpokládám, že hygiena ne, ta vola jen pozitivním. Pokud to byla sestřička nebo dr na telefonu, pustila bych to z hlavy, prostě se přeřekli.. máš neschopenku?

marulu
8. bře 2021

Určitě nemáš mít karanténu. Pokud jsi nebyla v kontaktu a PCR test je negativní, tak není důvod.

autor
8. bře 2021

@werumka neschopenku nemám. Mám HO. Ani mi neřekla kdy mi karanténa končí. Co jsem našla aktuální informace, tak se pozitivním nařizuje izolace 14 dní a kontakt pozitivního nařizuje hygiena, že zavolá nebo napíše SMS, taky na 14 dní. O našem případu jsem nic o nutnosti karantény nenašla. Nechápu to 🙈🙈🙈
Tenhle týden navíc jdu do práce naposled a nastupují na mateřskou a potřebuji tam dojeta vyklidit kancelář. Ale já jsem furt v okrese, tak to je dobrý. Ale manžel potřebuje taky něco v práci na den vyřídit A má to přes několik okresů. Co když ho zastaví a policajti ho budou mít v nějakým systému 🤔 I protože potřebujeme oba do práce/k lékaři jsme radši na ty testy šli 😑

werumka
8. bře 2021

Nemohou mít v systému ani Tebe ani jeho. Protože jste ani jeden neměli kontakt s nakaženým/rizikovým. Byla jsi na testu kvůli příznakům. Test potvrdil, že se nejedná o Covid a tím to pro vás oba končí 🙂 Kdybyste měli kontakt s nakaženým, je to jiná. Tam je potřeba 14 dní karanténa. Takhle vůbec neřešte. Praktici toho mají plno a chápu, že někdy řeknou nesmysl 🙂 buď v klidu.

autor
8. bře 2021

@werumka no v to bych doufala, ale bojím se, že třeba sestra u doktora něco naklikala a to se poslalo na hygienu 🙈🙈🙈 vůbec nevím jak to funguje. Představa, že bychom nedejbože platili nějakou pokutu za nedodržení karantény, přitom se celou dobu chováme zodpovědně, tak mě asi klepne 😑

rickym
9. bře 2021

Měla jsem to stejně, nachlazení, těhotná, tak jsem radši šla. Pcr negativní a nikdo o karanténě nemluvil. Sice mi Dr po tom negativním výsledku volala a říkala, ať radši nikam nechodím, ze už měli falešné negativní výsledky. Ale bylo to jen doporučení, ne karantena.

hanih
9. bře 2021

Ja jsem to mela podobne - nebylo mi dobre, sla jsem na pcr test, ktery vysel negativni. Doktorka jen ze ok, a ze me vyrazuje z covid evidence. Karantenu jsem dal nemela. Mam ale v okoli pripady (u jinych lekaru), kdy dotycnemu lekar nakazal katantenu i po negativnim testu, takze to neni ojedinely pripad. Znama dokonce dostala od doktorky vynadano, ze v zadnem propade do prace nemuze, ze i pro ni stale plati karantena, a ze je nezodpovedna. A to mela pcr negativni. Podle me jsou nekteri lekari prehnane iniciativni. Ja bych si s sebou do prace vzala to potvrzeni o negativite a kdyby neco, ohanela bych se tim.

pexi
9. bře 2021

Já jsem po pcr testu karantenu neměla. Doktorka nic neříkala. Volala jsem jí, abych věděla, co si můžu vzít na kašel a po negativním testu mi i řekla, že pokud by to nějak neodeznivalo nebo se horšího, mám přijít...

autor
9. bře 2021

@rickym znám osobně případ kdy test byl negativní
a nakonec paní vezli do nemocnice. Ale tím že jsme byli já i manžel si říkám, že se riziko chybné ho testu dost snižuje.
@hanih díky za zkušenost. Je to teda k vzteku, prý nezodpovědná. Tady chodí lidi, co mají být v karanténě po kontaktu s pozitivním po městě bez roušky a my jsme nezodpovědný 🙈
@pexi rozumná doktorka

No snažím se tam dovolat, ale je to téměř nemožné tak uvidíme. Kdyby povinné testování ve firmách nezabralo všechny místa pro testování ag testem veřejnosti, tak jdeme na antigen a je klid. Děkujeme naší velmi schopné vládě, že nařizuje jiným věci, které sama nezvládá a pak se ještě diví, že jsou termíny na ag testy plné,že to tak nechtěli👍😡😡😡 Už mám toho fakt dost 🙈

autor
9. bře 2021

Tak pro info pro ostatní. Dobře jsem nepořídila. Prý 14 dní karanténa navíc od výsledku testu, že prej to takhle mají v pokynech a že můžu mít ten test falešně negativní. Teď si uvědomuju, že mi vlastně ani neřekla do kdy teda tu karanténu mám. Argument, že bychom měli oba falešně negativní nic nezměnil. Jedině že si mám zavolat na hygienu a vyřešit to tam s nima. Tam už ale takhle pozdě nejsou, takže to jdu volat zítra. Volala jsem na infolinku 1221 a tam mi paní řekla, že to je blbost, že to ti praktici mají pomatené a že když jsem neměla kontakt a mám negativní PCR, tak v karanténě být nemusím, ale že nemůže nijak tu karanténu upravovat.
Takže lidi co jdou na antigen, aniž by to hlásili doktorovi jsou ok. Nebo hůř, lidi co mají příznaky a kašlou na testování jsou taky ok a chodí tu s příznaky a my co jsme otestovaný, tak smůla. Vysvětlete mi to někdo 😂

linee
1. kvě 2021

Ano, je to tak. I PCR testy nejsou schopne odhalit 100 procent, proto pokud jsi mela priznaky (teplota, bolest v krku), muzes byt nakazena. Jak vis urcite, ze jsi nepotkala nikoho covid pozitivniho? Pokud jsi byla predtim jenom doma a nikoho nepotkala nebo nebyla na nakupu, tak ok, ale pokud jsi byla mezi lidma, nemuzes to nikdy vedet, zda jsi nikoho nepotkala..rika se tomu prevence.
Pokud bys NEMELA priznaky, PCR test byl neg. a byla doma, tak to samozrejme chapu, ale metodika je takova, ze pokud jsi byla neg. a MELA priznaky, jsi potencionalne nakazliva (uz minimalne i kvuli tomu, ze muzes mit i jinou infekci).