Zvětšené uzliny u 3letého syna - už 2 měsíce

simona_33
7. čer 2019

Ahoj, rada bych se zeptala, zda nekdo resil treba podobnou vec. Syn 3r ma ted cca 2m zvetsene uzliny na krku. Takove ty pod usima na konci celisti... Kdyz zakloni hlavu, vidim zretelne boule. Na omak se mi zdaji tvrdsi a syn rika ze neboli. Uz jsem se na to jednou ptala mudr a rekla ze to jsou detske uzliny a ze to neni problem. Syn nejevi znamky zadne nemoci, objevilo se to kdyz mel rymu bakterialni zrejme a predtim jsem si uvědomilaze byl na ockovani, ale ja jsem si toho jako vsimla az s odstupem. Porad to ale nemizi. Chvili po te ryme mel i horecky a byla jsem s nim u doktora, zadnou infekci bakteeialni nemel, po horeckach se osypal ale zrejme proste viroza nespecificka ( sestou nemoc uz mel driv). On proste vypada uplne ale uplne zdravě. Diky!

zmrzlinka
7. čer 2019

Syn má pri každé nemoci zvětšené uzliny.A je jedno jestli je to bakteriální nebo virové onemocnění.A než se mu zase zmenší tak je opět nemocny 😂

verace81
7. čer 2019

Já je taky našla synovi a probírala jsem to s doktorem, bylo mi řečeno, že je to v podstatě normální ať mu to nemačkám, že do 14 dnů mu to zmizí. Nezmizelo. Jak bylo pěkné počasí býval na antibiotikách a točilo se to pořád dokola. Až po vyndání nosní mandle jsem si všimla, že ta boulička zmizela.

simona_33
autor
7. čer 2019

@zmrzlinka jasne tim jsem chtela rict ze nic velkeho nemel, treba nestovice nebo tak... Jen ryma. A naka virozka. Ale on nema boulicku. Ma proste opravdu viditelnou bouli.

simona_33
autor
7. čer 2019

@verace81 dik. No on neni zas tak moc nemocnej syn. Ma to cca 3 mesice. Rekla bych tedy od dubna asi jsem si toho vsimla. A neni to boulicka. Ja to vidim uplne zjevne zvrtsene, boule na krku cca obe stejne...

little_things
7. čer 2019

@simona_33 můj syn to měl taky. Doktorka pořád říkala, že je to uzlina. Po půl roce ho poslala na sono a byla to cysta. Musel na operaci.

corry21
7. čer 2019

Ted jsem řešila u dcery velkou uzlinu v záhlaví, cca 2 cm, rýma asi 2 týdny zpět. Na krku má malé hrasky zvětšené pořád. Ono jim to hodně reaguje na vsecko možný a nic to nebývá, jen reaktivní

simona_33
autor
7. čer 2019

@little_things prave bych to asi nechala zkontrolovat. Nevim zda se i delaji odbery ale uprimne... Nedovedu si to predstavit 🙉 kdyby mu meli brat krev no. A to mel na obou stranach? On to ma vylotene na miste uzlin, takove ty uzlini pod celisti co vzdy doktor prohmatava kdyz jdes s bolesti v krku treba... Myslim ze to budou upravdu uzliny, a ma teda obe sounerne celkem...

simona_33
autor
7. čer 2019

@corry21 syn mel ty tylni uzliny taky vetsi... Takove fazolky, ale to mel uz jako kojenec a to je asi caste....

corry21
7. čer 2019

@simona_33 ona to teď měla fakt asi 1,5 cm, myslela sem ze je to boule... Ale zmenšuje se to. Pokud se nezvetsuje tak se fakt neboj

little_things
7. čer 2019

@simona_33 syn měl jednu fakt obří, jakoby za uchem a šla až dolů. Dělala mu pak odběry, sono a hned jsem ho objednávala na operaci. Byl teď nedávno. Ale už je tedy velký a zvládnul to v pohodě 🙂

sspeed_cs
7. čer 2019

celej rodine a nie len detom vzdy pomohol koprivovy caj. pokial to za 2-3 dni nezmizne tak tam bude vaznejsi problem.

clementina
7. čer 2019

Když to bude přetrvávat, tak sono.