Přefiltrovaná voda z konvice Brita místo kojenecké vody?

kahira
28. únor 2015

Zajímalo by mě, jestli je vhodná pro kojence i přefiltrovaná voda z Brity, místo kojenecké vody na přípravu UM? Vím, že se kojenecká voda více kontroluje, ale i tak stojí dlouho v těch pet lahvích. Doma máme celkem kvalitní vodu z kohoutku a na oficiálních stránkách Brity píší, že je vhodná pro kojence. Máte někdo zkušenost?

marecekavendulka
28. únor 2015

tu vodu z kohoutku netřeba ani prohánět filtrem. zavolej si na vodárny pro ověření kvality vody.

jancastromska
15. črc 2019

Používám taky vodu z kohoutku pouze přefiltrujeme, za mě maminka taky neprevarovala a žiju 😉

veronikajanova
15. črc 2019

Není vhodná

zelenaesmolda
15. črc 2019

@kahira
od narozeni byla mala na UM,nikdy jsem nepouzivala kojeneckou vodu a vsechno je v poradku.ono kojenecka voda je docela slusny byznys a na jeji kvalitu bych se nespolehala.nikdy nevis kde ty flasky byly uskladnene,jestli do nich nepralo nekde slunko i nekolik hodin...

@jancastromska
primo na UM se pise,ze mas vodu prevarit a udelat ho v horke vode.UM neni sterilni a horka voda zabije pripadne bakterie.Ja si teda neumim predstavit neprevarit diteti vodu na UM,to mi prijde podobna chutovka jako kdyz tady nekdo psal,ze dela UM z horke vody z kohoutku...

jancastromska
17. črc 2019

@zelenaesmolda tak umělé mléko taky dělám teplé a tedy s převařenou vodou( to jsem si nevšimla na cose přesně zakladatelka ptá) ale když má dcera žízeň tak jí dávám čistou přefiltrovanou vodu .. ma dva roky

g_m
17. črc 2019

Dáváme kohoutkovou přes filtračku od půl roka. Předtím měli oba kojeneckou. Kohoutková obsahuje velké množství dusičnanů, což je zátěž pro ledviny, a proto není vhodná pro tak malé miminka a nejsem si jistá, že to filtrační konvice vyřeší...

zelenaesmolda
17. črc 2019

@jancastromska
tak dcera ma 15m,do roka jsem prevarovala i vodu na piti ale uz to nedelam,nastesti tu mame kvalitni vodu