jancastromska
  3. kvě 2019    Čtené 745x

  Poprvé v lázních Luhačovice

  Ahoj, rozhodla jsem se napsat všem, co jedou poprvé do lázní s dítětem, jak to zhruba chodí v Luhačovicích, aby jste nebyli nervózní jako já. Měla jsem plno otázek a žádnou konkrétní odpověď. Jaké to tam bude? Co vše zabalit? Jaké procedury mě čekají? Co když dcera bude chtít zrovna spát?... Lázně nám doporučil lékař, a hradí nám je pojišťovna. Jeli jsme v dubnu 2019, s 1,5 roční dcerou Verunkou, s indikací Atopický ekzém, na 28 dní.

  Ubytování Loreta - chtěli jsme tady i když na hlavní budovu se musí chodit do dvou kopců, a měla bych vše pod nosem. Ubytování se neplatí, na Miramonti ( hlavní budova) platit můžete, záleží co požadujete. Na Loretě je čisto, v noci klid a ticho, velké pokoje, vana i WC na pokoji, televize, lednička, manželská postel - konečně budu mít plno místa, když Verča spí doma s náma. Na chodbě je společná varná konvice, mikrovlnka. Toaletni papír i ručníky vám dají. Příbory půjčí za poplatek. Hrnek mám svůj. Venku pískoviště, klouzačka. Není tady pračka, a vzhledem k tomu, že Verunka je věčně špinavá jsem přibalila lavor, minisušák na topení a mýdlo na skvrny s sebou a dobře jsem udělala. Pračka je na hlavní budově, ale sušičku neumím používat takže tahat mokré prádlo na penzion se mi nechtělo. Pokud Vám přijede manžel či kdokoliv jiný a chtěl by zde přespat, má se to hlásit a zaplatit nocleh. No nebudu kecat, paní provozní je tu jen ráno a každá koruna dobrá, takže co oči nevidí 🙂

  Procedůry- každé ráno máte měřit teplotu dítěte a hlásit to na recepci na Miramonti když jdete na snídani, no kdo by to dělal? Prostě šáhnu na čelo a vím že teplotu nemá. Tím že Verča je malá, máme procedury ochuzené o inhalace a šlapací koupele, ale to mi vůbec nevadí. To co máme ji už tak unaví, že oběd většinou prospí, a odnáším ho v ešusu. Do oběda máme tedy cvičení ( různě blbne na balónu, bosu, trampolína prolézačky, masáž od terapeuta - Frederik, strašně hodný mladý muž) trvá to 20 minut, pak jdeme na uhličité koupele. Ty jí první tři minutky štípou ale dalších 12 minut krásně sedí nebo chodí po vaně a hraje si s hračkami. Další z procedůr je magnetoterapie - 20 minut leží teda Verča spíš sedí na posteli, a hraje si s kostkami, a já se jí tam snažím udržet aspoň 15 minut. Ještě nás čeká biolampa. To si vezmete lampu a 4 minutky svítíte na nejhorší ložiska ekzému. V 11:00 jsme hotoví, a dcera většinou usíná, takže šup pro oběd do ešusu, Verunku do kočáru a hurá na pokoj. Kde spíme obě úplně vyřízené 🙂 

  Na procedury nic nepotřebujete, ani ručníky. A všichni zaměstnanci jsou tady hrozně milí hodní a vůbec se nezlobí když Verča nemá svůj den.

  Stravování časy jsou dané podle toho kde bydlíte. Snídaně 7:15, oběd 12:00, večeře 17:15. Na oběd máte výběr ze 4 jídel a pokud má dítě alergii tak vám to jídlo upraví podle toho. Já to dělala i tak, že jsem já i dcera měla jiný oběd, kdyby jí něco z toho nechutnalo. Ale můžu říct, že vaří výborně. Dcera tady jí víc než doma, i díky tomu že vidí jak papají všechny děti okolo. No a co nesní, sbalím do krabičky.

  Kousek od Lorety je restaurace, a menší potraviny. Na přehradu i do města je to kousek.

  Já jsem s lázněmi spokojená, hlavně že nemusím vařit a uklízet a dcera bude mít snad přes léto klid od svědění. Za rok pojedu zas,pokud to bude potřeba. Jediné co mi vadilo: nezodpovědné maminky, které tají že mají nemocné děti, tahají je na procedůry i do herny pro děti. Ty pak nakazí plno dětí, které kvůli tomu musí odjet domů. No ale to je na další kapitolu. Snad jsem napsala to nejnutnější a někomu to pomůže.  Hezký pobyt, Jana.