Kojenec vypil perlivou vodu, máte zkušenost?

aludnev811
23. srp 2014

Ahoj maminky,moc se omlouvam za tuhle otazku...Mam 3mesicni miminko,ktere bohuzel nekojim. Vzdy v noci si pripravim prevarenou kojeneckou vodu pokojove teploty,kterou smicham s cerstve prevarenou koj.vodou. Bohuzel pred chvilkou jsem v rozespalosti misto kojenecke vody nalila a nasledne dala prckovi vypit jemne perlivou vodu,kterou jsem mela vedle na piti cca 70ml. Vim,jak je to pro tak mala miminka nebezpecne,proto mam o maleho ted velky strach ☹ Aby toho nebylo malo,nespime dnes doma a nemame sebou nanynku:'( Nemate s timto nektera zkusenost a jste nyni vzhuru?Pokud ano,budu vdecna za cokoli..Radeji ani nepujdu spat,kdyby neco
..Predem dekuji..

ivular
23. srp 2014

Ahoj. Já jsem četla, že oxid uhličitý (tedy bublinky) je kyselý a mimčům dráždí žaludek: „u kojenců může vyvolat až zvracení s rizikem vdechnutí zvratků“. Taky jej může bolet bříško kvůli plynatosti. Tak sleduj jestli neblinká, ale jinak by se snad nic stát nemělo. Držím pěsti!

zuzka_b2
23. srp 2014

Zkušenost nemám, ale na netu píšou, že to může vyvolat zvracení. Asi bych nespala a hlídala. Držím palce!

agne
24. srp 2014

No, můžeš maximálně zkusit zavolat na dětskou pohotovost co s tím... a uklidňovat se alespoň tím, že to byla pořád jenom voda a ne nic horšího... Případně zkusit dát nějaký kapičky preventivně na zažívání (trávení)... 😔

kvakuska
24. srp 2014

Pokud dobře chápu, nedalas mu vypít samotnou perlivou vodu, ale vmíchalas do ní UM, takže už tím mícháním zbavilas mléko většiny bublin ... určitě to bude v pořádku, maximálně se trošku pokroutí s bolením bříška, ale zkus to, nalít si bublinkovou vodu a následně ji zamíchat vidličkou nebo čím mícháš ... fakt tam moc bublinek nezbyde ... věřím že jste prožili klidnou noc 🙂