Zvýšené pocení hlavičky u ani ne ročního dítěte

jasmina44
27. čer 2017

Milé maminky,
ráda bych se s vámi poradila ohledně zvýšeného pocení hlavičky u ani ne ročního dítěte. Vím, že teď je teplejší počasí, ale přijde mi, že má malá stále mokré vlásky a to ne jen z autosedačky, kočárku, ale i když si hraje nebo kojím, máte s tím zkušenost?

hani007
27. čer 2017

Malému jsou 3 měsíce a od narození se potí s prominutím jako prase 😀
Je to naprosto normální. Děti nemají ještě plně vyvinutou termoregulaci. A potí se hodně obzvlášť při kojení. Je to pro ně totiž hodně namáhavé. Nic s tím nedělám. Jen když je to opravdu hodně a má i mokrý zátylek tak ho otřu a převlíknu. A v noci když spí a probudí se na kojení a je mokrý tak ho přemístím na druhou stranu postele, kde to pod ním bude suché nebo pod něj dám nějakou deku atd. Prostě, aby ležel v suchu. Kdybych ho totiž v noci začala převlíkat tak je hned vzhůru. Takže klid. Je to normální. Spíš bych se divila, kdyby se mimčo nepotilo 🙂

levia
27. čer 2017

Máme doma 5.měsíční holčičku a také se jí často potí hlavička. Přesně jak píše hani, převléknu, otřu, změníme stranu postýlky. Dávám pod malou rozloženou zavinovačku a tak večer po jídle pokud je zavinovačka vlhká vyměním za jinou. 🙂

budouci_maminka
27. čer 2017

Male je 9 měsíců a taky je neustále spocena.. oblikam ji Mene, často prevlikam..

jasmina44
autor
27. čer 2017

Holky, díky moc, tak jste mě uklidnily 🙂 já jen, že do této doby to nebylo až tak, ale ono je to spojené s létem, ale já se pak bojím s ní kamkoliv skoro jet aby neprochladla
v autosedačce mám letní potah, ale i tak je po chvilce mokrá, tak budu pokračovat jako vy, utírat a vyměnovat do suchého