Kupujete pro své děti na Velikonoce jako koledu cukrovinky nebo i hračky?

hracky_dekujicz
21. dub 2014

Ahoj maminky, doma právě řešíme aktuální téma - Velikonoce. Moje děti vždycky z koledování přijdou s taškami naplněnými čokoládou ( k mé veké nelibosti☹), a proto mě napadlo, že já jim budu za vymrskání dávat malé knížky a hračky. Jak to máte vy?

hracky_dekujicz
autor
22. dub 2014

@llucisek Ahoj Luci, ráda tě vidím🙂 Vy jste rozdali 70 vajec? To jsi doma barvila ty?? 😕 😕
.

hracky_dekujicz
autor
22. dub 2014

@petrajurinova To věřím, u nás frčelo jedno dobu dost nahrávací marťapéro, co se dávalo zdarma k marťánků

hracky_dekujicz
autor
22. dub 2014

@zelva Super nápad, kelímky vypadají moc dobře 😉 . A myslím, že budete mít vajíčkovou pomazánku ještě hóóóódně douo k večeři🙂)

pepibubu
22. dub 2014

@hracky_dekujicz No... má se dostat něco nového na sebe, aby tě nepokakal beránek, cokoliv. A ponožky vycházejí nejlevnějc 🙂 Klidně by to mohlo být tričko, kalhoty, spodky, bunda, ale to nepořídíš za 70 korun tři páry 🙂

pepibubu
22. dub 2014

@hracky_dekujicz Hele, tak udělej vaječnou tlačenku, a taky existuje recept "utopená pomlázka," zkusím ho najít

hracky_dekujicz
autor
22. dub 2014

@pepibubu Jestli ho najdeš, pošli mi ho prosím do IP, budu ráda. My jinak vejce jíme málo🙂

tarra27
22. dub 2014

u nás sladkosti max zajíčka plyšového nebo nějakou malou hračku, ale vše k tématu velikonocům....

llucisek
22. dub 2014

@hracky_dekujicz Veru, nene my jich nabarvili "jen" 35, těch 70 kluci vykoledovali :-P Jinak já měla pro koledníčky krom vajíček a malých sladkých balíčků taky perníčky a linecké kytičky a to se dětem líbilo moc 🙂

pepibubu
22. dub 2014

Velikonoční pondělí: Utopená pomlázka

500 ml mléka

2 lžíce hrubé mouky

100g ementálu

½ lžičky mleté sladké papriky

sůl

10 uvařených vajec

Ve vlažném mléce rozmícháme mouku, nastrouhaný sýr, papriku a sůl. Za stálého míchání přivedeme k varu. Oloupaná uvařená vejce vložíme do misky, polijeme omáčkou a necháme chvíli prohřát v troubě. Na teplý pokrm poklademe slabé lístky másla.

caroliine
22. dub 2014

kupujeme sladké,slané i ovoce jemu to stačí a hračky ani nepostrádá jelikož jídlo je jídlo 😀

tiburcia
22. dub 2014

Jelikož vím, že od rodiny a známých dostane sladkosti, kupujeme mu jednu hračku pro radost 🙂

pepibubu
22. dub 2014

@scvrcek Původ je ve vzkříšení, kdy vlastně Ježíš vstal z mrtvých... Nový život, symbolizovaný něčím novým na sobě

kikimaruska
22. dub 2014

Tak u nás ve vísce kluci každoročně přinesou koš plný barvených vajíček, nějaké ty cukrovinky, čokoládky, bonbonky, ale dávají se tu stále i pentličky na pomlázku a několik rodin peče velikonoční perníčky (ty mají asi největší úspěch a jako první se sní)...sladké tu pak leží skoro rok, jelikož to moc nikdo nejí...ovoce nevykoledoval malej snad nikdy. Jinak Zajíček ráno nadělí jak něco sladkého, gumoví medvídci a lentilky nesmí chybět... tak něco na sebe-třeba ponožky atp. "aby nás beránek nepokakal"....hračky teda nedáváme a ovoce jako takové je tu spousta celoročně, takže nenadělujeme zvlášť do výslužky.... To sladké co dostane nebo vykoleduje se pak přiděluje tak jako tak přídělem (krom prvního dne koledy), ne že se to "sežere na posezení" ...(ikdyž to u našeho nejedlíka nehrozí).

svoba
22. dub 2014

Kupuju jen ovoce, oříšky a barvím vajíčka. Žádné pamlsky jako je čokoláda.

ivonapop
22. dub 2014

Já také nejsem pro, aby se děti a to nejen o Velikonocích, ale i po Mikuláši ládovaly vyloženě čokoládou. Moje neteř navíc tyto foukané čokoládové figurky ráda nemá, leč sebekvalitnější, tak ji kupuji radši nějaké sladkosti, které ráda má, přidám croasanty, které si dá ke snídani a je to vyřešené

hracky_dekujicz
autor
23. dub 2014

@pepibubu Díky za tip, dneska budeme mít k obědu koprovku s vejci, a tím jsme zásoby vajec zlikvidovali🙂.

wwera
23. dub 2014

Vzhledem k tomu že kluci nosí plné tašky koledy od tetiček a babiček,koupili jsme jim letos kufříky ze Spidermenem 😀 Bylo v nich pár bonbonků a kufr má využití na drobné hračky takže maximální spokojenost 🙂

mat_ova
23. dub 2014

Dítě terpve čekám, ale mám z manželovy strany pět neteří a synovců - čokoládu a konzum odmítáme, takže od nás dostali všichni balíček s doma upečenými velikonočními perníčky a balíček gumových bonbonů + kluci si mohli vybrat vajíčko (vaření i vyfouknuté). Ale jinak do rodičů a babičky dostali plné tašky sladkostí, čokolád, hraček a dokonce i šampóny a sprcháče se tam našly (a žádné vajíčko teda).

sabuse1
23. dub 2014

my našim dětem nekupujem nic protože si vykoledují, synovcům jsem kupovala rozinky a oříšky v čokoládě a perníčky protože mi bylo jasné,že těch čokoládových zajíců a podobných nesmyslů si přinesou až až. Já to pak dětem vyseparuju a ty nejhorší "čokolády" vyhážu aby to neviděly. Příští rok asi upeču nějáké perníčky sama a udělám z nich nějáké balíčky

amallie
23. dub 2014

@hracky_dekujicz my nakupujeme nic a na "koledu" nechodíme. Velikonoce slavíme v křesťanským duchu a na ozdobu stolu koupím pár figurek z tmavý čokolády, kterou pak děti můžou sníst, zbytek schovám a nastrouhám třeba do bábovky. Babička přinese detem treba tričko a ponožky a ostatní příbuzní mazanec, Beránka atd

atalante
23. dub 2014

jelikož mám 2 holky, je u nás co se týče Velikonoc pohoda, my jim nic nedáváme a ani nikdo z rodiny. S holkama jsme letos napekly perníčky z 1kg mouky a pak ještě vyrobily marcipán, ze kterého holky vykrojily zajíčky, motýly, květinky a nazdobily je pro kluky. Samo že si také něco z toho vzaly, ale speciálně jsem jim nic nechystala. Uvařily a nabarvily jsme vajíčka, napekly beránky a bylo vystaráno. Po perníčcích se jen zaprášilo a z marcipánu toho taky moc nezbylo. Většina koledníků byla nadšená z perníčků, takže příští rok je pečeme znovu a ve větším.