Zlomená ruka u ročního dítěte. Máte zkušenost s šikovným závěsem nebo fixátorem?

agneszka88
14. led 2022

Ahoj, roční syn si zlomil ruku, po týdnu v sádře zjistili, že to špatně srůstá, znovu mu jí zlomili a narovnali. Má jím mít v klidu, což je u ročního prcka, co objevuje svět, furt někam leze a trénuje chůzi fakt nemožný. Nemáte někdo zkušenosti s šikovným závěsem na ruku nebo fixátorem? Šátek z plenky nestačil. Díky 🙂

novamamina
14. led 2022

@agneszka88 odpověď nemám... Ale prosím tě, jak se podaří tak malému dítěti zlomit ruka?

agneszka88
autor
14. led 2022

@novamamina spadl z gauče.

novamamina
14. led 2022

@agneszka88 to je mazec teda. Přeju brzké uzdravení

littlebee124
14. led 2022

@novamamina Jej to je hned, v praci sem sadrovala dokonce i menší deticky.

Jinak co nějaký takový závěs na paži? https://eshop.meyra.cz/variant/bandaze-a-ortezy...
Pak jedine koupit Dessaultův závěs a to už je je pomalu jak tričko🙏🏻

lesniskritci
14. led 2022

Zkuste mu tu ručičku přiložit k tělíčku do vodorovné polohy a elastickým obinadlem omotejte od podpaží až pod ručičku, pěkně nahusto, napětí akorát - ne navolno, ne moc fest. Konec obinadla nepřipevňujte háčky (nedrží dobře, malý by se mohl poranit nebo spolknout), ale zalepte náplastí v cívce (dlouhé kusy). Mělo by to fungovat a je to levné, můžete oprat, když se jedno zašpiní. Možná bych na tělíčko dala body bez rukávu, přes to obinadlo a ručičku fixovat a přes obinadlo triko (nepotřebných rukáv zastrčit. Tak by mohla být ručičku chráněná před dalším pádem. ;) Přeji malému, ať je to brzo v pořádku! Je to hned. ;)

katherine177
14. led 2022

@novamamina dcera si zlomila ruku v lokti 26/12 doma ,běžela a zakopla a špatně spadla ,má teda 4,5 roku ,ale taky mě nenapadlo ,že si to může zlomit zrovna v lokti

littlebee124
14. led 2022

@katherine177 A zahojilo se dobre? Oni ty zlomeniny v lokti jsou úplně na pytel 🙈

agneszka88
autor
14. led 2022

@littlebee124 Na to jsem koukala, ale nenašla jsem dostatečně malé :/

@lesniskritci díky, až nás pustí zkusím to 🙂

katherine177
19. led 2022

@littlebee124 zatím má 3 týdny sádru ,včera jí to změnili na dlahu ,mě se to zdá brzo ,oni tvrdí že musí začít s tím cvičit ,ale dcera brečela už když ji na to doktor sahal

littlebee124
20. led 2022

@katherine177 Loket bohužel nemuze být dlouho fixovan jelikož ma tendenci rychle ztuhnout, takže prave nejdele po 3 týdnech sundat sadru a začít cvičit ať je i co nejmene v budoucnu bez následku 🙏🏻

lvicek2000
20. led 2022

@agneszka88 já měla pro dceru tento závěs, ale není to zároveň fixátor. Ale drží to, nikam se to neroluje, říkali jsme tomu kabelka. Ale byla “už” tříletá. Držím palce, my si se zlomeninou kdysi užili taky své.
https://www.zpflorence.cz/zaves-paze-or-2c-2/

camelinka
20. led 2022

@katherine177 Jak pise Littlebee, loket se nesmi nechat dlouho, holka si vykloubila a zlomila loket loni v dubnu, sadra 4tydny a pak to ctvrt roku rozhybavala na rehabkach🙈, drobne nasledky uz ji zustaly... On je pruser u vykloubeni lokte, ze to vetsinou vystipne kousek pouzdra...
Drzim palce, lokty sou mrchy, ale treba rameno by bylo horsi...

katherine177
20. led 2022

@camelinka no teda

katherine177
20. led 2022

@littlebee124 doktor právě tohle říkal

katherine177
20. led 2022

@lvicek2000 to vypadá dobře