Jaká hra je u vás č.1?

jitka_avene
28. zář 2014

Pexeso u nás v současnosti vede, ale hned za ním jsou Veselé hry Lucie Ernestové 😉. Máte raději hry, při kterých se děti něco naučí nebo při to při výběru hraček neřešíte?

mafeska
28. zář 2014

no hra, u nás je největší zábava lítání po bytě, skákání po posteli a celkově tak blbnutí, dcerka je ďáblík. S hračkama si hraje stylem vyházet vše po obýváku a jde se od toho. Snad jediné co jí baví je lego duplo takže letos v prosinci rozšiřuji "výbavu" a v plánu mám ještě nějakou stavebnici ale nemám tušení jakou🙂

ivasad.
28. zář 2014

Člověče, a domino. A taky puzzle. Ráda se tady inspiruju, jaké hry děti baví.

jetynka
28. zář 2014

U nás doma je momentálně v kurzu puzzle a pletení gumičkových náramků a venku švihadlo, kolo, hra na schovávanou a hra na kopáče - myšleno vyhrabat co největší díru v hlíně na poli, nejlépe aby se do ní dítko sedlo nebo jako opravilo třeba pokažený odpad, cílem hry je, že nejšpinavější vyhrává 😀 a věřte mi nebo ne, poslední hra je asi ta nejlepší, samozřejmě pro děti, ty jsou nadmíru spokojené. Maminka už takové nadšení nesdílí (hlína ve vlasech, za trikem apod.). 😀

dana3262
28. zář 2014

@jitka_avene u nás menší jede plastelinu play-doh a vyrábí dortiky a většího teď chytla karetních hra "Umí prase létat?".

bledulka
28. zář 2014

škoda, že tu chybí info o věku dětí 😉

u nás kluci 7 a 5 let- z hraček vede lego- staví neustále pořád dokola.. když je zajímá husitství, tak staví hradby atd.. když mají období zvířat, staví ZOO výběhy.. jednu stavbu si zbourají a hned dělají novou...

ze společenských her vede hra byl jednou jeden život- i když samozřejmě ještě neumí vše 😉
další v pořadí jsou Brainbox- v kostce- a v tom občas válcují i nás dospělé 😉 , hra Hurá na kolo,
inspektor Kdojeto,logico piccolo a další hry,které vytahují, jak je napadne...

hry se snažím vybírat tak,aby se něco dozvěděli,ale samozřejmě i dostanou od druhých něco, co bych nekoupila.. mají toho ale mraky, takže toho moc kupovat nechci...

starší syn už tráví volný čas s knihou, právě má rozečteného Neználka 😅 a předčítá mladšímu z dětských encyklopedií- lehnou si spolu do postele, listují knihou a mladší se hned dožaduje přečtení toho, co ho zrovna zaujalo... Dál z knih mají rádi Vrťapku 🙂

dost si chodí kreslit, starší si píše příběhy, vpisuje do obrázku texty -pořád něco ti moji spiklenci vymýšlí- starší tím, jak umí číst a psát, objevil další netušené množství zábavy
a jelikož jsou to živí-temperamentní kluci, tak s nadšením tráví čas v plavání a v Judu- tam se vždy oba těší ..

dudysek
28. zář 2014

Díky za tip na hru Byl jednou jeden život. Syn ten seriál má moc rád, takže je to inspirace na Vánoce 🙂.

U nás syn 4,5 let,když vezmu opravdu společenské hry, tak máme Honzíkovu cestu, kde hrajeme člověče nezlob se, pexeso a takovou tu klasiku cesta s úkoly. Miluje ale i scrabble - my s manželem hrajeme a on nám podává kostičky (učí se tak počítat), někdy už sem tam zkouší i písmenka. Také už chce skládat slova, je netrpělivý. Když byl malý, měli jsme Člověče nezlob se pro děti, co ještě neumí počítat - postupovalo se podle obrázků, které se na kostce hodily - bezva věc - byla to první jeho společenská hra a hráli ho tehdy 3leté děti téměř samostatně.

Zkusili jsme už ii prší (jednodušší - podle znaku nebo barvy přiřazovat karty).

Mimo společenské hry je v kurzu už asi 2 roky lego, kostky, ale s čím si nejvíc vyhraje jsou mušle, misky, šišky, kaštany a další přírodniny, ze kterých staví "výstavky" s využitím nábytku a celého bytu, nebo s nimi vaří enbo cokoli jiného.

