Žluté stroupky na hlavičce

makuulinka
24. říj 2015

ahoj maminky zase otravuju ale jak uz jednou bylo psano malej ma nejspis atopicky ekzem na pusince nam to zmizlo po dlouhych trech tydnu nevime to s pani doktorkou na 100 % protoze mame jen 9 tydnu a zatim si to neskrabe ale udelali se mu stroupky v hlavicce zlute barvy ted, se bojim ze delala jsem chybu tim ze jsem mu tu hlavicku cesala a promazavala co dva dny olejickem nevim cim to mazat ma to sice trosku ake nechci to rozrdazdit neslo to moc poznat pod vlaskama vykouklo to po koupani ma tu maminka stejnou zkusenost pusinku mu mazu biodermou intesive a cernym cajem uz jsem psala i na strance atopicky ekzem tam mi zatim nikdo neporadil a chci to resit za vcas pani doktorce du az v utery

loc
24. říj 2015

@makuulinka ahoj, ty zlute stroupky v hlave nejsou aticky ekzem, ale seboroicka dermatitida. Ma to skoro kazde miminko. Je moc dobre, ze to promazavas a vycesavas, akorat misto olejicku pouzivej mast - mne dr doporucila expecial, ale jedna maminka mi radila, ze staci obycejna Indulona - nechat zaschnout a pak vycesat.

samara2010
24. říj 2015

Nam je 6 dny a mame to taky a hodne mazat doktorka nam doporucila bepanten extra mast

pecora
24. říj 2015

Presne jak pise loc, to ma skoro kazde miminko. Taky jsme to meli promazavat ale nam se nejvic osvedcilo jen umyvat houbickou. Vzdycky pri koupani jsme mu to jemne omyvala houbickou a jak byli suche tak se pekne odlupovali a dalsi se nedelali. Ale kazde mimco je jine, nam to promazavani nedelalo dobre. Ale nic to neni, neboj 🙂

makuulinka
autor
24. říj 2015

dekuju malej byl hodne opsipany na pusince a potom se mu udelaly ty stroupky a ja nevedela co to je zkusim tu indulonu a budu vycesavat dam tomu cas a jakou indulonu ja mam doma hermankovou slenecnicovou a aloe vera ted v reklame byly nove druhy jakou doporucite

makuulinka
autor
24. říj 2015

jo a maji to vase mimca i v oboci 🙂

pecora
24. říj 2015

Indulonu doporuciji tu modrou ale asi je to celkem jedno, neco co miminku sedi a je mastny 😉. My jsme to v oboci nemeli ale kamaradky malej ano. Dela se to tam kde maji chloupky nebo vlasky 🙂

loc
24. říj 2015

@makuulinka je to vicemene jedno, ja pouzivala tu s mesickem. Ale klidne dej tu, co mas doma 🙂

monikahorka
24. říj 2015

Dcera 3m, to má na hlavičce taky a doktorka nám doporučila obyč domácí sádlo.Tak mažeme, vyčesáváme a jde to krásně pryč..A bez chemie..

collete
24. říj 2015

Jak píšou holky, je to normální a běžné, podle dr. to může přetrvat až klidně do 5 let. Já jsem to mazala olivovým olejem, nechala chvíli působit, vyčesala a umyla hlavu. 🙂

pampalin
25. říj 2015

Také jsme měly, je to opravdu seborea. Nejvíš pomohlo mytí vlásků. Jinak má malá taky atopák. 😢

creatif
25. říj 2015

U nas to same,malemu jsou necele 2mes. Taky jsem se lekla co to ma...zaclo to na ouskach a to jsem si rikala ze to je jen naka vyrazka. Pak v noci jsem si vsinla ze malemu strasne smrdi hlavinka a do dvou dnu tam mel ty zluty supiny. Dr.nam doporucila excipial. Ja mela od biodermy krem primo na seboru. Namazalo se to pred koupanim a pak jsi to vymylo nakym jemnym samponem. To tydne to bylo fuc.

porodnibabka
4. únor 2016

Dcerka mela tez.Hodinu pred vecernim koupanim jsem ji hlavicku napatlala cernym cajem(mela jsem uvareny v misticce).Nechala pusobit.Asi 30 minut pred koupeli jsem ji hlavinku namazala olejickem.Klasicky slunecnicovy z lekarny.Za 30 minut vycesala ten hnus.Pak jsem vzala malou do sprchy a hlavicku ji umyla obyc detskym samponem,co jsem pro ni mela.Takto jsem udelala kuru asi 3-4x a od te doby uz nema.Pak ji zacly krasne rust vlasky.

mmaajjaa
4. únor 2016

Dcera to měla ve vláskách a pak se jí to dostalo do obličeje. Mazala jsem jí to modrou indulonou, která nám na to zabírala snad nejvíc. Pomohlo až slunečné počasí (dítě jsem teda neslunila), po půl roce se jí to ztratilo. Mělo by to do roka vymizet.

zuzanamil
4. únor 2016

Bioderma ABC dermasquam masticka.