Včera napsal encyklopedii ptáků. Nakreslil asi 8 ptáků a já jsem dopisovala ke každému co mi říkal, nějakou charakteristiku (některé byly zajímavé, třeba Pták šukavec, který sedí na větvi a klade vajíčka 🙂). Na obálku nesměl zapomenout napsat, kdo to napsal, kdo to kreslil, kdo navrhl texty apod. (to má z pohádek jak na konci uváději kdo tam hrál a české znění apod.) 🙂. Malování je nej, k tomu se vrací ze všeho nejvíc.

jetynka
28. zář 2014

Tak pro doplnění, mám děti 7,5let, 5let a 2,5let, když k nim připočtu švagrové 7 a 5leté dítka a hrají si všichni společně tak to je zábava jak se patří 🙂.

@dudysek Tak o hře byl jednou jeden život slyším poprvé, musím se taky podívat, protože to byl můj nej seriál z dětství a i mé děti ho mají rády 🙂, díky taky za tip.

jetynka
28. zář 2014

@dudysek Mno tak jsem se dívala na tu hru, je mooooc skvělá, ale ta cena jaksi nee ☹ . Možná jsem se blbě dívala ale to je jedna z nejdražších her co znám 😀

jitka_avene
autor
28. zář 2014

@bledulka otázka na věk by byla hodně limitující, díky za tvou zkušenost, maminky s mladšími dětmi jsi inspirovala do budoucna 😉

konidana
28. zář 2014

Honičky a přestavování pokojíčku. Ale musím říc, že mi udělalo velikou radost, že poslední rok si už děcka občas sami najdou a hrají třebas malé pexeso, skládají puzzle a prostě mají i nějakou inteligentní zábavu. Jinak u nás frčí karetní hry, hlavně prší a černý petr. Také hrajeme klasické člobrdo, ale ne vždy u něj vydrží v klidu do konce.

bledulka
28. zář 2014

@jitka_avene já myslela, že se spíš maminky mohou zmínit o věku 😉 i když jsou často uvedeny v profilech, tak za rok dva to bude dopočítávání horší 😉

jinak -když byli kluci mladší, tak milovali hry od smartu- záhadný hrad, piráty (ty vytáhnou ještě nyní)
navlékej a nečekej z edice moudré sovy, lokomotiva, krtečkova zahrádka,..
naopak zatím je nechytla bomba (tik tak bum), třeba ještě využijeme až se budou učit cizí jazyky...

jinak mám doma už schovanou hru "základka" a tak ještě rok schovaná bude a pak ji vytáhnu.. jsou tam super otázky pro školní děti 😉

Jinak hra byl jednou jeden život je opravdu pěkně mastná.. Měla jsem štěstí, že jsem ji koupila mnohem levněji z jednoho končícího e-shopu.. Jinak by to byla pálka..

pro děti,které již umí číst je super edice-brainbox v kostce- téma dinosauři, vynálezy, zeměpis, zvířata atd.. syn zatím nečte tak rychle, takže zatím to nehrajeme,ale obrázková verze pro menší děti má úspěch a tak věřím, že budou mít úspěch i ty další..

no a pro větší děti a dospělé se nám líbí hra Fauna- nádherně zpracovaná
a ještě si dovolím upozornit na jednu hru ,která je psychologická a spíš pro dospělé a větší děti a sice "tajemství srdce a mysli"

její předchůdkyně "třináctá komnata"- která je už ve verzi pro menší děti, je ale bohužel již nedostupná na českém trhu...ale kdyby se naskytla možnost, tak ji od někoho kupte- já ji mám z druhé ruky a jsem ráda, že jsem ji sehnala...

alkena
28. zář 2014

U nás je v současné době (dcera - 2r4m) nejoblíbenější hra na pejska - leze po čtyřech s vyplazeným jazykem, funí a aportuje gumové kačenky 😀
Z těch klasických her a hraček je nejoblíbenější asi lego.

jitka_avene
autor
28. zář 2014

@bledulka wow, vyčerpávající, musím si to poznamenat, ať máme s přibývajícím věkem z čeho vybírat 😉

majatob
28. zář 2014

děti 6, 4 a 3 roky - ze společenských her hrajeme Ubongo, Osadníky z Katanu, Dostihy a sázky, Tik tak bum (ve zjednodušené formě), máme i Česko pro děti, ale zatím mi přijde těžké. Jinak Šachy, Dámu, Člověče, Pexeso.. Logické jsou nejoblíbenější Bláznivá křižovatka, AquaBella, Logik, v autě vozíme magnetické Tangramy a Noemovu archu. 🙂